Sklep zagraniczny - online

Różnosci
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Sklep zagraniczny - online

Post autor: ślimak »

Macie może wiedzę na temat zakupów z takich portali

http://www.gearbest.com/

Chodzi mi konkretnie o sprawy cła - ile trzeba zapłacić i czy w ogóle. Bo można powiedzieć, że ceny są dosyć ciekawe dla niektórych towarów. No i wysyłka - nigdzie tam nie widać. Free jakoś do mnie nie przemawia.

Z góry dzięki za info
88=))
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Sklep zagraniczny - online

Post autor: Rincewind »

W warehouse options wybierz EU i już nie jest przesyłka free.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Astra 1.6 Diesel
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Sklep zagraniczny - online

Post autor: adamson »

Darkkam ma wiedzę w tych tematach.
Pozdrawiam. Adam.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Sklep zagraniczny - online

Post autor: darkkam »

hehh zostałem wywołany do tablicy :)

Tego sklepu nie znam, nie kupowałem tam.
Warehouse to magazyny w Chinach, Usa EU i Rosji i we wszystkich oprócz Chin jeżeli mają towar na stanie to mają wysyłką płatną, z tego co widzę to większość towarów z Chin wysyłane jest za free. Ale czytając pewne forum o e-papierosach użytkownicy narzekają że muszą rozliczać się z Urzędem Celnym, podejrzewają iż przez to że przesyłki idą przez Holandię i przez to bardziej paczki przetrzepują ( ciekawe czego się w nich spodziewają :ryczy ).

W Polsce za zakupy poniżej 150 euro (ok. 630 zł) nie zapłacimy cła, a jedynie 23% podatku VAT. Przesyłki o wartości do 45 euro mogą dodatkowo zostać zwolnione z podatku VAT. Dotyczy to niewielkich paczek, które oznaczone są jako prezent (gift) i nie służą do użytku handlowego. Warto napisać mail do sklepu, w którym dokonujemy zakupu, aby oznaczył naszą przesyłkę jako prezent, a wtedy podatek nas ominie, no chyba że trafimy na niewyspanego celnika.
I nigdy nie wybieramy firmy kurierskiej typu DHL, EMS czy FedEx bo wtedy na pewno zapłacimy podatek VAT.
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
Awatar użytkownika
daniczer
klubowicz
klubowicz
Posty: 386
Rejestracja: 14 gru 2013, 12:54
Przebieg: 203000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Sklep zagraniczny - online

Post autor: daniczer »

Urząd Celny ma prawo zakwestionować wartość towaru to że będzie to sample lub free of charge jeszcze nic nie znaczy .

stawkę cła znajdziecie tutaj http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... sp?Lang=pl

kody taryfy cenlej HS tutaj http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_c ... onth=&Day=
Phyt0n
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:19
Przebieg: 0
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Sklep zagraniczny - online

Post autor: Phyt0n »

hmm ... ja kupuje sporo w Chinach na Aliexpress.com ->> 11.11 jest akurat dzien promocyjnych cen i kuponow, ale w tym roku odpuszczam bo nie mam potrzeby na nic narazie no i do tego dolar prawie 4zl kosztuje :)

oprocz tego kupowalem tez na DX.com ... :)

co do dodatkowych kosztow - jesli wybierasz przesylke poczta w dowolnej formie (szwedzka, chinska, HK czy jakakolwiek inna) WER naszej poczty ma prawo zatrzymac Twoja przesylke i doliczyc ci do elektroniki podatek VAT i swoje koszty ... w takim przypadku jest loteria z +23% Vat ..
jesli wybierzesz przesylke kurierem - na 100% masz doliczony VAT do elektroniki :)

'gift', 'sample' czy zanizanie wartosci przesylki juz nie dziala tak jak 2 lata temu na przyklad - do mnie ostatnie 2 przesylki poczta przyszly ovatowane czyli WER prosil o podanie ceny za zamownienie i na tej podstawie doliczali dodatkowy koszt (moje zamowiene to jakies 130USD i do tego ok. 100~120zl podatku) ...
ODPOWIEDZ