Strona 1 z 1

lpg w niemczech

: 30 lip 2013, 8:47
autor: ciacho444
witam

mam pytanko czy ktos był w niemczech lineą na lpg i jak tam jest z tankowaniem czy musi byc jakaś inna koncówka do gazu czy tą co mamy włozona w samochodzie :banan

Re: lpg w niemczech

: 30 lip 2013, 14:53
autor: mpsfc
Byłem i musi być inna końcówka, kupiłem na alledrogo za 20 PLN w 2011 roku. Obowiązuje samoobsługa, można spotkać dystrybutory z końcówką niemiecka po jednej stronie a po drugiej z holenderską. LPG prawie na każdej stacji, wystarczy zjechać z autostrady i jest dużo taniej. zrobiłem po ich drogach ponad 4 kkm i ani razu nie tankowałem benzyny :zlośnik

Re: lpg w niemczech

: 21 lip 2016, 8:37
autor: Gerfars
No to trzeba przed wyjazdem zaopatrzyć się w taką końcówke bo jak coś to się przyda.

Re: lpg w niemczech

: 21 lip 2016, 15:21
autor: Sebek
Na autostradach dystrybutory są podwójne jeden na typ Niemiecki, a drugi Włoski (czyli nasz) więc nie ma problemu z tankowaniem. Gorzej w miastach tam już musisz mieć przejściówkę. Na autostradach na stacjach Aral nie ma autogazu, szukać należy stacji Shell, Agip, Total.

Re: lpg w niemczech

: 21 lip 2016, 19:43
autor: viper1986
Sebek pisze:Na autostradach dystrybutory są podwójne jeden na typ Niemiecki, a drugi Włoski (czyli nasz) więc nie ma problemu z tankowaniem. Gorzej w miastach tam już musisz mieć przejściówkę. Na autostradach na stacjach Aral nie ma autogazu, szukać należy stacji Shell, Agip, Total.
Wszystko zależy jaka stacja. Bo jest dużo stacji przy autostradach gdzie jest tylko jeden dystrybutor, a i na stacjach Aral można spotkać autogaz.

Generalnie polecam wgrać sobie do nawigacji listę stacji LPG ze strony:
http://www.mylpg.eu/stations/germany/poi

Re: lpg w niemczech

: 21 lip 2016, 22:16
autor: Sebek
Masz rację viper 1986 na stacjach Aral jest gaz ale w miastach (widziałem), ale na trasie Zgorzelec, Lipsk, Magdeburg, Brunszwik, Hanower, Osnabruck, na żadnym Aralu na autostradach nie było autogazu. :zmieszany Dziwna polityka firmy Aral przynajmniej w tym rejonie Niemiec, a wróciłem z faterlandu miesiąc temu.

Re: lpg w niemczech

: 22 lip 2016, 10:52
autor: viper1986
Magdeburg, Brunszwik, Hanower - tam nie ma fakt :) Nie pisałem, że na wszystkich jest. Jest jedna stacja na trasie A12 granica - Berlin. Na innych tez nie widziałem. Może dla bezpieczeństwa nie mają gazu przy autostradach albo nie chciało im się modyfikować infrastruktury :)