Ubezpieczenie AC

Różnosci
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Ubezpieczenie AC

Post autor: helletic »

Pytanie do wszystkich, którzy mają Linę kupioną "na krechę":

Czy przesyłacie do Fiat bank Polska kopię przedłużonej polisy AC?

Bo ja tego nie robię od początku jak kupiłem Linę. Teraz im się nagle przypomniało, że nie przesyłałem im kopii aktualnej polisy. Za to przypomnienie mam zapłacić im 30 pln, co już mnie wkur... szczerze mówiąc.
I czy skoro wpisanym w dowodzie rejestracyjnym właścicielem jestem JA, to czy ten Bank ma prawo w ogóle żądać ode mnie wykupienia polisy AC?
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: mwas »

helletic pisze:Pytanie do wszystkich, którzy mają Linę kupioną "na krechę":

Czy przesyłacie do Fiat bank Polska kopię przedłużonej polisy AC?

Bo ja tego nie robię od początku jak kupiłem Linę. Teraz im się nagle przypomniało, że nie przesyłałem im kopii aktualnej polisy. Za to przypomnienie mam zapłacić im 30 pln, co już mnie wkur... szczerze mówiąc.
helletic, niestety ten bank jest strasznie złodziejski, jeśli chodzi o dodatkową obsługę oraz posiada strasznie "skostniałą" strukturę. Znaczy to tyle, że kasują za wszystko, co dodatkowo może chcieć klient i widzę, że wpadli na spaniały pomysł zarabiania dodatkowej kasy w postaci opłaty za wysłanie Ci pisma :zły Nawet głupia informacja o tym, że właśnie masz zamiar spłacić cały kredyt musi do nich wpłynąć w formie pisemnej ! :zły Mało tego - trzeba im było zapłacić chyba 50 zł, żeby można było kredyt spłacić wcześniej i dowód wpłaty wysłać wraz z tym pismem ! :zły Niestety nie pamiętam teraz, czy wysyłałem do nich informację o wykupieniu polisy, bo (na szczęście) zakończyłem już współpracę z tym bankiem, ale pamiętam, że do Getinu wysyłałem na pewno. O ile dobrze kojarzę, to można to było zrobić droga mailową, wystarczyło zeskanować nową polisę lub zrobić jej fotkę i wysłać na @
helletic pisze:I czy skoro wpisanym w dowodzie rejestracyjnym właścicielem jestem JA, to czy ten Bank ma prawo w ogóle żądać ode mnie wykupienia polisy AC?
Niestety tak, jest to zawarte w umowie, jaką podpisałeś z bankiem. Mało tego, w polisie musi się znaleźć cesja na bank, i to o to tak na prawdę się rozchodzi. Polisa jest w tym momencie jednym z zabezpieczeń kredytu dla banku, właśnie dzięki temu w dowodzie jesteś wpisany tylko Ty, a nie razem z bankiem.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: adamson »

Mam podobnie, na krechę, i rejestracja na mnie, nie na bank. Nigdy nie miałem problemów z bankiem z powodu przesyłania polisy AC. Po prostu wykupuję ubezpieczenie, tam gdzie kupiłem samochód i cała zabawa z przesyłaniem polisy AC do banku spada na agenta ubezp. w salonie. A i samo ubezpieczenie nie jest horrendalnie wysokie, nie bawię się w poszukiwanie tanich ofert, bo potem może być różnie :pomysli (odpukać). O ile sobie dobrze przypominam, to w umowie kredytowej jest wspomniane o tym, że należy przesyłać polisę AC do banku. Napisane jest w umowie par.5 punkt 6 m.in. : kredytobiorca zobowiązuje się do : a) zachowania ciągłości ubezp. OC i AC w całym okresie kredytowania; b)przedkładania w Banku lub u Sprzedawcy dowodów wpłaty kolejnych rat składki pełnego ubezp. AC
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Gringo
Nowy
Nowy
Posty: 28
Rejestracja: 09 gru 2009, 12:03
Przebieg: 66000
Silnik: 1,4 16V T-Jet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: Gringo »

