Spalanie 77KM

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Spalanie 77KM

Post autor: mwas »

Koledzy, po pierwsze, tak w kwestiach organizacyjnych - nie życzę sobie tutaj takich wycieczek osobistych i zwrotów do siebie, typu "burak" :red Mamy traktować się z szacunkiem a jeśli ktoś tego nie rozumie, to podziękujemy za obecność - poradzimy sobie bez :red Następnym razem będę sypał ostrzeżeniami a jeśli sytuacja będzie się powtarzała, nie wykluczam mocniejszych sankcji 88=))
Po drugie - kwestia spalania jest moim skromnym zdaniem kwestią bardzo mocno indywidualną. Jedni piszą, że spala im poniżej 6 l/100 km, drudzy, że to nierealne, że przynajmniej z 8 powinien łyknąć. A prawda jest taka, że wszystko zależy od tego: jak kto i gdzie jeździ. Przykład z mojego "podwórka". Aktualnie, mam przejechane niecałe 300 km na baku a spalanie mam już nabite 8.1 l/100. Nie robiłem żadnej dłuższej trasy, jeżdżę dość dynamicznie i trafiło się kilka razy postać w korku. Poza tym do pracy mam kawałek po drodze dwupasmowej, gdzie "ciśnie" się trochę szybciej a potem trzeba to wyhamować, zawrócić i znowu, pocisnąć kawałek pod górkę - nie sprzyja to obniżeniu spalania :oj Natomiast, jak pokonywałem rok temu odcinek z gór stołowych do Karpacza w Karkonoszach, jechałem "zwykłymi" drogami przez Czechy, to pomimo, że jechałem przez przełęcz Okraj (musiałem się wdrapać ładny kawałek pod górkę), to spalanie mi wyszło na poziomie gdzie 5.8 l/100 km :luzak Można ? Ależ oczywiście, że można ! Ale była to jazda bardzo spokojna, bez piłowania silnika po wyższych obrotach z gazem w podłodze. Natomiast jak się wbijam na autostradę, no to nie ma zmiłuj... 140 km/h i gdzieś z 9 l na setkę nie moje :oj Jazda autostradowa rozumiana jako jednostajna, na tempomacie z ustawioną stałą prędkością :oj
Konkluzja jest jedna - jeśli ktoś mówi, że "na trasie bierze mi 5.5l", to należy jasno doprecyzować, jakiego rodzaju jest to trasa, bo jeśli autostrada... sorki, ale w takie bajki to ja nie wierzę :ink No chyba że, tak jak to wspomniał skory85 - autostrada byłaby cały czas z górki :lacha Ale takich cudów to nie ma :ink Natomiast jeśli "trasa" to droga poza miastem, z płynną jazdą i bez konieczności częstego stawania na światłach, to jak najbardziej taki wynik jest możliwy :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: pogromcaslaskiej »

mwas-przyjołem do wiadomości,zachowałem się może trochę niestosownie i porywczo,ale nikogo nie wprowadzałem w błąd(kłamałem),trochę mnie to ruszyło, zawsze się znajdzie jakiś niedowiarek który będzie to negował-i na tym polega forum ,nie każdy musi się z każdym zgadzać,ale jeżeli damy przyzwolenie na głupote i obrażanie innych forumowiczów w inteligentny sposób to ja nie mogę pozwolić sobie na milczenie ,chodzby dla dobra i jakości tego forum.Jeszcze raz przepraszam forumowiczów,w szczególności Fiacika któremu nie raz postawiłem piwo i często czytam i cenie jego porady
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: Fiacik »

mwas - lejesz miód na moje serce bo przecież o to mi chodziło pisząc o realnym zużyciu co grubym drukiem podkreślałem .
Chodziło mi właśnie o to by nie stresować kolegów , którzy wykazują zużycie na poziomie 7 - 7,5 litra bo jest :ok)
A teraz ciekawostka - do 1 września muszą zostać w UE wyprzedane wszystkie samochody , w których producent podał
zużycie paliwa w/g norm obowiązujących w 2017 r. ze względu na nierealne ( zaniżone ) dane podawane w tych normach lub samochody te musi na siebie zarejestrować . Nie będę tu pisał jakich marek i modeli to dotyczy aby nie robić reklamy ,ale w
polskich salonach jest jeszcze trochę aut w ,, extra promocyjnych cenach " .
Co do ,, ostrych spięć " na forum to pewnie od czasu do czasu będą co nawet jest wskazane byle tylko bez używania
niepotrzebnych inwektyw , a za wczorajsze proponuję obwinić aktualnie panujące upały . :)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: Rafcio »

