Alkomat

Różnosci
Awatar użytkownika
AdiP
klubowicz
klubowicz
Posty: 90
Rejestracja: 28 lut 2014, 19:07
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował: 6 razy

Re: Alkomat

Post autor: AdiP »

A tutaj kalkulacyjne porównanie można zrobić http://mojafirma.infor.pl/moto/kalkulat ... komat.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Wyszło na to samo o 9 wynik 0,00.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Alkomat

Post autor: Tomek »

Za dużo trudnych danych do zapamiętania :lacha
Kto po pijaku pamięta, o której zaczął, o której skończył, i ile wypił :ink
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Alkomat

Post autor: Fiacik »

Nie miałem "grzmota" ale taki jak policja wozi w aucie.Też kiedyś bawiliśmy się w testowanie i np.po wypiciu 50-tki wódki ,a po kilkunastu minutach 2-giej alkomat jakby zwariował - trzeba było odczekać jakieś 20 minut by coś pokazał.
Ważę nieco więcej ale poza weekendem jak się mi zdarzy w tygodniu iść na piwo to nie więcej niż 2 chyba ,że jest to piątek i w perspektywie wolne.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
marco53
klubowicz
klubowicz
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2013, 16:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kowal (kujawsko-pomorskie)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Alkomat

Post autor: marco53 »

Jeśli jest możliwość to w przypadku "wczorajszy" można udać się do tych panów co alkomat mają na służbowym wyposażeniu ( nawet do rajdo-wozu) i poprosić o sprawdzenie (tylko proszę do nich nie podjeżdżać samochodem jako kierowca)
Panowie powinni przeprowadzić sprawdzenie. Oni mają chociaż taki sam sprzęt jakiego ofiarą możemy paść, nawet jeśli zawyża to lepiej dmuchać na zimne niż zimą w ręce na przystanku MZK :-<<
A te wszystkie zabawki :? jeśli jeszcze we wtorek dobrze mierzył a w czwartek coś się w nim popsuło i my o tym nie wiemy to możemy pomyśleć za jakiś czas o nowym nie alkomacie tylko egzaminie na prawko.... niestety.. panic
Awatar użytkownika
daniczer
klubowicz
klubowicz
Posty: 386
Rejestracja: 14 gru 2013, 12:54
Przebieg: 203000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Piła
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Alkomat

Post autor: daniczer »

marco53 pisze:Jeśli jest możliwość to w przypadku "wczorajszy" można udać się do tych panów co alkomat mają na służbowym wyposażeniu ( nawet do rajdo-wozu) i poprosić o sprawdzenie (tylko proszę do nich nie podjeżdżać samochodem jako kierowca)
Panowie powinni przeprowadzić sprawdzenie. Oni mają chociaż taki sam sprzęt jakiego ofiarą możemy paść, nawet jeśli zawyża to lepiej dmuchać na zimne niż zimą w ręce na przystanku MZK :-<<
A te wszystkie zabawki :? jeśli jeszcze we wtorek dobrze mierzył a w czwartek coś się w nim popsuło i my o tym nie wiemy to możemy pomyśleć za jakiś czas o nowym nie alkomacie tylko egzaminie na prawko.... niestety.. panic
:smutny kiepsko to brzmi :smutny
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Alkomat

Post autor: smak56 »

A mi post marco53 najbardziej pasuje. Jeżeli stan, dla którego chcemy kupić alkotest występuje rzadko, lub bardzo rzadko to to rozwiązanie jest optymalne. Jest 100% pewne i nic nie kosztuje. A za zaoszczędzoną kasę na alkotest? ........ w banię ...... w banię :ryczy
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Alkomat