Ja wysyłałem im informację o przedłużeniu polisy tylko na ich wyraźne życzenie i nigdy jak dotąd nie kazali mi za to płacić. Dodam, że nie robiłem tego co roku ale może spowodowane to jest tym, że wykupuję polisę w salonie Fiata.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: helletic »

mwas do tego ten strasznie zalatujący komuną głos w słuchawce, takie odpowiedzi z łaską i już zaczynającą się wypowiedzią, gdy ja jeszcze nie skończyłem mówić. Do tego każde zdanie zaczynające się od suchego: "proszę pana...". Jeszcze dobrze nie wyjaśniłem w jakiej sprawie dzwonię, a już z góry było wiadomo, że cokolwiek chcę, to i tak jest moja wina! Na zakończenie stwierdziłem, że w ten sposób sobie rujnują opinię i działają tak, by już nikt nigdy po kontakcie choćby telefonicznym z FBP nie chciał wziąć od nich auta na raty! Troszkę spuścił z tonu swe wypowiedzi ten burak po drugiej stronie, ale mówię Wam...żal dupę ściska na takie coś. Powiadasz, że nawet 50 zeta trzeba im zabulić za to, że chce się wcześniej spłacić kredyt? :red tu mają ode mnie wielką w kolorze Ferrari! Nigdy więcej nówki z banków, bo jest się tylko niewolnikiem systemu (i tak już wszyscy jesteśmy, ale tu dobitnie nam to pokazują).
adamson pisze:Po prostu wykupuję ubezpieczenie, tam gdzie kupiłem samochód i cała zabawa z przesyłaniem polisy AC do banku spada na agenta ubezp. w salonie.
Gringo pisze:Ja wysyłałem im informację o przedłużeniu polisy tylko na ich wyraźne życzenie i nigdy jak dotąd nie kazali mi za to płacić. Dodam, że nie robiłem tego co roku ale może spowodowane to jest tym, że wykupuję polisę w salonie Fiata.
I tu obaj Panowie wykupili polisę w Benefii (tak?), czyli w ubezpieczalni, która jest związana umową z Fiatem i która zapewne odprowadza jakieś profity Fiatowi w ramach "dziękczynienia" za to, że mają napływ klientów kupujących Fiata. Zapewne też Fiat ma na bieżąco dane na temat tego, czy AC zostało wykupione. Stąd też możliwe, że tylko formalnie od czasu do czasu wymagają przesłania kopii polisy, już za darmo, bo przecież Benefia i tak sobie od klientów ściągnie dolę...

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że FBP nigdy by się nie dowiedział o tym, że nie przesyłam kopii polisy AC. Podobno ta kolizja, którą miałem w lipcu spowodowała, że obecny ubezpieczyciel w trakcie przedłużania umowy na dalszy rok, przekazał FBP informację o zaistniałej kolizji. Ci zaś wielce przestraszeni skontrolowali, czy abym ja nie zapomniał opłacać AC. Oczywiście widząc, że olałem Benefię sikiem prostym, parabolicznym, dowalili mi opłatę przewidzianą w umowie (a niekonieczną!) oznajmiając mi to przy okazji w iście komunistycznym stylu...
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: ENDRIU »

helletic witaj w klubie :) ..........oczywiście żartuje ale może kilka słów wyjaśnienia,dostałem też z banku owe pisemko że niby nie dostarczyłem kopi AC do banku,autko oczywiście ubezpieczone terminowo w salonie Fiata na moich oczach wysłany skan ubezpieczenia do Fiat Bank co ciekawe ubezpieczenie zapłacone w czerwcu a upomnienie no i oczywiście kara ustawowa zostało wystawione na koniec września początek pazdziernika.Oczywiście wykonałem tel.do Banku skutek rozmowy......żaden a wręcz odwrotny niż oczekiwałem,zero chęci wyjaśnienia czy zrozumienia sytuacji że z mojej strony zostało wszystko dopełnione,płać i płacz!!!!!oto domena banku.A najlepsze zostawiłem na sam koniec bo oczywiście nie poddałem się tak odrazu i kopłem się do salonu w tej sprawie i chyba nikt by nie był w stanie zgadnąć jaką odpowiedz otrzymałem.........jest pan 15 z taką informacją od banku :-<< Moje zdanie jest takie ktoś myślał,myślał i wymyślił jak klienta legalnie/zgodnie z umową/ z kasy ołupić.Brak mi słów by opisać to co czuje i nie chodzi mi tu o kwotę poniesionej kary ale o sposób podejścia do klienta.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: will »

Ja faksuje i dzwonie czy doszło na razie działa. Naciągacze :red
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: ślimak »

Czasem jest tak ,że bank weryfikuje tylko. Ja miałem taką sytuację, że dostałem SMS-a. Pojechałem do ASO i tam wysłałem bez problemu. Niestety tak to wygląda - musi być cesja na AC i wysyłka dokumentów do banku.
88=))
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: emmer »

ja wysłałem tylko w pierwszym roku. potem zmieniłem ubezpieczyciela i olałem sprawę. na razie cicho
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: Rafcio »