pogromcaslaskiej pisze: 08 sie 2018, 21:59 ...tam są forumowicze którym t-jet spalił wielokrotnie poniżej 6l,5,1l -chyba Rafcio jak się nie mylę....
Tak, mi kiedyś jak jeszcze nie miałem LPG na trasie Cieszyn-Częstochowa po przejechaniu 300km wyszło spalanie na Pb98 równo 5,1l/100km. No ale nie czarujmy się spalanie takie osiągnąłem bo nigdzie się nam nie spieszyło prawie pusta droga i prędkości rzędu 80-90km/h.
Nigdy potem nie powtórzyłem tego wyniku i później spalania w trasie miałem 6 do 7l/100km.
Na LPG go rzadko sprawdzam ile pali ale ok 8-8,5l LPG/100km oczywiście bez szaleństw w trasie. Teraz rzadko jeżdze tylko trasy, a w cyklu mieszanym mam spalanie 10-11l LPG/100km ale tu już czasem popuszczę trochę lejce :ryczy
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
klimi
Posty: 45
Rejestracja: 27 lis 2017, 8:48
Przebieg: 63000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: klimi »

Ja mam teraz średnie na dystansie 2 tys. Km 7l/100 km. W mieście mieszczę się w 8,5 litrach.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: karollino »

Phenix pisze: 08 sie 2018, 11:49
Osobiście mi się wydaje że mój egzemplarz więcej zaczął palić ok 1L wiecej ale to pewnie dlatego ze zacząłem jeździć normalnie a nie patrzę na spalanie.
Dokladnie tak bylo u mnie. Jak jezdzilem z wzrokiem wlepionym we wskaznik chwilowego to mialem srednie 9 i cos. A jak skonczyla sie sie zabawa i po pracy trzeba bylo odwiedzic pare miejsc i zdazyc na kolacje, to zrobilo sie grubo ponad 10...

Co do kwestii subiektywnosci wskazan o ktorej pisal mwas - rowniez sie zgadzam i dodam od siebie: to samo dotyczy zuzycia oleju przez nasz silnik. Jak jezdze spokojnie to pije niewiele, ale wystarczy go popilowac (co dla mnie oznacza przeciagnac go licznikowo 150km/h przez kilkaset km albo w miescie zmieniac biegi przy 4,5 - 5 tysiach) i 100ml/1000km staje sie norma. I wez tu teraz wytlumacz to kupujacemu ;)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: michalexc »

10 litrów to dużo. Mam lanosa 1.5 i zimą pije też ok. 10 w mieście, teraz ok. 8-9 ltr.Tylko ten silnik ma 100KM i robi swoje. Szkoda że Fiat nie montowal takiego do Linei.Chociaz osiągi byłyby zadawalajace jak na wersję bez turbo
p2170296
klubowicz
klubowicz
Posty: 89
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:38
Przebieg: 126000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: p2170296 »

...ale o jakim spalaniu mówicie ?

Benzyny, czy LPG. Bo 10 lpg to powiedzmy w normie .-)
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: karollino »

Mówimy o noPb. Kolega michalexc pisał o LPG, a pozostali Koledzy o jednym i drugim :)

p2170296 - pytanie, co to znaczy "w normie"? O tym pisał wyżej nasz Admin (mwas) i popieram jego zdanie że to ile spala auto to bardzo subiektywna wartość zależna od tego jak jeździsz i w jakich warunkach. Norma może być ustalona jedynie przez właściciela danego auta który wie kiedy mu wtryski leją i auto pali "ponad normę". Mi raz w życiu udało się osiągnąć Lineą (mam ją od nowości, już prawie 9 lat) spalanie zbliżone do katalogowego w mieście: 8,5l/100km. Ale to były wakacje 5 lat temu kiedy we Wrocławiu nie było studentów, dzieciaków chodzących do szkoły, remontów, buspasów a zielona fala nie była popsuta przez "yntelygentny system transportu". Teraz kiedy robię dziennie po mieście 50 - 60km w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym, to spalanie mam na poziomie 9,5 l/100km. Skończą się wakacje, będzie litr więcej. I żebym nie wiem jak się starał, to nie zejdę poniżej (fakt, że teraz już mam na to wywalone bo przywykłem do wiru w baku).
Podobnie jest z olejem. Tez o tym rozmawiałem z mwasem tu na forum, bo zauważyliśmy że nasze auta (mamy takie same silniki) mają okresy kiedy piją więcej oleju. Na szczęście jest to związane z charakterem jazdy a nie dysfunkcją silnika i zbliżającym się remontem. Norma FIATowska mówi że silnik może wypić do 100ml/1000km - kiedyś się z tego śmiałem. Dziś już kilkakrotnie miałem okresy kiedy robiłem dolewki 0,5litra po 3 miesiącach (5000km), więc jest to całkiem realna wartość nie świadcząca o zużyciu podzespołów (chyba że to zbyt pochopny wniosek z mojej strony).

