Naprawa niewielkich wgnieceń karoserii????

Bez pomocy warsztatu
Awatar użytkownika
KOGUT
klubowicz
klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:17
Przebieg: 22800
Silnik: 1,4 T-JET
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Knurów

Naprawa niewielkich wgnieceń karoserii????

Post autor: KOGUT »

Czy ktoś z was próbował naprawy wgnieceń karoserii przy pomocy wynalazków typu" Pops a Dent" ?
http://moto.allegro.pl/sam-napraw-wgnie ... 51344.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam dwa niewielkie wgniecenia na drzwiach pasażera i przypadkowo znalazłem coś takiego. Cena jest bardzo niska, tylko jest wielka obawa o efekty-nie chciałbym po tym zabiegu lakierować całych drzwi :). Może ktoś próbował- niekonieczie na Linejce.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Post autor: ślimak »

To może być skuteczne, ale tylko na powierzchniach na których nie została załamana struktura lakiery i nie nastąpiło większe przeciągnięcie blachy (odkształciła się ale jeszcze w granicach swojej plastyczności). Cena jest taka, że można zaryzykować.
88=))
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

KOGUT, sam nie próbowałem ale to też może być skuteczne:
[youtube][/youtube]
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
KOGUT
klubowicz
klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:17
Przebieg: 22800
Silnik: 1,4 T-JET
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Knurów

Post autor: KOGUT »

Cena zestawu tak, tylko drzwi już nie :brawo :ryczy

Mam małe punktowe wgniecenia, jay_21 to raczej do dużych powierzchni.
Znalazłem telefony do firm w tej dziedzinie, zobaczymy jak to widzą i za ile.
markus
klubowicz
klubowicz
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2009, 22:57
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Mikołów, woj. śląsk

Post autor: markus »

Witaj

Nie kombinuj z takimi wynalazkami. Bo mozna sobie wiecej szkody narobić. Byłem nie dawno w sobote (po uprzednim ustaleniu terminu) w firmie DUFAŁ w Katowicach Ochojcu ul. Kolejowa 59 naprzeciwko salonu Toyoty tel. 505532607 w celu usuniecia dwóch wgnieceń na drzwiach od kierowcy oraz od drzwi tylnych za kierowcą. Pierwsze wgniecenie sam sobie zafundowałem. Uderzyłem drzwiami w lusterko samochodu obok, a drugie jakis cieć mi zrobił pod hipermarkietem. Tak na marginesie te blachy na tych linkach to jakis papier. Za wszystko zapłaciłem 150zł a całość operacji trwała godzina. Zrobione po mistrzowsku.

pozdrawiam
markus
Awatar użytkownika
KOGUT
klubowicz
klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2010, 23:17
Przebieg: 22800
Silnik: 1,4 T-JET
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Knurów

Post autor: KOGUT »

Dzięki, też wolę nie ryzykować . Poczekam po zimie (bo może coś jeszcze się przydarzy :smutny ) Są namiary, firma sprawdzona i cena ok.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Polecam DUFAŁ, bo są jedną z najlepszych firm w Europie. Goście zawsze po gradobiciu mają mnóstwo roboty w Niemczech i Austrii. Ja dawałem wgniecenia po montażu oryginalnego bagażnika dachowego w mojej lince i w dwie godziny zrobili robotę po mistrzowsku. Widziałem również ich robotę na jaguarze po gradobiciu. Karoseria miała kilkaset wgnieceń, wyglądał "kociak" ja durszlak, a po ich naprawie zero śladu. Liczą sobie 150 zł za punkt naprawczy, nie ważne, czy w danym punkcie jest kilka małych wgnieceń, czy jedno duże.
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Fish »

jay_21, ja probowalem u kumpla ten sposob z szuarka i powietrzem ale nic nie dalo, fakt ze wgniecenie bylo dosyc glebokiem, mysle ze to tylko na jakies plyciutkie i malej srednicy zadziala. Bardzo nas ciekawilo czy to da rade :)
<<FISH>>
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Fish, możliwe :) Ja też nigdy nie próbowałem tą metodą wyciągać wgnieceń.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
19robertoo64
klubowicz
klubowicz
Posty: 61
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:35
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 19robertoo64 »

ja w fiacie siena po gradobiciu dużo dziurek usunałem właśnie tym urządzonkiem tylko trzeba robić to z wyczuciem zeby blachy nie przeciągnąć. Najlepiej się to sprawdza na dużych powierzchniach plastycznych. Np na bagażniku ktory ma wzmocnienia i blacha jest mało sprężysta kiepsko szło. Ale jeden koleś mi zajechał w tylny błotnik w Sienie i też tym cudem dośc spore wgniecenie wyciągłem. Przy okazji podeśle foto :) wiadomo ze nie jest idealka ale nie ma tragedii pozostała tylko pamiątka postaci zrysanego lakieru.
ODPOWIEDZ