Ja kredyt mam w Getin Noble Banku oddział w Jastrzębiu-Zdroju i każdego roku po wykupieniu Polisy AC niosę kopię do Getin oddział w Cieszynie i oni już sobie to wewnętrzną pocztą wysyłają do Jastrzębia. Po ok tygodniu dzwonię czy doszła i jak na razie jest ok. Można również wysłać e -mailem.
Najbardziej rozbawiło mnie ostatnio jak do domu przyszedł mi list z Banku że nie mają twardego dowodu w banku tylko tymczasowy. Przypomnieli sobie po prawie 3 latach :lacha Zeskanowałem, wysłałem mejlem i po sprawie
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: helletic »

ENDRIU no Twoja sprawa aż mnie zamurowała...płacisz, wysyłasz dowód wpłaty w postaci skanu AC a oni jeszcze wysyłają przypomnienia. Ba, gdyby przyznali się do omyłkowej wysyłki i przeprosili, bądź sprostowali jakoś całą sytuację, to jeszcze bym zrozumiał. Ale żeby
ENDRIU pisze:zero chęci wyjaśnienia czy zrozumienia sytuacji że z mojej strony zostało wszystko dopełnione,płać i płacz!!!!!oto domena banku.
.
Wychodzi na to, że to był mój pierwszy i ostatni samochód wzięty z jakiegokolwiek banku. Skoro mam przez cały okres kredytowania mieć tylko nadzieję, że za moment nie dostanę jakiegoś pisma, za które muszę płacić, bo tak jest w umowie? To ja dziękuję bardzo! Kto w euforii kupna nówki auta (tym bardziej jak to było pierwsze nowe) czyta w umowie za co ma kiedyś potencjalnie płacić?! Chyba nikt...Jak spłacę ten nieszczęsny twór kredytowania, to jak pragnę zdrowia: kupię 0,7 l i się napier...le!
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: helletic »

Rafcio pisze:Najbardziej rozbawiło mnie ostatnio jak do domu przyszedł mi list z Banku że nie mają twardego dowodu w banku tylko tymczasowy. Przypomnieli sobie po prawie 3 latach :lacha Zeskanowałem, wysłałem mejlem i po sprawie
Kolejna sprawa: my, kredytobiorcy mamy odpowiadać za burdel jaki panuje w bankach!?? No kuźwa z jakiej paki?! Bulimy ciężkie pieniądze, jeszcze mamy się tłumaczyć z każdego świstka papieru?! Aż mnie łeb rozbolał! Najlepiej trzymać wszystkie dokumenty dotyczące banków, wszelkich umów, kopie PIT-ów itp. do usranej śmierci, bo a nóż widelec im się przypomni w tym cholernym banku, że 46 lat temu nie wysłałeś czegoś tam!
Uwielbiam swoją Linę, ale szczerze mówiąc: nigdy więcej nówki. Już znacznie lepiej się czułem w rozklekotanym Nissanie Sunny z '89 roku...nie chcę być znów zależny od widzi mi się banku.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
makrys
klubowicz
klubowicz
Posty: 167
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:54
Przebieg: 99550
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: makrys »

Ja też uciekłem z benefi . Teraz ubezpieczam w AXA Direct . Jestem zadowolony cena jaką musiałem zapłacić za pełen pakiet to 915 zł ( bez udziału własnego , assistance maxi, ubezpieczenie od kradzieży)
Jeśi ktoś chce ubezpieczyć się w AXA podaję numer mojej polisy ( 9353199 )można uzyskać dodatkowy rabat.
Samochód mam na kredyt i w zeszłym roku jak ubezpieczałem w AXA musiałem wysłać cesję do banku Fiat. Wysłali do mnie SMS w tej sprawie
_________________
Pozdrawiam
Makrys
Nissan Qashqai Tekna i Fiat Linea 1,3 Multijet Emotion
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: Rafcio »

A dzisiaj ojciec dostał pismo z Fiat Banku że nie przesłał kopi Ubezpieczenia AC i standardowo do zapłaty ma 30zł.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Ubezpieczenie AC

Post autor: ENDRIU »

Rafcio czyli kolejny ołupiony przez bank,jestem bardzo ciekawy czy tam po drugiej stronie naszej umowy kredytowej jest ktoś kumaty i zauważy że jest sprawą co najmniej nie normalną aby tylu uczciwych kredytobiorców nagle chciało oszukać bank,a może stanie się cud i przyślą pismo że się pomylili ale to musiał by być prawdziwy CUD!!!!.
ODPOWIEDZ