Manuale i przydatne linki

Pomoc na forum
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Manuale i przydatne linki

Post autor: mwas »

Drogie koleżanki i koledzy, szanowne grono.

Zapewne większość z Was zauważyła małe zmiany na forum. W związku z przeprowadzonymi drobnymi porządkami, w części technicznej została wydzielona osobna sekcja o nazwie MANUALE. W niej znajdują się poszczególne podsekcje, dotyczące konkretnych zagadnień - SILNIK, UKŁAD NAPĘDOWY, ELEKTRYKA itd. Wewnątrz każdej z nich znajdziecie wszelkie "oficjalne" manuale, które pojawiły się w wątkach technicznych. Dodatkowo, w głównej części sekcji MANUALE znajduje się post skupiający w jednym miejscu linki do wszystkich przydatnych rzeczy, takich jak instrukcja obsługi samochodu, eLearn, ePER itp. Link do nowej sekcji:
http://www.lineaklubpolska.pl/viewforum.php?f=92
Z uwagi na pewne przemyślenia dokonane w gronie administracyjnym, doszliśmy do wniosku, że dostęp do całej sekcji MANUALE zostanie nieco ograniczony. Sekcja pojawia się i dostęp do niej mają jedynie osoby, które posiadają status KLUBOWICZ. Status taki nadawany jest z automatu wszystkim, którzy przekroczą ilość 30 postów na forum.
Prosiłbym wszystkich, abyście brali pod uwagę ten fakt, jeśli ktoś nowy na forum będzie się pytał o rzeczy, które dla nas są dostępne a takiej osobie się nie wyświetlają. W takich sytuacjach zachęcam nowych do poudzielania się nieco na forum a na pewno odpowiedni dostęp zostanie nadany :)
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: zibi186 »

Witam , mam nadzieję że szanowne grono administracyjne przemyślało tą decyzję . O ile dostęp do informacji może - uważam - przysporzyć członków forum , o tyle nie wiem czy ten pomysł nie będzie dzialał odwrotnie . Poza tym jak "świeżemu" posiadaczowi Linki , który spotka się z palącym problemem powiedzieć , że dopiero gdy napisze 30 postów na forum otrzyma pomoc ? Czy to aby nie będzie "strzał w kolano " ? Nie zamierzam bynajmniej podważać decyzji administracji , raczej wyrażam tylko swoją wątpliwość , czy tego typu praktyki osiągną zamierzony cel . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: ślimak »

Nie można się nie zgodzić z Twoją opinią... jednak wczoraj przeglądaliśmy listę użytkowników. Mogę powiedzieć tak... na 75 stron użytkowników dopiero od ok. 45 strony pojawiają się posty po 1 szt. Uszanujmy tym poświęcenie i czas innych użytkowników którzy coś zrobili i chcieli się pochwalić/pokazać innym. Wiem egoistycznie trochę jednak z szacunkiem dla autorów manuali.

Ps. Jeżeli ktoś naprawdę będzie potrzebował to będzie można to udostępnić - jednak wtedy będzie się musiał odezwać... taki cel tego. Do tej pory było tak. Przyszedł wziął co potrzebował i nara tyle go widzieli...proste DZIĘKUJĘ za pomoc...NIESTETY
88=))
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: zibi186 »

Rozumiem . Nurtuje mnie natomiast stwierdzenie w P . S . Tzn. Czy będą jakieś oficjalne zasady obowiązujące w takich " awaryjnych" przypadkach ? Jak to mialoby dzialać w praktyce ? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: adamson »

Nie nazwałbym tego "strzałem w kolano", wiele forów motoryzacyjnych, związanych z konkretnym modelem, stosuje podobne praktyki. Po za tym, fakt faktem, ale wiele osób wpada tu tylko po "gotowe rozwiązania", zadają szybkie pytanko i od razu oczekują odpowiedzi :pomysli.
Bez lizusostwa, ale raczej popieram decyzję grona adminów.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: ślimak »

zibi186 pisze: 18 paź 2017, 22:03 Rozumiem . Nurtuje mnie natomiast stwierdzenie w P . S . Tzn. Czy będą jakieś oficjalne zasady obowiązujące w takich " awaryjnych" przypadkach ? Jak to mialoby dzialać w praktyce ? Pozdrawiam :)
Kiedyś potrzebowałem coś z FKP i napisałem do admina i dostałem dostęp .
88=))
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: zibi186 »

Już wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Manuale i przydatne linki

Post autor: mwas »

Tak jak napisał Sławek - nic dodać, nic ująć :) Jeśli ktoś z nowych będzie bardzo mocno potrzebował materiałów, które zawarte są w sekcji MANUALE, to po odzewie zapewne dostanie "ręcznie" rangę KLUBOWICZ i wtedy będzie miał możliwość zajrzeć tu i tam :ink Niemniej jednak chcielibyśmy, aby użytkownicy ciutkę się postarali, zanim to się stanie, dlatego licznik automatycznego nadawania rangi klubowicz ustawiony jest na 30 postów :ink
Dodatkowo chciałbym zauważyć, że w manualach są umieszczone raczej gotowe rozwiązania pomagające nam w życiu a nie opisy usuwania typowych usterek, z jakimi wpadają do nas nowi użytkownicy :ink Poza tym, w sekcji MANUALE udostępniliśmy nieco materiałów, które wolelibyśmy, aby nie były szeroko i bezproblemowo dostępne a szczególnie aby nie indeksowały się w wyszukiwarkach internetowych :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