Telefon

Różnosci
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Telefon

Post autor: emmer »

nareszcie zbliża się koniec umowy z Play. w sumie nie mam co na nich narzekać, wprost przeciwnie, ale abonament w wysokości 100 zł nie jest mi potrzebny. oferta na stronach operatorów jest tak zamotana że ciężko się połapać

dlatego pytanko, czy możecie coś polecić: w sumie najważniejsza sprawa to minimum 2 GB internetu i abonament 30-40 zł - bez telefonu. reszta nie gra zbyt dużej roli. coraz bardziej jestem skłonny do karty i znalazłem https://mobilevikings.pl/pl/ za 29 zł jest już fajna oferta. patrzyłem też Jump w t-mobile za 39.90 ale tu już umowa na 18 miesięcy.

:pomysli
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Telefon

Post autor: helletic »

Wiesz co Michał...i tak każdy będzie pewnie polecał co ma obecnie.
Ja natomiast nie mogłem się doczekać końca umowy z Play, a to ze względu na ich marny zasięg.
Przeniosłem się do Plus z abonamentem ~60 pln, bez limitu na rozmowy i SMS'y, 2 GB transferu, bez nowego telefonu. Zasięg cudo w porównaniu z Play. Używam około pół roku i jestem bardzo zadowolony.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Telefon

Post autor: mwas »

Jarek dobrze gada, ale w przypadku PLUSa podpisuje się umowę na z góry określony czas, podobnie ja w T-Mobile. Ja uzywam T-Mobile i dla mnie jest spoko, chociaż... nie wiem, czy nie zrobiłem błędu przy podpisywaniu poprzedniej umowy :lacha Co miesiąc kasują mnie 59 zł za NO LIMIT rozmowy i SMSy i chyba 1 GB internetu, za to... opcję FULL WYPAS bez długoterminowej umowy ale z normalnymi rachunkami (możesz umowę rozwiązać z miesiąca na miesiąc) i z opcją, że niekoniecznie co miesiąc zapłacisz MAX rachunek, czyli 59 PLN będziesz miał w Nju Mobile :luzak Jest to nic innego, jak odłam Orange, więc zasięg jest wypas i wszystkie usługi tam działają, z LTE włącznie :luzak Przeanalizuj, bo warto :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Telefon

Post autor: Rincewind »

Poprę mwasa - njumobile
Na przykład oferta Jeden na wszystko:
"za nielimitowane połączenia krajowe z komórkowymi i stacjonarnymi do wszystkich sieci,
za krajowe nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci,
za nielimitowany transfer danych do 2 GB
nie zapłacisz więcej niż 39 zł
Jeżeli nie korzystasz to zapłacisz 9 zł."
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Telefon

Post autor: emmer »

oblukałem to nju. idzie do zestawienia :)

tak wszyscy psioczą na ten zasięg w Play, ale przecież on korzysta z infrastuktury reszty operatorów. ja mam ustawione w swoim s4 na automat i nie pamiętam kiedy miałem problem z zasięgiem.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Telefon

Post autor: mwas »

Bo telefon zasięg może Ci pokazywać, ale czy możesz z niego skorzystać to już zupełnie inna baja :lacha Zasada jest prosta: operator najpierw obsługuje swoich abonentów, dopiero potem "gości", więc jeśli trafisz w obszar, gdzie jest spore wykorzystanie sieci komórkowej, to może się okazać, że zanim się gdziekolwiek dodzwonisz, to będziesz musiał się trochę nagimnastykować :ink Efekt taki, jak próba połączenia gdziekolwiek o północy w sylwestra :lacha
Poza tym, ale to tylko moje prywatne zdanie, dla mnie Play to taka pijawka :lacha Zamiast zbudować swoją własną, PORZĄDNĄ infrastrukturę, to żerują na pozostałych operatorach i do tego są jeszcze specjalnie traktowani (przynajmniej byli) :red Jeszcze jakiś czas temu używali tylko infrastruktury PLUSa a teraz nagle jeszcze się okazuje, że używają wszystkich sieci w PL ! Normalnie cud jakiś ! Ale ja tam w te cuda i tak nie wierzę i znam sporo ludzi, którzy grzecznie powiedzieli PLAY "NIE, DZIĘKUJĘ, NIGDY WIĘCEJ" a powody były generalnie dwa: zasięg, a raczej jaja z siecią oraz poziom obsługi klienta :red Mój ojciec, kiedy chciał przejść do PLAYa, to tak mu nachachmęcili, że powiedział im DO WIDZENIA łącznie z tym, że odesłał im telefon i skusił się na innego operatora, który zaproponował mu lepsze warunki, jak PLAY :lacha A jednak można :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Phyt0n
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:19
Przebieg: 0
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Telefon- jaka oferta ?

