Kredyt na nowy samochód

Różnosci
Awatar użytkownika
makrys
klubowicz
klubowicz
Posty: 167
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:54
Przebieg: 99550
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: makrys »

Auto rewelacja ( aż się nie chce wysiadać, nawet zaczołem wolniej jeździć aby dłużej być w trasie) mimo ,że silnik 1.2 115 km naprawdę daje radę. Spalanie około 6,6 l W środku cisza ( do 120 - powyżej robi się głośniej i wzrasta zużycie paliwa ) siedzi się wyżej niż w normalnych autach. Mimo ,że alufelgi mam 19 cali bardzo dobrze tłumi nierówności. Nawigacja jest fabryczna ale bardzo bobrze prowadzi. ( mała ciekawostka: mogę wyznaczyć sobie trasę w komputerze na google map i wysłać ją do samochodu. W samochodzie sobie wczytuje i mam już gotową do pracy nawigację ).
Schowek przed pasażerem jest duży ( nie podświetlany ale niedługo to się zmieni ) w drzwiach zmieści sie litrowa butelka. między siedzeniami zmieszczą sie 2 "duże" kubki z kawą ( nie zawadza o lewarek skrzyni biegów ) W podłokietniku gigantyczny kolejny schowek w środu 12v + wejście AUX obecnie mam zamontowane cb radio.
Samochód sam może zaparkować równolegle i prostopadle , czuwa abym nikomu w tył nie wjechał ( w razie niebezpieczeństwa to daje sygnał dźwiękowy i wizualny jeśli nie zareaguje to sam zacznie chamować ). Dba również abym nie zjechał na przeciwległy pas ruchu.
Mogę wyłaczyć ESP ( W Lince nie mogłem wyłączyć ) pomaga ruszyć pod wzniesienie. Przednie światła full led ( zajebiści swiecą ) tylnie chyba ( LED ) muszę jeszcze sprawdzić.
Szklany panoramiczny dach - rewelacja
Składane elektryczne lusterka - z drugiej strony ( w środku ) jest na nich lampka która zaświeca się jeśli inny samochód znajdzie się w martwym polu
Narazie nie widzę żadnych minusów. No dobra żeby nie było tak słodko to może dwa.
1 Nie podświetlany schowek
2 Osłona chłodnic- są w niej otwory ,że byle kamień może uszkodzić chłodnicę. Zamówiłem sobie już siatkę tuningową i w sobotę będę poprawiał fabrykę.

Linka mimo ,że nie jestem już właścicielem to pozostaje w rodzinie.
Chyba mogę mieć jeszcze status członka ?
Zdjęcia zrobione rano przed wyjazdem do pracy ( Może nie najlepsza jakość ale zrobiłem je telefonem )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________
Pozdrawiam
Makrys
Nissan Qashqai Tekna i Fiat Linea 1,3 Multijet Emotion
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: helletic »

Bardzo ładny samochód :ok) ! Światła full LED z przodu na prawdę świecą rewelacyjnie, znacznie lepiej niż Xenon (światło jest subtelne, a jednocześnie super oświetla drogę i nie razi nikogo przed autem). Sąsiad ma KIA (nie wiem jaki to model dokładnie) i także ma te LED'owe lampy z przodu. Właśnie w tym kolorze oglądałem Juke, też na 19" felgach. Nissany nie są może piękne (jak to większość uważa :lacha ), lecz nie są nudne. Zresztą tak jak nasze Linejki :ink

Gratuluję wypas furki :pivo
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Helletic już nie dokładaj Tylko model na "dż" jest brzydki i nie chodzi o DżiTiAr :) Stary qusadh... był nijaki, ale ten jest bardzo fajny.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: CrazyKetchup »

Różnica jest tamten na dż to dla mnie kobiece autko i facet w niej wygląda dziwnie. Tutaj mamy już kawał auta z fajnym desinem. Gdzie czy kobieta czy facet będą wyglądać dobrze :-).

Ps. Analogia do Fiata w 500 facet wygląda równie dziwnie dla mnie ;-) tak samo jak w Fordzie Ka.

