Pompka paliwa

Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

emmer pisze:no juz niżej się nie da :ryczy
wiem, zauważyłem to jak sam schodziłem na sam dół poprzeczki w zadowoleniu :zlośnik
Sympatyk forum :-)
pawel-a2
klubowicz
klubowicz
Posty: 81
Rejestracja: 26 sty 2012, 21:41
Przebieg: 41000
Silnik: 1,4 t-jet
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łaskarzew
Podziękował: 1 raz

Post autor: pawel-a2 »

a może świece do wymiany? Jeśli to tylko przez kilka sekund się dzieje i po odpaleniu- tak mi się wydaje, bo też zauważyłem u mnie kilka razy takie zachowanie samochodu. A wymianę świec planuję za ok 2000 km.
Pozdrawiam
Paweł
BUŁA
klubowicz
klubowicz
Posty: 293
Rejestracja: 03 maja 2010, 18:16
Przebieg: 45000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Legionowo
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: BUŁA »

To i ja się podepnę do tematu.Od pewnego czasu usłyszałem piszczenie i prawdo podobnie jest to pompka .Jak przekręcę kluczyk to jest głośna , a podczas pracy słychać ciągłe piszczenie. Zastanawiam się czy wymienią to na gwarancji czy dopiero jak całkiem padnie man jeszcze 10 miesięcy gwarancji.Czasami podczas jazdy zaświeca się kontrolka od wtrysku paliwa , w serwisie nie mogli zdiagnozować . Wgrali nowy program i po 1,5 miesiącu problem powrócił zastanawiam się czy to nie jest od tej pompy. Czy do punto 77KM. jest taka sama i jak się zdejmuje osłonę do tej pompy pod siedzeniem.Może ktoś miał taki przypadek i mógłby pomóc.
BUŁA
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

pawel-a2 pisze:a może świece do wymiany? Jeśli to tylko przez kilka sekund się dzieje i po odpaleniu- tak mi się wydaje, bo też zauważyłem u mnie kilka razy takie zachowanie samochodu. A wymianę świec planuję za ok 2000 km.
świece mają 8000 km - chyba że trafiłem jakies badziew.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Moje świece tysiąca nie mają i raz auto odpaliło na 600obr i zgasło. Złe świece chyba odpadają, bo przed wymianą też się to zdarzało.
Pompa jest bardzo głośna przy starcie, głośniejszej nie słyszałem, ale szumi tak od zawsze. Może to echo garażu i poranna cisza dookoła potęgują wrażenie.
Tylko czy w układzie nie ma czujnika ciśnienia paliwa, który w przypadku wadliwej pompy wyrzuciłby błąd?
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Coval pisze:Pompa jest bardzo głośna przy starcie, głośniejszej nie słyszałem
U mnie jest cicha. Głośniejszą miał ojciec w Lagunie I oraz w Polo '93 (wtedy 2 letnie). A w GP, które teraz ujeżdża to już w ogóle hałas...
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

Coval pisze:Tylko czy w układzie nie ma czujnika ciśnienia paliwa, który w przypadku wadliwej pompy wyrzuciłby błąd?
na interfejsie nie ma żadnego błędu, lecz gdy gazownik podpiął się swoim do sterownika gazu - wyskoczył błąd że spadek ładowania czy napięcia - jakos tak. suma sumarum, w trakcie jak spadaja obroty to zapisuje słabe ładowanie


odświeżając - spiesząc się bardzo do Sielpi, żeby zdążyć w piątek przed północą - t-jet pracował jak szalony. rura wyprostowana - usterka ustapiła.

pragnę dodać jeszcze, że będąc z tym w ASO w carserwisie w warszawie miły pan najpierw mi powiedział żeby wyregulować zawory, potem, że nie są to silniki przystosowane do gazu, a później, że jak gaszę na gazie to rano odpalając samochód sterownik ma mapę gazową (tylko, że one są identyczne).
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

emmer pisze:w warszawie miły pan najpierw mi powiedział żeby wyregulować zawory,
Ale tam jest hydraulika... to co tam regulować :pomysli

