Sterowanie ogrzewaniem jak to ugryść??

Bez pomocy warsztatu
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Sterowanie ogrzewaniem jak to ugryść??

Post autor: ENDRIU »

Witam!!
Panowie mam taki malutki problem wypadło mi zabezpieczenie od pokrętła ogrzewania,taki mały kawałeczek ciekawie wygiętej blaszki,efekt jest taki że pokrętło się obraca ale ogrzewanie nie działa.Cały widz polega na tym że nie mam pojęcia jak się zdejmuje/odkręca ten panel a nie chciał bym czegoś urwać,może ktoś się tam dostawał?,musi być jakiś prosty sposób na rozebranie tego panelu nawet w celu wymiany żarówki czyż nie?
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Podobno trzeba wyciągnąć radio. Pod pokrętłami są 2 wkręty i też je chyba trzeba odkręcić. Tyle mi się o uszy obiło, ale panelu nie wyciągałem jeszcze. Powodzenia
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Jeżeli chcesz rozebrać konsolę w poszukiwaniu tej blaszki to zacząć trzeba ob wyjęcia radioodbiornika.
Potem zobaczysz śruby trzymające panel ogrzewania.
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: ENDRIU »

A więc tak Panowie problem został usunięty,w ramach pomocy dla innych mały opis jak to zrobić:
tak jak to Tomek napisał 1 krokiem jest wymontowanie radia w moim przypadku radio nie jest fabryczne ale myślę że ten fakt nie zmienia niczego.Po wyjęciu radia mamy do odkręcenia 4 śruby na śrubokręt /gwiazdka/.2 śruby mamy po bokach natomiast 2 następne w górnej części,odkręcamy i wyjmujemy ramkę,zobaczymy kolejne 2 śruby które musimy odkręcić,w tym momęcie pozostają jeszcze 2 śrubki w dolnej części panelu od strony miejsc na pojemniki na napoje,te śrubki są wkręcane od dołu musimy mieć krótki śrubokręt lub grzechotkę,po odkręceniu mamy wolny panel sterowania,oczywiście nie tak całkowićie wolny bo jest podtrzymywany przez resztę linek sterujących.W moim przypadku spadła spinka od linki sterującej ogrzewaniem,cała naprawa polegała na ułożeniu linki oraz zakotwiczeniu jej tą nieszczęsną spinką,bardzo pomocna może sie okazać pomoc osoby która ma szczupłe dłonie,nie mamy zbyt dużo miejsca na wkładanie rąk a więc kto ma grube łapy siada spokojnie z boku.Po wykonaniu całej operacji ułożenia linki oraz zapięcia spinki skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności oczywiście sprawdzając i dokładnie układając wszystkie elementy przed końcowym dokręceniem śrub.
Na zakończenie kilka uwag:
1.dokładnie sprawdzamy blaszki które znajdują się pod każdą śrubą,blaszka musi być twardo nałożona na plastik i nie może spadać,jeżeli spadnie nam taka blaszka podczas montażu to mamy całą robotę od początku.
2.linki muszą być ułożone idealnie w wyżłobieniach taka głęboka litera U
3.pancerz linki układamy idealnie równo z końcem plastiku,takie ułożenie linki zapewni nam pracę pokrętła w pełnym zakresie.
I to by było na tyle teraz pozostaje na tylko sprawdzenie ogrzewania i zadowolenie z wykonanej pracy oraz :pivo
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

ENDRIU kawał dobrego opisu :brawo :pivo
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Ja bym to podwiesił dla potomności :)
Bardzo szczegółowy opis, wraz z przydatnymi wskazówkami.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Każdemu kiedyś się żarówka przepali. Opis oprawić w ramkę i powiesić w garażu. Dobra robotaENDRIU
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: ENDRIU »

wielkie dzieki Panowie za uznanie dla mojej pisaniny :róż :róż :róż
ODPOWIEDZ