lpg w niemczech

ciacho444
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2010, 8:30
Przebieg: 115555
Silnik: 1,4 lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: jaworzno

lpg w niemczech

Post autor: ciacho444 »

witam

mam pytanko czy ktos był w niemczech lineą na lpg i jak tam jest z tankowaniem czy musi byc jakaś inna koncówka do gazu czy tą co mamy włozona w samochodzie :banan
Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: lpg w niemczech

Post autor: mpsfc »

Byłem i musi być inna końcówka, kupiłem na alledrogo za 20 PLN w 2011 roku. Obowiązuje samoobsługa, można spotkać dystrybutory z końcówką niemiecka po jednej stronie a po drugiej z holenderską. LPG prawie na każdej stacji, wystarczy zjechać z autostrady i jest dużo taniej. zrobiłem po ich drogach ponad 4 kkm i ani razu nie tankowałem benzyny :zlośnik
Piszę poprawnie po polsku. Ortograficznym ofermom, pseudodyslektykom i innym patentowanym leniom mówimy stanowcze nie :)
Gerfars
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2016, 8:34
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: lpg w niemczech

Post autor: Gerfars »

No to trzeba przed wyjazdem zaopatrzyć się w taką końcówke bo jak coś to się przyda.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: lpg w niemczech

Post autor: Sebek »

Na autostradach dystrybutory są podwójne jeden na typ Niemiecki, a drugi Włoski (czyli nasz) więc nie ma problemu z tankowaniem. Gorzej w miastach tam już musisz mieć przejściówkę. Na autostradach na stacjach Aral nie ma autogazu, szukać należy stacji Shell, Agip, Total.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: lpg w niemczech

Post autor: Sebek »

Masz rację viper 1986 na stacjach Aral jest gaz ale w miastach (widziałem), ale na trasie Zgorzelec, Lipsk, Magdeburg, Brunszwik, Hanower, Osnabruck, na żadnym Aralu na autostradach nie było autogazu. :zmieszany Dziwna polityka firmy Aral przynajmniej w tym rejonie Niemiec, a wróciłem z faterlandu miesiąc temu.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
ODPOWIEDZ