Spalanie 77KM

Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Być może jest tak jak piszesz... nie wiem. Wiem natomiast, że je osobiście nie jestem zadowolony z zakupu i Linea "wyleczyła" mnie z Fiata w 100%. Zresztą, w trakcie dni otwartych odbyłem jazdę próbną Cromą i zapoznałem się z tym autem. Różnicy w jakości nie widzę (pisałem o tym na Forum) tak samo kiepska, tylko sporo droższa.

A za 60 tyś, w realiach promocji stosowanych przez różne firmy, wbrew pozorom wybór jest spory, całkiem spory... Fiatowi, ja osobiście mówię "dziękuję". Do auta się przyzwyczaiłem, ale nigdy go nie polubię i frajdy z jazdy nim nie mam... zdarza się... :)
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

Z całym szacunkiem, ale proszę przedstaw mi auta w zakresie DO 50.000 PLN
Jako punkt wyjściowy weźmy Fiata Lineę 1.4 V8 Dynamic, jako dodatek: lakier metalik (prezent od salonu). Dokładnie to jakieś 51.000 PLN.
Szanowny Panie proszę mi zanleźć coś nowego w tej cenie z tym wyposażeniem :)
Dla uatwienia tutaj jest link by móc porównać chyba wszystkie marki samochodów.
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Nie wiem jak z "linku" ale, wiem jakie propozycje otrzymałem w salonach Hyundaia, Skody, Forda... jak pisałem powyżej - bez urazy, ale Fiatowi dziękuję. Być może tanio, może najtaniej, ale... kiepsko, kiepściutko... jak dla mnie... :spalony:
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

Jak to w życiu bywa - każda zmora znajdzie swojego amatora :) Mi osobiście nie przeszkadzają teksty typu "dlaczego kupiłeś Fiata, a mogłeś VW" :boom: albo jak coś się sypnie, to słyszę "no tak, to tylko Fiat". Tylko dlaczego wszyscy milczą, gdy np. kumplowi padła turbina przy 5000 przebiegu w Fordzie Fiesta 2008r. Dlaczego nikt nie narzekał, że to tylko VW Passat 2006r gdy trzeba było wymienić całą kolumnę kierowniczą po 40000 przebiegu? Bo "dojcze szajs" jest moim zdaniem przereklamowany i jakość plastików i innych wykończeń nie ma jakoś powalająco lepszych od Fiata. Niestety, Ty nienawidzisz Fiata, ja jestem zagorzałym fanem Fiata i tak pozostanie. Mimo to, to nie jest dla mnie powód, by negować Twoje opinie na temat Linki - Twoje zdanie i szanuję to. Myślę jednak, że jesteś osobą należącą do tych zatwardziałych przeciwników po przygodach swoich lub znajomych, którzy mieli co najwyżej Fiata Cinquecento, Uno czy co tam innego. To nie znaczy, że Cię obrażam - broń Boże! Tylko myślę, że z czasem zmięknie ta Twoja skorupa nienawiści do Fiata i zaczniesz dostrzegać pozytywy tej marki :)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Nie chcę być niczyim adwokatem, ale aixen, przypomnij ile razy byłeś w serwisie? Kolega helletic chyba nie był na poprzedni forum, które już jest zamknięte. Ja lubię swoją Linkę, nie mam zastrzeżeń co do jakości użytych części (pamiętajmy że to nadal klasa B, nie C), ale odnoszę wrażenie, że kontrola jakości montażu w Brazylii czy Turcji, to nie jest to, co u nas w Tychach. To auto przydało by się zaraz po zakupie rozebrać na części i złożyć z powrotem, po Polsku. Wtedy byłby spokój.
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

Pamiętajcie pany, że za tę cenę nie ma co liczyć na super extra spasowane auto. Od dawien dawna gro z modeli Fiata było kierowane do ludzi mniej zamożnych. Skoro więc ktoś kupił Fiata, to powinien się liczyć, że to nie Mercedes B klasy, czy inne auto w tej samej klasie lecz za większą kasę. Całowali byście Linke w wydech mając Renault Thalie czy (o zgrozo) Tate! Zawsze znajdzie się i lepszy i gorszy samochód. Ja uparcie twierdzę, że za te pieniądze mam naprawdę wypasiony samochód i usterki w czasie gwarancji mają prawo wyjść! W jednym modelu 1 usterka przez gwarancję a w innym 25! Cieszcie się, że możemy te usterki usunąć w ASO i że produkowane jest to auto w biedniejszych krajach, bo inaczej zapłacili byśmy za Linkę nie 50.000 a 70.000 PLN.
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Hm... raczej nie nienawidzę Fiata, moim poprzednim autem był... Fiat Albea i byłem z niego w 100% zadowolony. Co do Linei... siedemnaście wizyt w serwisie... ciągle "coś" jej dolega (aktualnie na tapecie są lampy tylne, stuki w tylnym zawieszeniu, kłopoty z wolnymi obrotami w silniku...). Czytając Forum, nie jestem jedynym, który ma problemy, większe lub mniejsze, ale ma...

