Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Różnosci
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: helletic »

No wybacz, że akurat dane mi było mieszkać przy autostradzie...szkołę jak wybierasz, to też taką, by była blisko, czy taką, która Cię czegoś jednak nauczy? Idąc tym tokiem rozumowania - "dajcie ludziom więcej wolności", na pewno nie zobaczysz większej odpowiedzialności. Naród potrzebuje bata, bo inaczej staje się rozwydrzonym tłumem. Nie znasz powiedzenia: dasz palec, a będzie chciał całą rękę?.
Instruktor na motorze ma tu bardzo duże znaczenie! Często instruktor nabył uprawnienia do szkolenia na motocykle tylko z czystej chęci większego zarobku kasy. Kursant odbębni swoje, a czy zda, czy nie...a czy się zabije, czy nie...to już nie sprawa instruktora. On ma wywalone, pojeździ sobie w autku, a ten przed nim niech się buja z prędkością 40 km/h po mieście.
Leszek, życzę Ci, aby jadący obok Ciebie rowerzysta nie zachwiał się nagle i nie porysował kierownicą Twojej Liny. Skoro mają prawo jechać między samochodami, niech wykupią OC. Porównanie tu pieszych, jako uczestników powodujących wypadki...nie na miejscu.
Spoko, rozumiem Wasze podejście do sprawy, ale ja się w życiu z tym nie zgodzę i mam nadzieję, że obalą ten przepis.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Tara78 »

leszek1234 pisze:Wiecie co, wszystko o czym piszecie, o durnym zachowaniu na drogach (motocyklistów i kierowców) dotyczy ludzi , którzy własnie mają zrobiony kurs prawa jazdy i zdali egzaminy .
Tara - idąc Twoim tropem - OC powinni obowiązkowo wykupywać piesi, przecież powodują wiele wypadków. Skąd w Was ta wiara, że papier z pieczątką jest lekiem na wszelkie zło? I właściwie musiałbym powtórzyć to co Kuzyn_z_Sosnowca .
Co ma instruktor jadący na motocyklu a nie w samochodzie tutaj do rzeczy? No, a tekst o jeździe na autostradzie podczas kursu... darujcie, może warto zobaczyć mapę autostrad w Polsce, no comments.
Swoje zdanie przedstawiłem i kończę , nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Ja jestem za zwiększoną wolnością i zwiększoną odpowiedzialnością i już :ink
Moim zdaniem nieuchronność kary jest jednym z najlepszych batów na różnego rodzaju przewinienia na drodze. Pieszy jakoś w statystykach wychodzi mniej "szumnie" co motocykliści, rowerzyści czy kierujący samochodami. Oni niestety często są ofiarami wypadków i nie koniecznie ze swojej winy…. Tych co przechodzą w niedozwolonych miejscach czy znajdują się w innych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu przez własną ignorancję jest niewielka liczba.
Dalej stanowczo jestem na NIE!!! przynajmniej w tym brzmieniu tego przepisu…. :red

Ale tak naszła mnie taka myśl wczoraj… skoro już taki ukłon w stronę przyszłych kierowców jednośladów robi rząd to czemu nie posunąć się o krok dalej i z 125cm3 dać możliwość jazdy 750cm3 i większymi motocyklami z automatyczną skrzynią biegów dla posiadaczy prawa jazdy kat.B ??? W sumie taki motocykl prowadzi się jak skuter i ma ABS i jeszcze innych dużo fajnych bajerów - np;. taka HONDA NC 750X lub Aprilla Mana 850 :devil
Zobaczmy wtedy ile ludzi jest dorosłych i odpowiedzialnych???
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: helletic »

zapewne o tym posiadacze prawka z kat.B wiedzą :ink
[youtube][/youtube]
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Tara78 »

Tak jasne i pewnie jeszcze to wykonywali w samochodzie więc praktykę mają zaliczoną :ryczy
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: emmer »

też motocykle to nie moje klimaty, ale to chyba zły kierunek rezygnować ze szkolenia. po drugie odnośnie rowerzystów: jeżeli domagają się podobnych uprawnień na drogach publicznych (a nawet w niektórych sytuacjach i większych uprawnień niż pojazdy mechaniczne) to niech poddają się także obowiązkom. Oc - oczywiście że tak. i do tego jeszcze zakaz rozmów telefonicznych, pisania sms i koniecznie słuchawki z uszu :), jazda bez trzymanki itp.

w każdej motoryzacyjnej społeczności zdażają się głąby, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. jednak stawką jest tutaj zdrowie i życie i tak jak w przypadku broni palnej - nie ufałbym zdrowemu rozsądkowi kierujących (oczywiście jak zawsze są wyjątki).
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 647 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: smak56 »