Post autor: mwas »

marco53 pisze:Jeśli jest możliwość to w przypadku "wczorajszy" można udać się do tych panów co alkomat mają na służbowym wyposażeniu ( nawet do rajdo-wozu) i poprosić o sprawdzenie (tylko proszę do nich nie podjeżdżać samochodem jako kierowca)
Panowie powinni przeprowadzić sprawdzenie.
Jestem jak najbardziej za, gorzej... jak się okaże to, co mnie kiedyś spotkało... dzień "po" weselu :ink Prawie centrum Warszawy, żona prowadzi (tak w razie czego), ja czuję się świetnie, ale... pewności nie ma :ink Po drodze szukamy sposobności coby się przebadać. Przed nami kraksa - drobna kolizja, ale stoi patrol powypadkowy, więc podjeżdżamy i prośba o przebadanie :lacha Panowie niestety rozkładają ręce stwierdzając, że niestety nie posiadają przy sobie alkomatu :lacha i kierują nas do komisariatu, jakieś dwie przecznice dalej. OK, podjeżdżamy, wpadam na komisariat i co ?? I G..O :! :lacha Tam z kolei panowie, z rozbrajającą szczerością oznajmiają mi, że nie posiadają na miejscu alkomatu, bo... się popsuł czy coś w tym stylu :lacha :ryczy :-<< Nie byli w stanie mi wskazać, gdzie mógłbym się teraz przebadać :-<< Przejazd przez Warszawę, dopiero kawałek za miastem, stoją z "suszarką", więc podjeżdżamy no i Ci w końcu mieli, ale... taki ogromny, musieli więc go odpalić i trzeba było poczekać z 10 min zanim można było się przebadać :lacha Badanie - wynik 0.0, OK - mogę teraz jechać JA :luzak Ale to pokazuje, że niestety nie aż takim oczywistym jest posiadanie sprawnego urządzenia przez naszych stróżów prawa. I żeby nie było, nie jest od odosobniony przypadek, bo chwilę wcześniej miałem identyczną sytuację w GDA :! Tym razem, z czystej ciekawości, chciałem dać się przebadać na alkomacie po spożyciu kilku małych browarków "bezalkoholowych" :ink I sytuacja identyczna - na komisariacie brak urządzenia, patrol drogówki, który właśnie wracał z terenu również nie posiadał urządzenia :red Warto jest więc mieć to na uwadze, że plan z przebadaniem się nie zawsze może być wykonany z przyczyn od nas niezależnych :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
marco53
klubowicz
klubowicz
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2013, 16:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kowal (kujawsko-pomorskie)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Alkomat

Post autor: marco53 »

Trudno nie zgodzić się z tym co pisz "mwas".
Nie wszyscy nasi niebiescy "przyjaciele" mają to cudo na wyposażeniu.
Ja korzystałem z tej opcji na swoim komisariacie - nigdy się nie zawiodłem, zawsze zostałem grzecznie przebadany alkomatem, choć raz gdy badanie wykazało trochę powyżej normy przezornie zapytali czy przyjechałem samochodem :ryczy
Swoją propozycję podałem jako alternatywną i gdy występują sprzyjające okoliczności, za to wynik badania uważam za 100%.
Dalej będę utrzymywał że badając się samemu ryzykujemy błędną diagnozę.
Nie będę też uprawiał truizmów typu " najlepiej nie pić" bo wiadomo w życiu różnie bywa.
Tabelki określające ilość wypitego alkoholu w stosunku do wagi ciała i określenie czasu potrzebnego na osiągnięcie stanu 0.0 to też psu na budę bo każdy z nas ma inny metabolizm.
Chyba tylko pozostaje zastosować regułę podaną w "Misiu" przez Pana Bareję:
- dwie?
- jedną... wozem jestem... :lacha
rocko
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2013, 11:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Alkomat

Post autor: rocko »

Stare ale... trzeźwi też tracą u nas prawko:
http://expresskaszubski.pl/express-na-s ... rawo-jazdy" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Alkomat

Post autor: mwas »

Heh... policmajstrzy z Kartuz... i wszystko jasne... Nic, tylko napierniczać po głowach takich durniów, dziwię się tylko, że poszkodowany w tym przypadku pozwolił na to, że ta sprawa ciągnęła się ponad rok, z zabranymi niesłusznie uprawnieniami do kierowania :red
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