Problem z lpg

alek
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2014, 20:10
Przebieg: 0
Rocznik: 2007
Podziękował: 1 raz

Problem z lpg

Post autor: alek »

Witam wszystkich. Jestem nowa osoba na forum. Juz troszke przegladalem forum ale nie znalazlem tematu . Mianowicie chcialem dowiedziec sie czy u kogos nie wystepuje ten sam problem. Zainstalowana mam instalacje stag 4plus z wtryskiwaczami hana zlote dysze takie jak w czarnych. Co jakis czas wyskakuje mi czek z za uboga lub za bogata mieszanka tylko na gazie.Auto bylo sprrawdzane i nic nie znaleziono 2 razy regulowane . Gazownicy cos mowili o odwruconych korektach . Ale podobno fiaciki tak maja. Linea 1.4 77 czy ktos z was sie boryka z takim problemem moze ktos ma jakis pomysl

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: marcin24 »

Tu koledzy z gazociagiem ci pomoga
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: Sebek »

Witaj na forum!!! Ja na razie nie pomogę bo nie miałem jeszcze takich problemów! Ale któryś z kolegów na pewno pomoże. :ok)
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: adamson »

Witamy się w innym miejscu forum, ale..... witaj !
Koledzy z podtlenkiem lpg na pewno coś doradzą ! ;-)

Wysłane z SONY Xperia J
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: CrazyKetchup »

Cześć

A może czas zmienić gazowników - nic takiego nie powinno się dziać na dobrze ustawionej instalacji. Na forum jest wiele zagazowanych 8v i nie pamiętam żeby ktoś zgłaszał tego typu problemy na prawidłowo ustawionej instalacji i sprawnym aucie.
alek
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2014, 20:10
Przebieg: 0
Rocznik: 2007
Podziękował: 1 raz

Re: Odp: Problem z lpg

Post autor: alek »

Hej dzieki za zainteresowanie. Juz 3 gazownikow mi ustawiało instalacje ale to tylko pomaga na jakis czas.Moze ktos z was posiada pliki pracy sondy,korekty dlugo terminowej i krutko terminowej. Zdiecia map bezyna gaz i ustawienia waszych instalacji. Moze z tych zdieć dało by się coś wywnioskować.Podrawiam.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sylwek
klubowicz
klubowicz
Posty: 494
Rejestracja: 29 maja 2012, 21:56
Przebieg: 48000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: ELC
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: sylwek »

alek pisze: Juz 3 gazownikow mi ustawiało instalacje ale to tylko pomaga na jakis czas.Moze ktos z was posiada pliki pracy sondy,korekty dlugo terminowej i krutko terminowej. Zdiecia map bezyna gaz i ustawienia waszych instalacji. Moze z tych zdieć dało by się coś wywnioskować.Podrawiam.
Kilka fotek z mapami jest w galerii LPG. A strojenie na korekty long/short przy sterownikach Magneti Marelli sobie odpuść. U nas nie ma typowych korekt STFT/LTFT - są "integratory lambda" - wartości zupełnie nieprzydatne. Też kiedyś tego szukałem: http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... 229#p76229
Jedyna sensowna metoda to strojenie "na czasy wtrysku" w odniesieniu do obciążenia, z podglądem na pracę sondy. Czyli driver za kółkiem, a Ty (bądź gazownik) laptop na kolana i działasz :lacha
*Powered by LPG*
Awatar użytkownika
szydel
klubowicz
klubowicz
Posty: 66
Rejestracja: 23 kwie 2013, 11:40
Przebieg: 73300
Silnik: 1.4 8V LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Marki ok. Warszawy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: szydel »

sylwek dobrze mówi! mi tak gaz ustawiali ja jechałem, gaziarz z lapkiem na kolanach jechałem różnie wolno później szybko i od tamtego czasu śmiga aż miło, mapa gazu jest prawie identyczna z benzyną.
Szydel

Fiat= Lepszy Świat !!!
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: CrazyKetchup »

No i już mamy prawdopodobny powód jak oni stroją CI jak np. VAG'i na longi i shorty korekty to Ci mapy po jakimś czasie rozjeżdżają się. Ja miałem w formie eksperymentów tak zrobione i sterownik PB się po jakimś czasie "roztrajał".
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: emmer »

jeździsz niepotrzebnie do mietków w garażu. jedź do porządnego gazownika niech ci to ustawi. skoro stag4 to chyba świeża instalacja?! nie na gwarancji jeszcze?

ps. uzupełnij proszę profil
alek
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2014, 20:10
Przebieg: 0
Rocznik: 2007
Podziękował: 1 raz

Re: Problem z lpg

Post autor: alek »

Dokladnie przy obrotach 21045. wyskakuje ten blond uboga i nastepnie bogata mieszanka kalibracje przechdzi za kazdyym razem bez problemu Czasy wtrysku tez wygladaja niezle gazownik nie ma do czego sie doczepic.Propozycja padla zeby wezwac technika ze staga.Bledy mam usuniete jak wyskoczy bede sie umawial.Jestem bardzo zadowolony z tego gaxownika bo nie zotawia sprawy niedokonczonej. Wczesniejszym nic sie nie udalo zrobic . Czy z taptalka darade uzupelnic profil .Dzieki za zainteresowanie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: adamson »

Nie, nie da rady uzupełnić profilu :-(.

Wysłane z SONY Xperia J
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: CrazyKetchup »

No to niech wezwie technika staga jeżeli uda mu się ustawić wg naszych ECU z 1.4 i udostępni nastawy to jutro jadę zmienić kompa gazowego na staga.

Wysłane z C6903
Awatar użytkownika
sylwek
klubowicz
klubowicz
Posty: 494
Rejestracja: 29 maja 2012, 21:56
Przebieg: 48000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: ELC
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Re: Problem z lpg

Post autor: sylwek »

alek pisze: wyskakuje ten blond uboga i nastepnie bogata mieszanka kalibracje przechdzi za kazdyym razem bez problemu Czasy wtrysku tez wygladaja niezle gazownik nie ma do czego sie doczepic.Propozycja padla zeby wezwac technika ze staga.Bledy mam usuniete jak wyskoczy bede sie umawial.Jestem bardzo zadowolony z tego gaxownika bo nie zotawia sprawy niedokonczonej. Wczesniejszym nic sie nie udalo zrobic
To dobrze że nie zostawiają Cię samego z problemem. Jeśli udało się "namierzyć" moment łapania błędu to jesteś w domu. Jak już wiesz gdzie i kiedy wywala błąd - to trzeba zgrać OSC z tego zakresu i na spokojnie przeanalizować. Instalki na takich podzespołach masowo śmigają w naszych furkach i jest wszystko OK. Tym bardziej że piszesz że czasy wtrysku (czyli mapy też) są poprawne. Może to być drobiazg montażowy, może być problem kompa gazowego (aktualizacja firmware etc...) albo niewydolność któregoś z podzespołów. Jak pisałem - odpuścić sobie strojenie po OBD, a zobaczyć co się dzieje z czasami w tym konkretnym momencie (patrz - OSC), jak przebiega lambda, jak zachowują się wykresy, jakie ciśnienia etc... Coś musi być na rzeczy...
*Powered by LPG*
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: Problem z lpg

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

Koleżanki, Koledzy możecie polecić jakiegoś gazownika w Warszawie otwartego w jakiś sensownych godzinach? Mój jest 8-16 więc mało mi się podoba...
ODPOWIEDZ