Ubezpieczenie AC

Różnosci
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: CrazyKetchup »

markus2021 pisze:ok dzięki za namiary na stronę www , ale ponoć teraz nic mi to nie pomoże bo widnieję w Funduszu Gwarancyjnym z 2 szkodami z AC i mam już tam poziom 100% zwyżki :smutny.
Sprawdź sam - ja w tamtym roku wystąpiłem bo nie mogłem się doszukać zaświadczenia z przed kilku lat od jednego z ubezpieczycieli i dostałem historię mojego ubezpieczania z 5 czy 6 ostatnich lat .

http://www.ufg.pl/web/guest/zaswiadczen ... is-oc-i-ac" onclick="window.open(this.href);return false;
W jaki sposób mogę zatem poznać dane dotyczące mojej osoby, które znajdują się w bazie danych OI UFG?
Jeżeli jesteś osobą fizyczną, która chce poznać jakie dane o Tobie są zgromadzone w bazie OI UFG - w jaki sposób są one przetwarzane i komu udostępniane - złóż stosowny wniosek do UFG. Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres oi@ufg.pl" onclick="window.open(this.href);return false;, poczty tradycyjnej lub osobiście w siedzibie Funduszu. Jednocześnie musisz wykazać, że jesteś osobą uprawnioną do otrzymania tych danych. Dołącz zatem skan lub ksero dowodu osobistego (potrzebne nam będą w celu potwierdzenia tożsamości wnioskodawcy i nie będą dalej przetwarzane przez UFG*). W terminie 30 dni UFG udzieli pisemnej odpowiedzi. We wniosku jako podstawę prawną udzielenia odpowiedzi należy podać art. 33 Ustawy o ochronie danych osobowych.

Odpowiedzi – raz na sześć miesięcy – udzielamy bezpłatnie. Można ją odebrać – bez dodatkowych kosztów - w siedzibie Funduszu w Warszawie. W przypadku wniosku o przesłanie odpowiedzi pod wskazany adres – wyślemy ją na koszt adresata, w formie przesyłki za pobraniem.
____________________________________________________
*Przesłanie skanu lub ksero dowodu osobistego ma na celu nie budzące wątpliwości potwierdzenie tożsamości osoby wnioskodawcy i w ten sposób zapobieżenie udostępnieniu jego danych osobie do tego nieuprawnionej. Po przeprowadzeniu identyfikacji osoby wnioskującej, dane znajdujące się w skanie lub ksero dowodu osobistego nie będą przetwarzane; zostaną niezwłocznie i trwale usunięte z systemu informatycznego UFG.
Awatar użytkownika
markus2021
klubowicz
klubowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 paź 2010, 18:30
Przebieg: 196000
Silnik: 1.3 16v Multijet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: markus2021 »

I znalazłem AC w Generali za 2800zł z autoszyba włącznie :)
Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI :jazda
Awatar użytkownika
afrodeezyack
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2010, 8:28
Przebieg: 19000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: afrodeezyack »

Wracając do tematu bezpodstawnego (według mnie) wezwania do przesłania potwierdzenia zawarcia polisy wraz z cesją dla FBP. Otrzymałem dzisiaj list "wyjaśniający" całe zajście. Oczywiście wcześniej po rozmowie konsultatem na infolinii i z człowiekiem u którego kupowałem i ubezpieczałem samochód wysłałem do banku zapytanie czemu dostałem takie oto wezwanie i jeszcze mam za to zapłacić 30zł, wraz z kopią umowy kredytowej w której zaznaczyłem fragment o przedkładaniu polisy w banku lub u sprzedawcy. W tym oto liście czytamy, cytuję:

"Fiat Bank Polska S.A. informuje, że podtrzymuje swoje stanowisko co do zasadności wystawionego wezwania do dostarczenia aktualnej polisy AC wraz z cesją na Bank. Jednakże uwzględniając Pana wniosek oraz dobrą współpracę, indywidualną decyzją Banku została wyrażona zgoda na anulowanie monitu wystawionego za ww. wezwanie" :-<<

Normalnie gacie opadają! Czyli wychodzi na to że jednak moja wina ale że nam się dobrze współpracuje to mi anulowali te 30zł. Dodam że w wysłanym przeze mnie piśmie nie domagałem się zwrotu 30zł a jedynie wyjaśnienia tej sytuacji i odniesienie sie do zapisu w regulaminie.
Ktoś kiedyś pytał na forum o obniżenie stóp procentowych na kredyty samochodowe, bo podwyższyć to mieli kiedy a obniżyć jakoś się nie garną. Nie omieszkałem zadać tego pytania listownie, korzystając z okazji kontaktu z nimi. Oczywiście nawet słowem o tym nie wspomnieli w przysłanym liście.
Reasumując w FBK:
-nikt nie potrafi czytać
-nikt nie potrafi uzasadnić swojego postępowania
-nikt nie potrafi przyznać sie do błędu
-za to wszyscy mają w d... klienta.

