Filtr paliwa diesel

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 64500
Silnik: 1.3multijet 95KM
Rocznik: 2013
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy

Filtr paliwa diesel

Post autor: Fiacik » 01 gru 2014, 18:24

Co ile wymieniacie filtr paliwa - fabryczna instrukcja mówi o 60.000km spece od diesli i fachowe pisma w tym MOTOR mówią aby to robić co roku najlepiej przed zimą.Powodem jest podobno wytrącająca się w tym okresie parafina oraz czasem znajdująca się w paliwie woda co podobno niszczy wtryski w nowoczesnych silnikach z commonrail.Z tego też między innymi powodu od początku jeżdżę na diesel gold lub diesel ultimate.Czy to rzeczywiście jest jakieś rozwiazanie - tego nie wiem ale już druga zima się zaczyna ,przebieg od nowości to 24000km.
Mam więc dylemat czy wymieniać bo to trochę kosztuje / sam filtr ok.200zł w oryginale/ a gwarancja na samochód w tym przypadku nie wchodzi w grę.
Fabryczne serwisy twierdzą,że jak nic się nie dzieje z autem to jeździć i trzymać się zawartych w instrukcji przebiegów.
A jak zacznie się coś dziać to może już będzie za późno.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009

Re: Filtr paliwa diesel

Post autor: Tomek » 01 gru 2014, 18:31

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 210000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007

Post autor: smak56 » 01 gru 2014, 19:20

Fiacik; tym razem fabryczne serwisy, o których piszesz mają rację. Autorzy tekstów w czasopismach często smarują teksty pod zamówienie. Jeżeli dostali zlecenie od producentów filtrów, to pewnie napiszą, żeby wymieniać co pół roku, a co im tam... Jeżeli nic nie zmienili przy zasilaniu paliwem w Twoim modelu, to fabryczny filtr paliwowy - UFI filters 24 ONE 01 posiada water eliminator. Czujnik wody przykręcony jest od spodu filtra i ma kontrolkę na wyświetlaczu. Jeżeli coś byłoby nie tak z filtrem to miałbyś problemy, o których piszą koledzy na stronie podanej przez Tomka. Ja tankuję zwykły ON ale tylko na BP. Tankowany na innych stacjach nie chodził dobrze. Od czasu do czasu /bardzo rzadko/, wlewam ultimata. Ale chyba tylko dlatego, że potaniał :lacha
smak56
Obrazek

Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 124000
Rocznik: 2008

Post autor: marcin24 » 01 gru 2014, 19:51

Ja wymieniłem filtr przy 60 tys i planuje za drugie tyle wymienić zbliżam sie do 100tys auto kupiłem z przebiegiem 29tys i tankuje głównie na Auchan i nic się nie dzieje stary filtr rozciąłem i nic nadzwyczajnego tam nie znalazłem.
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 64500
Silnik: 1.3multijet 95KM
Rocznik: 2013

Post autor: Fiacik » 01 gru 2014, 20:43

Dzięki - to co piszecie mnie uspokoiło jeżeli tak to można nazwać , będę się więc trzymał istrukcji fabrycznej a za zaoszczędzone pieniądze chętnie bym postawił prawdziwe piwo - może kiedyś nadarzy się taka okazja.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)

Łuki79
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 150000
Rocznik: 2008

Post autor: Łuki79 » 28 gru 2014, 19:53

Ja wymieniam filtr paliwa co drugą wymianę innych filtrów tj. co 2 lata, w moim przypadku to co jakieś 30 tys. km. Fakt faktem że kosztuję taki filtr i pewnie jest to nieco na wyrost ale wolę nie ryzykować poważniejszej usterki, szczególnie zimą. Od ponad roku tankuję wyłącznie Ultimate ON.

ODPOWIEDZ
stoły drewniane