Wysłane z C6903
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: helletic »

No pewnie, że można sobie kupić od razu np. Nissan Titan i wyglądać super męsko, ale mi osobiście przedłużenie męskości niepotrzebne :ink
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: CrazyKetchup »

helletic pisze:No pewnie, że można sobie kupić od razu np. Nissan Titan i wyglądać super męsko, ale mi osobiście przedłużenie męskości niepotrzebne :ink
Nie wiem o co Ci chodzi z przedłużaniem męskości -bo napisałem że w makrysa Nissanie dobrze wygląda czy to kobieta czy mężczyzna. Pewne auta są kierowane stricto dla kobiet, ewentualnie jako drugi/trzecie auto w domu albo dla młodzieży jako wozidełko dla szpanu - nie moja wina że Ci się akurat takie auto podoba. Jak pisałem wcześniej szybciej widzę faceta w Yarsis czy Corsie niż w 500 czy Fordzie Ka czy Juke. Kupowanie go jako podstawowe auto rodzinne wg. mnie jest słabe ale to jest moje zdanie :). Podoba Ci się joke ok kupuj jednak nie oczekuj że każdemu będzie się podobał :).

Żeby nie było z pierwszego byle jakiego testu joke :
...Kabina Juka…
…nie powala w kwestii ilości miejsca dla pasażerów, ale nikt nie próbuje nam przeciez wmówić, że jest to auto rodzinne. ..Z tyłu miejsca jest niewiele, ale dwójka średniego wzrostu pasażerów zmieści się tam bez większego problemu. Jednak uczciwie podchodząc do sprawy – dłuższej trasy im nie polecam.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: adamson »

He, he, też się dziwnie czuję, jak jeżdżę Lancią Ypsilon Elefantino, która dodatkowo ma różowe paski na lusterkach :ryczy , jednakże nie mam kompleksów, gdy prowadzę tego "słonika" :lacha
Autko jest żony i głównie ona tym się przemieszcza :smak . Ypsilon to typowo kobiece auto :) .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: helletic »

CrazyKetchup pisze:nie moja wina że Ci się akurat takie auto podoba.
A czy ja Cię o coś winię?
CrazyKetchup pisze:Podoba Ci się joke ok kupuj jednak nie oczekuj że każdemu będzie się podobał :).
na pewno nie interesuje mnie opinia kogoś, kto ma takie dziwne podziały kategorii aut, czy jak to nazwać
CrazyKetchup pisze:Żeby nie było z pierwszego byle jakiego testu joke :
...Kabina Juka…
…nie powala w kwestii ilości miejsca dla pasażerów, ale nikt nie próbuje nam przeciez wmówić, że jest to auto rodzinne. ..Z tyłu miejsca jest niewiele, ale dwójka średniego wzrostu pasażerów zmieści się tam bez większego problemu. Jednak uczciwie podchodząc do sprawy – dłuższej trasy im nie polecam.
test, jak test - oto w nim chodzi, by przedstawić zalety i wady danego pojazdu. Zatem idealnie nadawał by się on dla mnie. A że Tobie nie pasuje, to nie musisz mi tego tak dobitnie przedstawiać, bo...mnie to po prostu nie interesuje.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: CrazyKetchup »

helletic pisze: na pewno nie interesuje mnie opinia kogoś, kto ma takie dziwne podziały kategorii aut, czy jak to nazwać
Jak dla mnie to możesz nawet i dwa joke kupić mnie to ziębi ni parzy - napisałem Ci tylko wprost co wiele osób Ci starało się przekazać delikatniej na forum i na chat'cie klubowym :) co zrobisz Twoja sprawa.

Wracając do tematu gratki makrys auto jest warte grzechu wzięcia kredytu bo z pewnością nim pojeździsz trochę :) .
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: helletic »

CrazyKetchup pisze:Jak dla mnie to możesz nawet i dwa joke kupić mnie to ziębi ni parzy - napisałem Ci tylko wprost co wiele osób Ci starało się przekazać delikatniej na forum i na chat'cie klubowym :) co zrobisz Twoja sprawa.
Dokładnie, jeśli zechcę, kupię sobie wóz strażacki i pomaluję go na różowo, jeśli będę miał taki kaprys i nic nikomu do tego. A dodam tylko, że nie mam zamiaru zmieniać wozu, także nie musicie się martwić (i Ty CrazyKetchup'ie, najdosadniej przekazujący mi opinię o Juke). Drugim autem, jakie już miałem kupić, to BMW E46 sedan po FL w dieslu. No tu , to bym chyba wyglądał przekozacko :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: emmer »

pamietaj o czapeczce i dresach :) koniecznie różowe

:eot może wrócimy do tematu
Awatar użytkownika
makrys
klubowicz
klubowicz
Posty: 167
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:54
Przebieg: 99550
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kredyt na nowy samochód

Post autor: makrys »

emmer pisze:pamietaj o czapeczce i dresach :) koniecznie różowe

:eot może wrócimy do tematu
Dokładnie popieram wracamy do tematu.
_________________
Pozdrawiam
Makrys
Nissan Qashqai Tekna i Fiat Linea 1,3 Multijet Emotion
ODPOWIEDZ