Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Gdzie byłem,którędy jechałem...
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: Fiacik »

Jadąc przez Korbielów nie trzeba winiet.W Namestowie w lewo na głównym rondzie i dalej przez most , z mostu w lewo i dalej wzdłuż jeziora i przez tamę,aż zejdziesz do Trsteny.Potem w lewo Koło kościoła i za kościołem lekko w prawo i przez tory .Dalej prosto - uważać bo zjazd na ekspresówkę (winiety) na Suchą Horę/Oravice.W Suchej Górze po minięciu granicy w prawo na Chochołów.Po drodze będzie warty obejrzenia Kościół na Krzeptówkach ze wspaniałym widokiem na Giewont , a za ok.2km Gubałówka.
Uwaga na Słowacji na ,,misie " bo lubią stać w najbardziej dziwnych miejscach - konieczne pełne wyposażenie auta w koszulki, apteczki, żarówki,gaśnicę etc.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
matador
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2019, 11:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: matador »

Sorry, że odgrzewam, ale w styczniu chcemy się wybrać na kilka dni do Zakopanego, na narty i te sprawy. W związku z tym mam pytanie, o to którędy najlepiej tam się dostać? No i jak funkcjonuje ta nowa trasa do Zakopanego? Mocno się korkuje?

Chciałbym jeszcze zapytać o opcję na wyjazd na 1 dzień na Słowację, którędy najlepiej i o czym trzeba pamiętać? Jechalibyśmy od strony Zakopanego .
rocky
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:11
Przebieg: 98000
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: rocky »

Ta droga ekspresowa nie jest jeszcze ukończona do Zakopanego.

W załączeniu wrzucam mapę z postępem w budowie dróg.
Tam, gdzie masz ekspresówkę, jest względnie okey. Jest kilka wąskich gardeł na tej trasie, które tamują ruch. Najlepiej jechać wtedy, gdy można spodziewać się względnie małego ruchu - czyli najlepiej gdzieś w środku tygodnia, najlepiej gdzieś w nocy, wówczas ruch jest względnie mały i można płynnie się dostać do Zakopanego.

Jeżeli planujecie wybrać się na słowacka część Tatr, to pamiętajcie o ubezpieczeniu, które w tym kraju jest obowiązkowe.
Zakres polisy, owu oraz inne niezbędne informacje można znaleźć jeszcze pod niniejszym linkiem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-turystyczne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 9:03 przez rocky, łącznie zmieniany 1 raz.
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: pogromcaslaskiej »

Nie będziesz miał problemów z dojazdem do Zakopanego - zakopianką, zasada jest prosta wyjedź z domu tak żeby w Zakopanym być między 7-8rano,lepiej na miejscu się trochę pokręcić jak stać w korkach i się stresować😃
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: zibi186 »

matador pisze: 31 gru 2019, 7:05 Chciałbym jeszcze zapytać o opcję na wyjazd na 1 dzień na Słowację, którędy najlepiej i o czym trzeba pamiętać? Jechalibyśmy od strony Zakopanego .
Jeśli chodzi o dojazd na Słowację z Zakopanego to zależy na którą stronę . Na Spisz masz jedną drogę - Oswalda Balcera , przez Łysą Polanę. Na Orawę - przez Suchą Górę i też w zasadzie ta jedna droga . Godziny wczesno ranne , bo może się okazać problematycznie 😅. pozdrawiam ☺️
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: mwas »

Wybierając się na Słowację nie zapomnij o komplecie zapasowych żarówek i kamizelkach odblaskowych. Kamizelki powinny znajdować się w kabinie a nie w bagażniku :ink Pamiętaj również, że będziesz poruszał się w warunkach zimowych po terenach górskich, gdzie również, teoretycznie, powinieneś posiadać łańcuchy na koła :ink
Jeśli chodzi o dojazd, to tak jak napisał zibi186 - w zależności, gdzie będziesz chciał się dostać, albo przez Łysą Polanę, albo przez Chochołów lub Chyżne. Do Chochołowa i Chyżne kierujesz się z Zakopanego na Kościelisko, na Łysą Polanę masz dwie drogi - górzystą i krętą drogą Oswalda Balzera, tam może się zdarzyć, że mogą się przydać łańcuchy na koła, albo dookoła, przez Poronin i w prawo przez Bukowinę Tatrzańską :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: Szczypior »

Oczywiście wszystko warto mieć ale dodam że zatrzymywano mnie kilkakrotnie na Słowacji i Węgrzech w przeciągu 6 lat, praktycznie co roku i sprawdzali tylko dokumenty i trzeźwość
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: zibi186 »

Szczypior pisze: 31 gru 2019, 13:34 Oczywiście wszystko warto mieć ale dodam że zatrzymywano mnie kilkakrotnie na Słowacji i Węgrzech w przeciągu 6 lat, praktycznie co roku i sprawdzali tylko dokumenty i trzeźwość
To miałeś farta 😆 Bardzo ważna sprawa - prędkość ! Nie plus 10 jak u nas 😆 Znam przypadek pokuty za 2 więcej 😆
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: Szczypior »

Rozumiem że często jeździcie przez Słowację i was tam łapią i sprawdzają te rzeczy?
Dziwna sprawa, mówię jeżdżę tam czasami dwa razy do roku i nigdy mnie to nie spotkało
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: leszek1234 »

Nikt mi w to nie wierzy ale raz na Słowacji nie zapłaciłem mandatu pomimo zignorowania znaku "stop" (ustawiony bezsensownie a oni polowali z lornetką w krzakach) - jeden policjant zaczął sumienną kontrolę a drugi okazał się zapalonym motocyklistą i sam podjął temat widząc prawko na motocykl. Rozmowa zeszła na przyjemne tematy i puścili mnie. Byłem w szoku bo nie znam przypadku odstąpienia od ukarania na Słowacji. Wniosek - też tam są ludzie:)
matador
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2019, 11:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Zakopane - warianty dojazdu samochodem

Post autor: matador »

Gdy już wybudują tą ekspresówkę do Zakopca, to dużo da. Obecnie duży ruch obserwuję zwłaszcza z kierunku Krakowa. Np ludzie ciągną z Lotniska Balice - zwykle jest to Polonia lub turyści zagraniczni.
Jeżeli chodzi o transport, to opcji z tego zakresu jest całkiem dużo: Np pociąg, komunikacja publiczna, prywatni przewoźnicy lub trochę bardziej elastyczne opcje jakie oferują przewoźnicy prywatni np tacy jak Go4Drive
ODPOWIEDZ