Browary Tyskie

Gdzie byłem,którędy jechałem...
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Jery »

mireks pisze:Różnica pomiędzy piwem własnym i kupowanym jest zasadnicza. Czasem lecz rzadko niektóre browary niszowe są w stanie wybić się ze swoim piwem ponad resztę piw. Ale nawet wtedy nie udaje im się zbliżyć do smaku jaki udaje się w standardzie uzyskać z własnego warzenia.
Masz rację. Nie ma to jak piwo z niszowego browaru lub ... Mireksa :) Do teraz mam jego posmak na podniebieniu :zlośnik

[ Dodano: |13 Cze 2011|, o 07:57 ]
mwas pisze:
Jery pisze:nie mogłem się napić piwa niepasteryzowanego Nie mówiąc już o niefiltrowanym
Dokładnie, też mnie to zastanawia. Szkoda, że nawet w browarze nie można tego skosztować, chociaż, myślę że trzeba by było mieć układ z jakimś pracownikiem produkcji :ink
Więc jeśli chodzi o możliwość skosztowania piwa niepasteryzowanego to ponoć mają ją wyłącznie degustatorzy na produkcji. Zwykli pracownicy browarów nie mają takiej możliwości :(
mwas pisze:Jery, a w browarze można obejrzeć cały proces produkcji ? Bo zastanawia mnie jedno: czy widziałeś, jak dodają chmiel :lacha Bo niestety, ale ten, jakże cenny składnik piwa, jest często pomijany przez duże kampanie piwowarskie i celem ograniczenia kosztów jest zastępowany przez... dobra, nie będę na razie tego pisał, bo niektórym mógłbym tylko popsuć smak :ink
Piwo jest filtrowane przez filtry z ziemią okrzemkową a chmiel dodawany jest w formie granulek. Jako ciekawostkę powiem, że dostarczany jest z województwa Lubuskiego

Jeśli chodzi o zwiedzanie to poczułem się rozczarowany. Zwiedzaliśmy wyłącznie warzelnię oraz pomieszczenie rozlewu piwa. W browarach tyskich cały proces jest zautomatyzowany więc poszczególne etapy powstawania piwa nadzorowane są przez komputer. System przesyłu monitorowany stąd nie ma możliwości pobrania piwa z etapu produkcji. Taka fabryka do zadowolenia ludu ...
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Jery pisze:Taka fabryka do zadowolenia ludu ...
Czyli standard - typowa masówka :przykry Myślę, że żeby dokładnie zobaczyć jak prawdziwy browar powinien wyglądać i cały proces produkcji prawdziwego piwa, to trzeba by się było wybrać do jakiegoś małego, lokalnego browaru, gdzie automatyzacja nie jest tak rozpowszechniona.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

mireks pisze:Odkąd zacząłem warzyć własne piwo, nie pijam kupowanego :red
Wyjątkiem są sytuacje gdy wybieram się do knajpy, albo wyjeżdżam gdzieś dalej.

Różnica pomiędzy piwem własnym i kupowanym jest zasadnicza. Czasem lecz rzadko niektóre browary niszowe są w stanie wybić się ze swoim piwem ponad resztę piw. Ale nawet wtedy nie udaje im się zbliżyć do smaku jaki udaje się w standardzie uzyskać z własnego warzenia. Ja korzystam z gotowych ekstraktów z lenistwa, ale prawdziwi piwowarze hobbyści przygotowują ekstrakt z naturalnych komponentów: suszony słód jęczmienny, chmiel granulowany, odpowiednie drożdże, pół dnia przygotowań i piwo wychodzi jeszcze lepsze :)
musisz mi zdradzić jak wygląda ten cały proces i gdzie robisz zakupy. od rana siedze w necie i czytam na temat domowego piwka. skoro winko juz robię swoje to czas na piwo. jak możesz to opisz co i jak tu albo na pw - no chyba że to opatentowana tajemnica :pivo :brawo
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

emmer pisze: musisz mi zdradzić jak wygląda ten cały proces i gdzie robisz zakupy. od rana siedze w necie i czytam na temat domowego piwka. skoro winko juz robię swoje to czas na piwo. jak możesz to opisz co i jak tu albo na pw - no chyba że to opatentowana tajemnica :pivo :brawo
Wysłałem Ci na PW opis co i jak. Owocnej lektury :)
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

tutaj w dziale ogłoszenia można kupić prawie wszystko potrzebne do produkcji...
klik - browar forum

Wycieczka po browarze Lwówek
Lwowek

[youtube][/youtube]
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
ODPOWIEDZ