Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Różnosci
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: Tara78 »

Dzisiaj miałam okazję pojeździć Toyotą HILUX 200KM w automacie. Trudno zabić lewą nogę i chęć redukcji przy zatrzymywaniu się na światłach lub na zakrętach. Krowa - bo to jest moim zdaniem ciężarówka a nie auto osobowe, jechała super. Bardzo mi się spodobała. Pokonywanie zakrętów, dosyć wąskich i ostrych to fajne doświadczenie. Chyba podobnie jedzie się autobusem. :) Jedno jest pewne. Auto wzbudza respekt swoją wielkością i jadący z na przeciwka ustępowali drogi :) Ma jak na auto tej wielkości dobre przyspieszenie, zaskoczona byłam tylko niewielką ilością miejsca dla siedzących w drugim rzędzie i na pace. Auto na drodze sprawuje się fajnie choć ma tendencję do przechyłów i bujania się. Teren bez problemów. Wnętrze raczej surowe pomimo najbogatszej wersji wyposażenia. Skóra na fotelach jak dla mnie nie bardzo… wolę zdecydowanie tkaninę. Kierownica chodzi leciutko, parkowanie łatwe pomimo wymiarów auta. Moim zdaniem mogliby dopracować bardziej lusterka bo trochę oszukują i wydaje Ci się, że już dosyć a w rzeczywistości jeszcze masz dużo miejsca. Być może to tylko moje odczucie bo dzisiaj pierwszy raz jechałam tym autem. Gdybym miała możliwość zamiany to zdecydowałabym się na Hilux'a. Poszedł zakład o zaparkowanie tyłem w garażu/hali Hiluxem wraz z podpiętą lawetą. Trzymajcie kciuki :) Gra warta świeczki :)
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: helletic »

Hilux piękne auto :ok) ! Także miałem okazję nim jechać! A będąc u Macieja podziwiam tę krówkę zza płota :zlośnik ! To jest chyba domena takich pick-up'ów...w Nissanie Navara i Nissan Titan także mało miejsca z tyłu (szef z poprzedniej firmy, w której pracowałem posiadał oba do ciągania przyczep :zlośnik ). I jednak wybrał bym Nissana, a najlepiej Titana bananevil
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: mwas »

Hillux jest nie do zajechania, potwierdzam to co mówi Jarek, mój sąsiad "zza płota" ma coś takiego, to jest niesamowite jak to auto wyciąga inne z trudnego terenu :luzak A u mnie było jakiś czas temu co wyciągać, jak się ludzie na tym "bezdrożu" zakopywali :lacha Najlepiej jak dostawczaka tym wyciągał, normalnie jak traktor, napęd na 4 kapcie, reduktor i jazda ! A osobówki ciągnie z zaciągniętym ręcznym :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
mariuszo
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2014, 6:41
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: mariuszo »

Tak, ale trzeba zastanowić się nad jego przeznaczeniem, do miasta to taki trochę średni samochód...
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: mireks »

Hilux ma mało miejsca z tyłu ponieważ to samochód użytkowy kierowany do budowlańców, serwisantów, leśników, rolników. Ma dojechać polną drogą, przez kałuże po osie i ewentulanie dowieźć ekipę na niedługiej trasie. Inną sprawą jest, że pewnie wygodny dla kierowcy i pasażera ponieważ jest długi i szeroki. Na równej szosie musi się nim dosyć komfortowo podróżować.

Ja natomiast miałem okazję wsiąść za kierownicę Golfa 6 z silnikiem 1.4 80 KM. Rocznik 2011. Samochód z klimatyzacją i pełną elektryką lecz bez wodotrysków w środku.
Przejechałem nim zaledwie kilka kilometrów, ale zdążyłem sobie wyrobić o nim zdanie. Silnik zdecydowanie za słaby do tego samochodu. Może nie jakiś mułowaty, ale czuć wyraźnie, że mocy jest mało. Do miasta w sam raz przy głębokim wciskaniu pedału gazu, ale w trasie wyprzedzenie TIR-a tylko przy sprzyjających warunkach ze względu na słabą dynamikę rozpędzania się, a już w 4 osoby to nie ma o czym myśleć.
We wnętrzu dużo szarości i duży porządek na konsoli. Podobał mi się układ kierowniczy. Jest dosyć ciasny, ale nie aż tak bardzo aby samochód nerwowo reagował na ruchy kierownicą - lepszy niż w Linei, która też dawała komfort w prowadzeniu, ale jakby mniej zwarta. Miałem wrażenie, że z przodu Golf jest przyklejony do drogi. Miejsca z tyłu wystaczająco dużo dla dorosłej osoby. Szerokość wnętrza nie wiele większa niż w Linei. Natomiast ze względu na to, że Golf ma bardziej prostokątną przestrzeń pasażerską przez co na szerokości zyskała przednia szyba, wrażenie przestronności jest zdecydowanie lepsze.

Niestety Golf miał jedną przypadłość która mnie do niego zniechęciła. Z tylnej osi wydobywał się szum jak gdyby brakowało dobrego wyciszenia. Samochód miał bardzo mały przebieg - tylko 32 tys. km więc i nie był ani zajechany ani zaniedbany. Nie mogło być mowy o uszkodzonym łożysku. Po prostu Golfina sobie szumiała w najlepsze. Bardzo to dziwne jak na taki samochód, ale może to normalne wśród Golfów. Ogólnie gdyby nie ten feler, samochód po prostu do jeżdżenia.
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: Tara78 »

Są dwie wersje Hiluxa tylko z taką ławką z tyłu ale jest też wersja z wygodniejsza wersja kanapy co i tak niestety nie dorównuje normalnym kanapom w osobowych samochodach. Dla mnie super opcją byłby Nissan Pathfinder :) krowa wielozadaniowa. :)
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Moje wrażenia z jazdy Toyota HILUX 200KM

Post autor: mireks »

Tara78 pisze:Są dwie wersje Hiluxa tylko z taką ławką z tyłu ale jest też wersja z wygodniejsza wersja kanapy co i tak niestety nie dorównuje normalnym kanapom w osobowych samochodach. Dla mnie super opcją byłby Nissan Pathfinder :) krowa wielozadaniowa. :)
Mnie jednak bardzie przekonują crossovery. Większe, wygodniejsze, szybsze, mniej palą, bardziej komfortowe. A że nie wjedzie się nimi w polną drogę? Po co i kto dziś w nią wjeżdża? :P
ODPOWIEDZ