Lwów miasto które urzeka

Gdzie byłem,którędy jechałem...
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Lwów miasto które urzeka

Post autor: Jery »

Lwów to miasto które odwiedziłem już 3 razy i do którego będę wracał. Ma niezaprzeczalny klimat którego brakuje innym miastom. Kraków jest miastem snobistycznym gdzie turystów bez większych zabiegów jest sporo. Natomiast Lwów to miasto w którym ludzie mają pomysł na biznes. Każda knajpka ma swój urok i pomysł na przyciągnięcie klientów. Po zobaczeniu podziemi rynku, Opery Lwowskiej oraz cmentarza Łyczakowskiego polecam szwendanie się pomiędzy knajpkami które potrafią zaskoczyć. Wyrobienie karty LOKAL powoduje dodatkowe atrakcje. Polecam spacer na wzgórze zamkowe z którego rozpościera się dobry widok na miasto. Po mieście można poruszać się pieszo lub skorzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Informacje oraz mapki miasta można otrzymać w informacji turystycznej na Rynku.
Przygnębiające wrażenie natomiast robią groby poległych w operacji ATO zlokalizowane w pobliżu cmentarza Orląt Lwowskich. I tych grobów niestety przybywa :-(

Jeśli chodzi o samochody to pojazdów jest mało jak na polskie warunki. Natomiast można spotkać najnowocześniejsze maszyny ale także "wynalazki". Ślady polskości wyłaniają się na każdym kroku...
Przedstawiam także sposób na darmowe piwo w knajpce KUMPEL ;-)

-- 17 sie 2016, o 11:50 --

900 km spalanie 6,7 autostradą do granicy. W drodze powrotnej wybrałem przejście w Budzimierzu i znowu przeżyłem smak ukraińskich "dróg" :-<<
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Lwów miasto które urzeka

Post autor: adamson »

Super! Na pewno ciekawe.
P.S. Adam, nie masz czasem jakichś wschodnich korzeni, coś Cię tam za bardzo ciągnie ;)
Pozdrawiam. Adam.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Lwów miasto które urzeka

Post autor: will »

Adam potrafisz zachęcić :pivo :ok)
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
ODPOWIEDZ