Także tego... rozpisałem się, ale chyba warto napisać wszystko dokładnie szczególnie że ostatnio dyskusja o spalaniu nabrała rumieńców :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: pogromcaslaskiej »

a jaka średnia prędkość przy spalaniu ponad 10l
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: karollino »

pogromcaslaskiej pisze: 14 sie 2018, 16:30 a jaka średnia prędkość przy spalaniu ponad 10l
Rozumiem ze to mnie pytasz :)

Jesli chodzi o jazde po miescie to cos kolo 22 - 24 km/h. Bo 10 na autostradzie lyka przy predkosciach jakie podalem we wczesniejszych postach (i oczywiscie duzo zalezy od uksztaltowania terenu)

Wyzeriwalem dzis licznik to za miesiac moge "pochwalic sie" co do srednich parametrow
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Grubyzzz
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:23
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: Grubyzzz »

Grubyzzz pisze: 09 sie 2018, 8:04 Mój zwykły 77km po mieście mieści się w 9l gazu ale to jest takie muskanie natomiast w zeszłym tygodniu jechałem do Gdańska trasa 600km z hakiem 4 osoby na pokładzie bagażnik zapakowany na maksa ogólnie auto dociążone na maksa prędkość 120-130km i wziął 10 l gazu więc wydaje mi się że wynik w miarę niezły
No i teraz wracałem z Gdańska , ta sama trasa, prędkość tylko jechałem bez klimy bo nie było takiej potrzeby i wyszło mi 8,5l LPG
Awatar użytkownika
opacz
klubowicz
klubowicz
Posty: 63
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:03
Przebieg: 117000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: opacz »

To teraz spalanie w mieście. Głównie krótkie odcinki. Przejechałem 274km i spaliło około 20,83l paliwa. Wychodzi 7,6l/100 km, a na komputerze pokazało 13,3km/l (7,51l/100 km). Niestety nie spojrzałem jaka średnia prędkość. Mieszkam w Elblągu, a tu w okresie wakacyjnym mało korków :)
slawek007
klubowicz
klubowicz
Posty: 162
Rejestracja: 17 maja 2011, 11:12
Przebieg: 172000
Silnik: 1.4 8v+LPG
Rocznik: 2010
Lokalizacja: staszow
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Re: Spalanie 77KM

Post autor: slawek007 »

Wypad wakacyjny do Zakopanego, potem Zakopane->Szczawnica, 4 osoby, pełny bagażnik, klima, średnia 46km/h (korki na zakopiance), dystans 390km, spalanie 8,7 LPG
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Spalanie 77KM

Post autor: helletic »

Od początku.
Zazwyczaj w okresie letnim, gdy pracuje klima + ruch miejski, komp pokazuje średnie spalanie w okolicy 9,5 l/100 km.
Zaczęło się mocne falowanie wolnych obrotów, więc wyczyściłem dokładnie przepustnicę. Wspomniałem o tym w którymś z wątków. Nieważne.
Spalanie spadło o około 0,5 nawet do litra/100 km. Falowanie obrotów ustało. Obserwacja kilkudniowa, więc nie ma tu jakiegoś efektu placebo. Oczywiście w czasie demontażu/montażu przepustnicy aku miał odpięty MINUS na akumulatorze.
Wczoraj zmuszony byłem oprócz MINUSA na aku odpiąć PLUS. Przy odpiętym samym MINUSIE komp zapamiętuje przebieg, godzinę (co ciekawe zatrzymuje ją mniej więcej w momencie odpięcia minusa). Jednak gdy wczoraj odpiąłem jeszcze PLUS, komp zgubił wszystko o czym była mowa w poprzednim zdaniu.
Do senda - dziś jadąc do pracy, ruch taki jak zwykle, cisnąłem gaz tak, jak zwykle. Po dojeździe do pracy średnie spalanie... 6,8 l/100 km, zamiast 7,8-8,2 :zdiwiony . Te 7,8-8,2 i tak już było dla mnie zadowalającym wynikiem. Ale 6,8 ??
Czy wypolerowanie przepustnicy + odpięcie obu klem z akumulatora spowodowało jakiś cud? O co tu chodzi, bo zgłupiałem :zdiwiony
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
ODPOWIEDZ