Polska, Słowacja, Czechy

Gdzie byłem,którędy jechałem...
Raven91
klubowicz
klubowicz
Posty: 37
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:31
Przebieg: 50000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Radzionków-Rojca

Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: Raven91 »

Witam. Kilka tygodni temu wybrałem się ze znajomym wybrałem się na wycieczkę. Głównym celem był Cieszyn oraz Żywiec ale w praktyce wyszło inaczej ;)
W linku zamieszczam mniej więcej trasę jaką przejechaliśmy.

Mapka

Wycieczkę rozpoczęliśmy o godzinie 6 przejechaliśmy jakieś 350 km, wróciliśmy na 21.

Najpierw Cieszyn oraz Cesky Tesin. Na miejscu byliśmy około 8. Zobaczyliśmy: Rynek, Wzgórze Zamkowe, Spacer po uliczkach wokół rynku oraz "Cieszyńską Wenecją". W Czeskim Cieszynie były poszukiwania sklepów w celu zaopatrzenia alkoholowego ;D W Kauflandzie ceny porównywalne z tymi w Polsce. Natomiast kawałek od granicy było TESCO no tam już lepiej. Kolejną ciekawostką jest to że w Czeskim Cieszynie nie słyszałem ani jednego słowa po czesku pomimo tego iż Czesi byli. No ale to inna bajka.
W drodze do Słowackiej Cadcy minęliśmy kilkanaście kilometrów kilka pięknych widoków, droga lepsza niż w Polsce i to by było na tyle...
W Cadcy zaliczyliśmy tylko spacer po centrum i pora na śniadanie ;)
Następnie pojechaliśmy w stronę Żywca na obiad. Po drodze zatrzymaliśmy się w Milówce nad rzeką wzburzoną Sołą. Oraz chcieliśmy pojechać do Kamesznicy do znajomych no ale zwątpiłem z powodu drogi która z drogi gładkiej jak lustro zamieniła się w dziurawą, a później w polną...
No ale co zrobić zawróciliśmy i Żywiec. Spacer po centrum, obiad. Odbywały się zawody chyba biegowe :P Kolejno wybraliśmy się nad jezioro Żywieckie. Tam była śmieszna sytuacja nad pewnym z potoków wpływających do jeziora, wpadł młody chłopak ;D nie trzeba było go ratować bo wody było po kostki ale sam fakt, że biedak był mokry xD
Później wybraliśmy się w kierunku domu. Dziewczyną chciały zobaczyć jeszcze Pszczynę no to odbiliśmy. W Pszczynie zwiedziliśmy rynek oraz Park oraz Zamek, odbywał się tam jakiś festiwal czy coś tego rodzaju.
No i później do domu droga była szybka i prosta i brak korków.


WYCIECZKA W LICZBACH:
Przejechane kilometry: 376
Spalanie 16km/l czyli 6,25l/100km
Spotkane Linki: 8 (wszystkie w Polsce)
Włożone wizytówki: 3

Zdjęcia będą wkrótce ponieważ fotograf nie wysłał mi ich :D Ale jak będą to wrzucę ;)
(jeśli coś nie tak to proszę przenieść temat)
Renault Clio Obrazek
Fiat Linea Obrazek
Toyota Yaris 3 Obrazek
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Raven91, szkoda że nie pisałeś przedtem że będziesz w Cieszynie bo moglibyśmy się spotkać :)
Ja uważam że w Cieszynie za bardzo nie ma co zwiedzać, no może wieże na wzgórzu zamkowym :ink
W czeskim Cieszynie to już całkiem nie ma co zwiedzać - jedynie sklepy z alkoholem po których łeb napi....la :smak (już wole kupić w Polsce) :)
Ja na Czechy nie chodzę bo nam z racji wysokiego kursu korony niestety prawie nic się nie opłaca. Ale już Czechom w Polsce tak i tym samym np. pod kauflandem w dni targowe czyli środa i sobota nie ma gdzie zaparkować
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Raven91
klubowicz
klubowicz
Posty: 37
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:31
Przebieg: 50000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Radzionków-Rojca

Post autor: Raven91 »

Rafcio, U nas wycieczki to typowy spontan :) ale następnym razem spróbuje poinformować :)
Tak jak mówisz ceny w Czechach wyższe niż u nas byliśmy w niedzielę na dodatek rano to nic otwarte nie było więc podziwialiśmy wystawy xD . Za koronę wtedy zapłaciłem chyba 17,8 zł za 100KC. Dopiero pod Trincem się opłaciło kupić alkohol. ;)
Renault Clio Obrazek
Fiat Linea Obrazek
Toyota Yaris 3 Obrazek
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Jery »