Moje zdanie o aucie którym jeżdżę... patrz moja stopka... :)
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

18 tys km w marcu dwa lata JEDNA wizyta w serwisie odma sparciała 20 min przy mnie zrobili.
Nie chce zapeszać ja jestem zadowolony.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

will pisze:18 tys km w marcu dwa lata JEDNA wizyta w serwisie odma sparciała 20 min przy mnie zrobili.
Nie chce zapeszać ja jestem zadowolony.
Szczęściarz :) ja też tak chce xD
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

No to naprawdę pechowy egzemplarz :ranny: ja także byłem kilka razy i jeszcze parę razy się zapowiada (drobnostki, ale zawsze). Poważnych usterek zaliczyłem dwie, drobnostki też dwie no i na wiosnę pojadę jeszcze z kilkoma (znaczek na tylnej klapie do wymiany, na dachu ten niby czarny reling odłazi, pod przednim zderzakiem jest taka czarna guma - odlazła w jednym miejscu i powiewa na wietrze jak chorągiewka, skrzypią mi przednie drzwi na uszczelce przy otwieraniu/zamykaniu, klapka wlewu paliwa zbyt odstaje i zobaczę jak klima pracuje gdy temperatura wzrośnie, bo mam co do jej pracy zastrzeżenia). Mimo wszystko mam dobre podejście do Linki :)

P.S. zauważyłem Twój podpis aixen i wiem, że to jest tylko Twoja opinia, moje słowa to także czysta opinia i nic więcej :) POZDRO!
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

helletic pisze:Z całym szacunkiem, ale proszę przedstaw mi auta w zakresie DO 50.000 PLN
Jako punkt wyjściowy weźmy Fiata Lineę 1.4 V8 Dynamic, jako dodatek: lakier metalik (prezent od salonu). Dokładnie to jakieś 51.000 PLN.
Szanowny Panie proszę mi zanleźć coś nowego w tej cenie z tym wyposażeniem :)
Dla uatwienia tutaj jest link by móc porównać chyba wszystkie marki samochodów.
W momencie zakupu za 43 tys były Skody Octavie I z 1,6 102 KM benzyna + gaz, tzw TwinPower, golas, ale za 8 tys byłoby takie samo wyposażenie. Myślę że w salonie (po negocjacji ceny z dealerem) w podobnej cenie byłby Chevrolet Cruze. Nie piszę o mniejszych sedanach (Thalia, Fabia sedan, Dacia Logan, Kia Rio) bo to nie ta kategoria. Ale trzeba przyznać, że duże sedany do 50 tys należą do rzadkości, więc może i masz rację, że nie należy oczekiwać super montażu za taką kasę.

Poza tym zaczynamy odbiegać od tematu głównego, czyli spalania, a wracamy do kwestii światopoglądowych. :)
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
helletic

Post autor: helletic »

Wracając do spalania: niedługo mojej Lince stuknie 30K na blacie. We wrześniu będąc na przeglądzie gwarancyjnym (a miałem wtedy troszkę ponad 25K) ASO stwierdził, że szkoda wymieniać świece, że lepiej przy 30K. Prowadzę taki e-notes, w którym notuję ile zatankuję, za ile itp. wychodzi na to, że systematycznie spalanie rośnie.
Po pierwsze auto dłużej chodzi na ssaniu
Po drugie w porównaniu z zeszłą zimą spalanie wzrosło o prawie litr/100 km.
We wtorek zmieniam w końcu te nieszczęsne świece i zobaczymy, jak będzie ze spalaniem.
P.S. koszt wymiany świec w ASO, to około 200 PLN :spalony:

[ Dodano: 2010-01-19, 19:01 ]
Zapłaciłem dokładnie 169 PLN z 10% rabatem. Ocenie spalanie względem miesiąca i napiszę jaki wpływ na spalanie miały świeczki :)
Awatar użytkownika
biker-28
klubowicz
klubowicz
Posty: 69
Rejestracja: 28 sty 2010, 11:16
Przebieg: 9800
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze

paliwo

Post autor: biker-28 »

Mi moja niunia łyka 9l chba ze trasa 7l
Marcin
Awatar użytkownika
satyryk
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, 22:45
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Drohiczyn/Warszawa

Post autor: satyryk »

Jeżdżąc delikatnie i rozważnie w trasie moja Linea potrafi zejść poniżej 6 litrów na 100 kilometrów, co jest wynikiem zmierzonym przeze mnie w stary dobry sposób na dolewkę do pełna, a nie przez elektronikę. Natomiast w mieście potrafi podskoczyć do 8 - 9 litrów. W sumie wynik całkiem niezły zważywszy na masę auta :)
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

moja linetka ma średnie spalanie 7,2- 7,4L/100km i jestem z tego spalania zadwolony.
Wprawdzie mogła by mieć lepsze osiągi z innym silnikiem, ale nie mozna mieć wszystkiego.
Jest jak jest.
ODPOWIEDZ