Naczytałem sie tutaj bardzo dużo. Każdy z Was ma swoją rację, z jedną zgadzam się bardziej z inną mniej. Wolność to stan prawa, ducha i przede wszystkim umysłu. Z wolności trzeba umieć korzystać. Istnieje cienka granica między nią a anarchią. Uważam, że my jako naród nie radzimy sobie z tym. Popadamy z jednej skrajności w drugą. Z zakazów na każdym kroku, próbujemy wszędzie dać wolność. Czy jesteśmy na to gotowi? Piszecie o nieuchronności kary. Gdzie? W Polsce? Każde zdarzenie, nawet jednoznaczne jest przenicowywane na wszystkie strony, aby było inaczej. Postępowania ciągną się latami, a wyroki nie odzwierciedlają szkodliwości czynu, tylko wskazują na zasobność potrfela. Aby było normalnie, należy edukować młodzież (starych chyba się już nie da) pod względem kultury drogowej. Ale znowu, kto ma to robić? Kuba Bielak może sobie gardło zedrzeć, kiedy taki "spec" Kornacki mówi, że nikt w Polsce nie jeździ zgodnie z przepisami. Szlak mnie trafia jak coś takiego słyszę. I na koniec; jeżeli dano możliwość kierowania motocyklem posiadaczowi prawa jazdy kat.B, to dlaczego nie zezwala się na kierowanie pojazdami kat.B, posiadaczowi prawa jazdy kat.C,D? :pomysli
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Dzisiaj młody posiadacz prawa jazdy kategorii B, pewnie świeżo po egzaminie, pełny ledwo co zdobytej wiedzy, władował swoje BMW w barierkę na zjeździe z autostrady w czasie nieudanej próby driftu na mokrej drodze. Zrobił zajebisty korek i niezłe widowisko. I co mu dały te godziny spędzone na jazdach wykładach?
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: helletic »

No ale proszę Cię: nie porównuj idioty z BMW z wyjaśnieniem potencjalnemu użytkownikowi motocykla na czym jazda ta polega!!! To jest właśnie to o czym pisałem wcześniej, żeby wprowadzić psychotesty dla każdego ubiegającego się o każdą kategorię prawka!
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Tara78 »

No więc odświeżam temat….
Moje doświadczenie jest jeszcze małe i pomimo wyjeżdżonych 200h pod okiem instruktora na nauce jazdy i na licznych kursach i doszkoleniach, wielu km samodzielnie, zrobiłam wczoraj fatalny dla siebie w skutkach błąd, który dla mnie na szczęście skończył się tylko mocno stłuczonym kolanem, nadciągniętym wiązadłem bocznym kolana, licznymi siniakami, krwiakami, bólem ścięgien szyi, podrapanym kaskiem, dziurami w spodniach na kolanach, przetartej kurtce ogólnym poobijaniem… przy prędkości 60km/h.
Doskonale wiem z teorii jak się zachowuje motocykl bez ABS przy takiej prędkości jak do końca nie wyjdzie z przechyłu a wciśnie się do końca hebel i zblokuje koło… wczoraj odczułam to na własnej skórze więc część praktyczną też mam zaliczoną. I uwierzcie mi strach, ból i to co się ze mną działo w ciągu tych kilku najdłuższych chwil jest nie do opisania. Po tym jak karetka zawiozła mnie do szpitala, lekarze nie chcieli uwierzyć że to było podczas prędkości 60km/h…. Miałam dużo szczęście bo podobno skuterzystka przywieziona dzień wcześniej po przewrotce przy 30km/h wyglądała dużo gorzej a jej skórę można było zdrapywać z asfaltu. Tak więc moja wywrotka tylko utwierdziłą mnie w przekonaniu, że ubranie, ochraniacze, obuwie, kask, doświadczenie, ciągłe podnoszenie umiejętności i szczęście mają ogromne znaczenie, a ustawa w takim brzmieniu tylko będzie dokładała naszym szpitalom roboty i oby tylko szpitalom a nie grabarzom…. :( Jak widać szkolenie jest ważne ale w moim przypadku zabrakło jeszcze objeżdżenia na motocyklu, obycia, doświadczenia z terenu i choć szkolę się to jednak wciąż za mało! Zatem jak będzie to wyglądało gdy znajdą się w takiej sytuacji młodzi stażem kierowcy 125tek lub osoby, które uważają że to tak jak z jazdą rowerem??? Osoby które nigdy nie miały szkolenia teoretycznego, praktycznego, kursu, doszkolenia, jadą na miasto w ciuchach codziennych, trampkach lub sami ubrani wiozą pasażerkę(najczęściej) z gołymi nerkami???
To była dla mnie niezła lekcja i zamierzam wyciągnąć z niej wnioski. Czy przestanę jeździć? Nie, bo to uwielbiam i sprawia mi ogromną radość ale respekt będzie na wyższym poziomie :)
Teraz orteza stawu kolanowego przez 2 tygodnie i rehabilitacja.
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6930
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: mwas »

OMG... panic Kasia, ależ żeś sobie narobiła... a limit pecha miał być wyczerpany przez Linę :! :zły Wracaj szybko do zdrowia :pivo
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Tara78 »

Dzięki, będzie dobrze :) teraz już limit wyczerpany po kurek :)
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Rafcio »

Dobrze że się nie załamujesz :ok)
Szybkiego powrotu do zdrowia :pivo
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Tomek »

Ojojojoj... :smutny ale dobrze że nic poważniejszego.
Do wesela się zagoi.
Tak jak piszesz, odpowiedni strój dla motocyklisty to podstawa.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Życzę powrotu do zdrowia.
No cóż, taki los motocyklisty. Niech każdy sobie policzy, ile razy jadąc samochodem musiał mocno zwolnić na zakręcie/łuku w deszczu, ostro hamować, unikać kolizji lub stłuczki, tyle razy jadąc motocyklem prawdopodobnie wylądowałyby w szpitalu (lub gorzej).
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Prawko Kat. B i jazda "motorem"

Post autor: Tara78 »

Dzięki za wszystkie miłe słowa :)
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
ODPOWIEDZ