Post autor: Phyt0n »

zgodze sie z przedmowcami - zasieg 4 skoczni w Playu nie jest taki fajny niestety - opcje braku zasiegu sa dwie:
- duze nasycenie abonentow danej sieci roamingowej i brak zasiegu play - jestes obslugiwany w drugiej kolejnosci (patrz wypowiedz wyzsza)
- jestes w obszarze miedzy nadajnikami i telefon glupieje bo chce zalogowac sie do najmocniejszego nadajnika wiec przelacza sie non-stop (zuzycie baterii + po pewnym czasie brak zasiegu)
w takiej formie dzialaj operatorzy tacy jak Play, Mobile Vikings, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Netia Mobile, Izzi, Inea.

a co do ofert - masz tez nowa promocje w orange bez telefonu: no limit na komorki i smsy, 1GB netu za 29zl - umowa na 18/24 miesiace, ale szczerze mowiac nie wydaje mi sie zeby wprowadzili cos tanszego za ten czas ... raczej beda dodawac transfer czy minuty roamingu ... :)
Orange.pl

aha - a jesli liczy sie net a reszta nie jest wazna (ile dzwonisz miesiecznie, ile wysylasz sms/mms) to mozesz sprobowac jeszcze T-Mobile na Karte z taryfa Fri - codziennie masz 50MB netu do wykorzystania za darmo ... do tego mozesz sobie wlaczyc pakiet minut do wszystkich np. 120 minut za 15zl ... doladowujesz przez strone T-Mobile i masz +10% do kwoty doladowania (majac konto w banku T-mobile uslugi bankowe +20%) ... i wtedy wychodzi dosc tanie korzystanie :)
lub mozesz skonfigurowac sobie ta taryfe inaczej - ja mam wlaczone darmowe smsy do wszystkich sieci, a pakiet minut i internetu wlaczam sobie samodzielnie ...
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Telefon

Post autor: emmer »

ale wy macie/mieliście play? pytam dlatego, ponieważ ja nic takiego nie obserwuję :) może mam jakis pakiet VIP w tym abonamencie :ryczy
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Telefon

Post autor: Tomek »

A ja się właśnie przeniosłem do Playa, a Wy mi tu takie rzeczy opowiadacie... :lacha
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Telefon

Post autor: mireks »

emmer pisze:oblukałem to nju. idzie do zestawienia :)
Korzystam z oferty nju mobile od dwóch lat. Jestem zadowolony.

W nju mobile jest tak. Dokonujesz bezpłatnego podziału na połączenia GSM i stacjonarne. Nie płacisz abonamentu za ten podział. I tak:
19 zł - limit na komórki. Po przekroczeniu koszty stoją.
10 zł - limit na stacjonarki. Po przekorczeniu koszty stoją.
Więc jeśli dzwonisz tylko na komórki, to dodatkowo ścinasz rachunki o 10 zł.
Analogicznie dzwoniąc tylko na stacjonarki, ścinasz rachunek o 19 zł.
Jednak w sumie nigdy nie przekroczysz 29 zł.
To tak jakbyś miał uruchomione dwa równoległe liczniki zamiast jednego sumarycznego.

Internet - tu jest trochę mniej fajnie, bo pierwsze 190 MB to jeden z najdroższych Interentów w komórkowcach.
Ale za to jest bez limitu niezależnie od tego ile ssasz.
19 zł - to koszt 190 MB. Po przekoroczeniu 19 zł koszty zawsze stoją w miejscu.
Korzystasz z Internetu do 3 GB. Po przekroczeniu, transfer teoretycznie spada do 16 kbit/s. W ubiegłym roku był to limit w wysokości 1 GB. Tak czy inaczej Yanosik zawsze zadziała nawet z niskim tranferem.
Dopłacając 10 zł zwiększasz sobie limit do 10 GB tzn. dopiero przy tym transferze ścina Ci transmisję do 16 kbit/s.