Miły pan rzucił Ci kilka frazesów, bo sam nie wiedział o co chodzi.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

o to właśnie chodzi - i teraz tylko pytanie - jak u was?
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

U mnie z gazownią było tak, że: wyskakiwał błąd "zbyt uboga mieszanka". Objawiało się to tylko wtedy, gdy chciałem mocniej depnąć mojej Lince (od około 3500 obr./min. pojawiał się błąd). Wystarczyły 3 dni jazdy, gdy zmieniałem biegi przy 2500 obr./min. i błąd samoistnie znikał. Później doszło gaśnięcie (momentalne) silnika, wystarczyło włączyć klimę, nadmuch na 3-4, radio i silnik gasł. Wkur...się na maxa jak mi tak silnik zgasł na "ślimaku" autostradowym, przy prędkości około 50-60 km/h straciłem wspomaganie i hamulce (na ostrym zakręcie!!!). Oczywiście miałem jaja z gazownikami, sypały się w moim kierunku dziwne teksty od pseudo-serwisantów, ale moje skargi mailowe do ich głównej siedziby+nagrania z dyktafonu "oczyściły atmosferę" :zlośnik ! Teraz mam mapę gaz=benzyna i jest git (zobaczymy jak długo). Główny nacisk kładą te "fachowce" od gazu na czystość przepustnicy. O zaworach ani słowa.
P.S. żaden fabrycznie wypuszczony silnik benzynowy nie jest przystosowany do gazu. Za słabe materiał, przez co skraca się żywotność silnika i tyle (nieznacznie, przyjmijmy zamiast 250.000 km zrobi się 200.000 km bez poważnej awarii. Natomiast KAŻDY silnik benzynowy DA SIĘ ZAGAZOWAĆ! I nie ważne, czy jest to 1.4 8V, 16V, 3.0 V6 24V. Różnica jest tylko w cenie instalacji. Im bardziej "ucylindrowany" i "uzaworowany" (to drugie wpływa bardzo nieznacznie na cenę) silnik, tym drożej :ink


Wadliwą pompę myślę, że będzie najpierw słychać, że umiera, a potem nastąpią nieznaczne poszarpywania podczas jazdy. Pompa sobie delikatnie piszczy, o czym daje znak, że żyje (tak se to tłumaczę :ink).

[ Dodano: |5 Cze 2012|, o 15:39 ]
Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Moje świece tysiąca nie mają i raz auto odpaliło na 600obr i zgasło.
Ja to samo miałem, a to tylko dlatego, że u mnie robiłem błąd. Za długo leżakowało paliwo i straciło swoje oktany (jazda na gazie + ciągłe dolewanie Pb95 do stanu full, spowodowało, że bena "słabła"). Dolałem uszlachetniacza, teraz leję tylko Pb98 i jest git. Obstawiam na słabej jakości paliwo u Ciebie.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

U mnie nic takiego nie występuje. Jedynie na początku miałem problemy o czym pisałem w innym temacie na temat wtrysków i zapętleń i swego czasu gasnął bo zatankowałem berbeluchę. Od tego czasu nic się nie dzieje i silnik chodzi miodzio
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

ale mi nie chodziło o gaz. miałem tak na benzynie przy odpalaniu zimnego silnika.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

emmer pisze:ale mi nie chodziło o gaz. miałem tak na benzynie przy odpalaniu zimnego silnika.
O to sorki. Trzecia z rzędu nocka w robocie robi swoje :)
Na benzynie też nic takiego u mnie nie występuje
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

emmer pisze:ale mi nie chodziło o gaz. miałem tak na benzynie przy odpalaniu zimnego silnika.
to opisałem na dole poprzedniego postu, zła bena musiała być, pompkę bym wykluczył.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
adamola
klubowicz
klubowicz
Posty: 293
Rejestracja: 01 sty 2013, 19:34
Przebieg: 132000
Silnik: 1.4 8V+LPG
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Pompka paliwa

Post autor: adamola »

11600km-słyszalne piski na wolnych obrotach,decyzja ASO wymiana pompy paliwa(wymiana na gwarancji)
ODPOWIEDZ