Aż mnie korci żeby iść z tą sprawą gdzieś dalej, chociażby po to by ktoś wyjaśnił mi prawny aspekt tej sprawy. Oczywiście pomyślicie że nie warto i szkoda czasu, ale wk....a mnie ta sytuacja!
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: helletic »

jaka łacha, ja nie mogę...tam chyba utknęli w czasach PRL'u, gdzie klient miał brać, kupować, nie dyskutować. Żal d..ę ściska...mnie już osobiście nigdy nie zobaczą w FBP!
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: mwas »

To tylko potwierdza to, o czym przekonałem się już jakiś czas temu - FBP to jakaś masakrycznie skostniała struktura nieprzychylna klientowi. afrodeezyack, w pełni rozumiem Twoją frustrację, jednak ciężko mi tutaj coś doradzać. Z jednej strony fajnie, że się Wam "dobrze" współpracuje, co w końcu raczył zauważyć bank i wspaniałomyślnie anulował Ci opłatę za monit :lacha Z drugiej jednak strony fajnie by było, gdyby w końcu ktoś nauczył się w tym banku przede wszystkim rozumieć klienta, jego potrzeby i przede wszystkim szanować go tak, jak na to zasługuje (o podstawowych umiejętnościach rozumienia tekstu czytanego nie będę wspominał). Więc jeśli pozostaniesz na etapie, na którym jesteś - w pełni to zrozumiem, jeśli jednak będziesz drążył temat dalej - z niecierpliwością i zaciekawieniem będę śledził efekty :luzak

A tak wracając do nurtu - wykupione ubezpieczenie, Benefia, pełny pakiet bez Assistance (mam gdzie indziej, więc po co powielać :ink) - 1302 PLN
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: helletic »

mwas pisze:A tak wracając do nurtu - wykupione ubezpieczenie, Benefia, pełny pakiet bez Assistance (mam gdzie indziej, więc po co powielać :ink) - 1302 PLN
cena bdb a spokój bezcenny :brawo
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: krakus02 »

dowiedziałem się ostatnio, że wiele towarzystw oferuje dokupienie pakietu szyby nie wspominając o pakiecie "ochrona zniżek". Ten pierwszy pakiet często bywa droższy od tego drugiego, a jest mniej korzystny niż ochrona zniżek, bo w tym pakiecie można naprawić szybę jak również inne uszkodzenia. Warto to porównywać podczas zawierania umowy.
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: CrazyKetchup »

krakus02 pisze:dowiedziałem się ostatnio, że wiele towarzystw oferuje dokupienie pakietu szyby nie wspominając o pakiecie "ochrona zniżek". Ten pierwszy pakiet często bywa droższy od tego drugiego, a jest mniej korzystny niż ochrona zniżek, bo w tym pakiecie można naprawić szybę jak również inne uszkodzenia. Warto to porównywać podczas zawierania umowy.

Pierwszy raz słyszę żeby ochrona zniżek AC była tańsza niż pakiet szyb - byłem w PZU, Warcie i Benefii (ta ostatnia nie ma szyb) i np. w Warcie 69 zł kosztowały szyby do 3000 zł a w PZU chyba coś koło 80 zł. Za to ochrona zniżek (1 szkoda nie jest liczona) coś w granicach 300-400 zł zależy od kwoty.
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: krakus02 »

W aviva: szyby - 80 zł, a ochrona zniżek - 114 zł
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: CrazyKetchup »

krakus02 pisze:W aviva: szyby - 80 zł, a ochrona zniżek - 114 zł
Tylko właśnie pytanie na jaką kwotę AC i w jakim "standardzie" bo jak np. na niską kwotę gwarantowaną z częściami zamiennikami z udziałem własnym to może być faktycznie tak niskie. Wszystko zależy na co się kto zdecydował chyba np. Tara pisała że musiała 200-300 zł dopłacić jak szybę wymieniała w PZU czy Warcie tego nie ma dopiero przy kolejnych wymianach szyby przedniej w jednym roku rośnie o 20 % a później o 30 % udział własny - jak mnie pamięć myli.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: Rafcio »

Ubezpieczyłem linę. Na stronie M Banku. Najtaniej wyszło: OC - MDirect, AC - Benefia, Assistance Super - Benefia, NNW - Benefia.
OC wykupywane 10 lat w tym 9 lat bezszkodowo bo w 2010 szkoda, AC wykupywane od 6 lat w tym bezszkodowo 4 lata bo w 2010 i 2013 szkoda.
Udział własny w szkodach i kradzieży 0%, wykupiona amortyzacja, naprawa w ASO na podstawie faktur, wycena auta na 22000zł.
Koszt łączny 1101 zł.
Taniej chyba się nie da :) przynajmniej przy moich szkodach :ink
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
ODPOWIEDZ