SMS-y - limit 9 zł.
W tej cenie masz 100 wiadomości typu SMS lub MMS. Po przekroczeniu 100 sztuk koszty zatrzymują się na poziomie 9 zł.

Suma całkowita to 57 zł brutto plus ewentulnie 10 zł na wyższy limit Internetu. Więcej się nie uda chyba, że zaczynasz dokupywać kolejne pakiety internetowe. Moim zdaniem 3 GB to optimum, a 10 GB to już sporo jak na komórkę. Więc spokojnie zmieścisz się w koszcie 50 zł o ile bardzo dużo dzwonisz, korzystasz z Internetu, a SMSy wysyłasz sporadycznie (do 40 szt.).

Moje miesięczne rachunki oscylowały dotychczas w pobliżu 25 zł. Obecnie zacząłem intensywniej korzystać z Interentu, więc wzrosły do ok. 40 zł. Niestety - tak jak pisałem - pierwsze 190 MB bardzo podbija wysokość rachunku.
W prepaida nie ma sensu wchodzić, bo jest męczący na dłuższą metę. Będziesz musiał ciągle doładowywać środki, a i tak Ci ich zabraknie w najmniej odpowiednim momencie.

Jeśli nie masz uczulenia na Orange (bo to z tym operatorem podpisujesz umowę - Nju Mobile to tylko nazwa handlowa usługi), to polecam. Może w prepiad będzie trochę taniej, ale za to będziesz musiał pilnować stanu środków na koncie, co jest upierdliwe.

Umowa na czas nieoznaczony. Wypowiedzenie w każdej chwili z miesięcznym okresem wygaśniecia umowy. Jeśli zamierzasz kupić telefon poza dystrybucją operatora, to oferta jest całkiem przyzwoita.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 13:31 przez mireks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Telefon

Post autor: emmer »

dzięki Panowie.

ps. czyli podsumowując w tym nju jak wygadam 10.000 minut to zapłacę też tylko 19 zł :pomysli

-- 26 lut 2015, o 14:32 --

Tomek - ja wbrew powyższemu jestem bardzo zadowolony z Play. Jednak na obecną chwilę nie potzrebuję nowego telefonu i tych opcji za które buliłem prawie 100 zł miesięcznie. dlatego zmieniam na coś dużo tańszego i bez kagańca na roku czy dwa
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Telefon

Post autor: mireks »

emmer pisze:ps. czyli podsumowując w tym nju jak wygadam 10.000 minut to zapłacę też tylko 19 zł :pomysli
Tak. Moja żona sporo używa telefonu. Miesięcznie wygadywała ok. 20-25 h. Rachunki na poziomie 120-150 zł ponieważ gdy podpisywałay umowę z operatorem nie było ofert "no limit". Więc przekraczała limity z abonamentu i to sporo.
Obecnie płaci ok. 40 zł równie intensywnie korzystając z telefonu i dodatkowo z Internetu. Podobno Orange potrafił zablokować połączenia wychodzące jeśli delikwent wisiał na telefonie dziesiątki godzin w skali miesiąca. Nie wiem czy to prawda - sądzę, zę to jakieś nieporozumienia na styku abonent - operator. Czasami takie numery mogą być wykorzystywane do nadużyć - ktoś np. zza granicy tranazytuje ruch do Polski i wpuszcza go na takim numerze. W ten sposób zarabia na opłatach pobieranych od operatora zagranicznego nie ponosząc włanych. Być moze Orange tak właśnie potraktował nadmierną aktywność delikwenta.
U mojej żony to się nie zdarzyło nigdy pomimo, że ponadprzeciętnie korzysta z telefonu.

Jest jeden minus - umowy nie zawrzesz na firmę. Oferta jest kierowana wyłącznie do klientów indywidualnych czyli konsumentów w świetle prawa. Firma nie jest konsumentem.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 13:49 przez mireks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Telefon

Post autor: Rafcio »

Ja też jestem w Play już 4 lata i na zasięg nie narzekam jak i na ofertę którą mam tyle że z telefonem
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Telefon

Post autor: emmer »

to już wiem co i Magdzie wezmę w lipcu :)
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Telefon

Post autor: Rincewind »

mireks teraz w nju jest kilka taryf. Może być wspólny licznik z max 39 zł, albo oddzielnie liczone jeśli masz głównie jeden typ połączeń... Można wybrać. Moja żona też ma nju a w dodatku ja za to płacę, więc patrzę na rachunki.
ODPOWIEDZ