Gratuluje wypadu :zlośnik
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Raven91, super wypad! Fajne są takie wycieczki ze znajomymi, też lubię, ale ostatnio jakoś czasu brak... :)
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Raven91 Fajna wycieczka wklej fotki :jazda
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: emmer »

odgrzewam.

w weekend będę się kręcił po tartach i pewnie wpadnę na słowację do tatralandii i jaskini bielańskiej. pewnie musze wykupić winietkę? przez neta czy przy granicy gdzieś da radę? jest tam coś jeszcze ciekawego przy granicy? głównie myślę o dzieciakach.
pewnie nie zabłądzę ale czy mapy google wytarczą za nawigację?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: mwas »

Bierz pod uwagę, że mapy google potrzebują połączenia sieciowego, a Ty będziesz za granicą :ink Chcesz używać transferu danych w roamingu ? :ink Na Słowację winietkę wykupywałem na jednej z ichnich stacji benzynowych, ale... czy oby na pewno potrzebna Ci winieta ? :ink Tatrlandia jest w takim miejscu, że możesz tam spokojnie ominąć autostradę :ink Przy granicy to raczej atrakcje czysto górskie :ink Jak chcesz fajnych wrażeń i możesz wydać troszkę kasy, to polecam wjazd na Łomnicę - całą trasę robi się kolejką linową, na szczyt nie można inaczej wejść, chyba że z przewodnikiem tatrzańskim a szczyt jest drugim co do wysokości w Tatrach :ink Wrażenia z góry niesamowite a bilet najlepiej kupić wcześniej przez internet :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: emmer »

dzięki. w sumie to z tą winietką tak myślałem, ale wolałem się upewnić.

z tym internetem nie pomyślałem bo pewnie z moich 2GB nie ściągną (ale pewnie coś się dokupi za parę groszy)

Łomnica - wpisane do kalendarza :)
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: will »

Michał jedż do term w Bukowinie Tatrzańskiej jak nie byłeś
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: Rincewind »

Jak będziesz miał w zasięgu, to polecam jeszcze Zamek Orawski.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: emmer »

dzięki za kolejne podpowiedzi
will pisze:Michał jedż do term w Bukowinie Tatrzańskiej jak nie byłeś
już zaplanowałem ale w Białce :)

Rincewind pisze:Jak będziesz miał w zasięgu, to polecam jeszcze Zamek Orawski.
nie wiem czy się wyrobię ze wszystki w 4 - 5 dni, bo potem wypad na północ kraju ale spróbuję :ok)
Betondo
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:15
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: Betondo »

Cześć, trochę odkopię. Chciałbym podpytać co można ciekawego porobić tam w okolicach jeziora żywieckiego?
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: Fiacik »

Zależy kto i na co liczy - jest zima i wyciągi narciarskie wszędzie w okolicy . Jeżeli chodzi o sam Żywiec to i zimą jest trochę do obejrzenia ,przede wszystkim godne uwagi jest muzeum historii browaru ŻYWIEC , ponadto ewenementem przynajmniej w skali kraju są 2 pięknie odrestaurowane usytuowane w parku w centrum miasta zamki .
Obok jest bardzo ładny rynek ( od 2 lat zamknięty dla ruchu) , aktualnie w okresie Świat i Nowego Roku pięknie udekorowany , a wieczorem dodatkowo podświetlony.
Na rynku są restauracje , kawiarnie i bary i jest co zjeść dla każdego i na każda kieszeń . Warta zainteresowania jest też wycieczka na górę Żar ( ok.12 km od centrum Żywca)
Na górę wyjedziemy taką samą kolejką jak na Gubałówkę - widoki w pogodny dzień ,, warte grzechu " dodatkowo ewenement na skalę krajową - sztuczne jezioro z elektrowni szczytowo-pompowej .Obok kolejki jest też wyciąg narciarski , który wieczorem wygląda jak oświetlony wąż .Ze zjedzeniem dobrego obiadu na Żarze nie ma problemu .
Jeżeli jesteś pasjonatem pięknych widoków to polecam też udać się na południe od centrum miasta w stronę Zwardonia , a następnie zjazd na Ochodzitą . Widoki jak wcześniej już pisałem także ,, warte grzechu " zwłaszcza z tarasu pięknej góralskiej karczmy .Wyciągi narciarskie w pobliżu .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Callaker
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2018, 17:43
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Polska, Słowacja, Czechy

Post autor: Callaker »

Myślę, że kolega powyżej już podał masę atrakcji. Jeszcze zanim wybierzesz się do bielska, sprawdź stan powietrza. Często jest tam smog taki jak pod tym adresem www
ODPOWIEDZ