Blue & Me 5.5

Łatwiej do celu
thor
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2010, 18:19
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Polska

Blue & Me 5.5

Post autor: thor »

Czy ktoś aktualizował już Blue & Me do 5.5 ? Obecnie mam zeszłoroczną aktualizację 5.4 i zastanawiam się czy warto - np: czy można doinstalować Eco Drive ?
--
thor
Awatar użytkownika
brok
klubowicz
klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 07 lip 2010, 16:41
Przebieg: 35000
Silnik: 1.6 multijet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Kraków / Krosno
Podziękował: 1 raz

Re: Blue & Me 5.5

Post autor: brok »

thor pisze:Czy ktoś aktualizował już Blue & Me do 5.5 ? Obecnie mam zeszłoroczną aktualizację 5.4 i zastanawiam się czy warto - np: czy można doinstalować Eco Drive ?
Z tego co czytałem na stronie Fiata to chyba dla "linki" nie jest jeszcze dostepny Eco Drive.

Jak można sprawdzić wersję B&M w samochodzie, ponieważ eszcze tego "rozdziału" nie przerabiałem.
Jak wygląda sprawa słuchania muzyki poprzez B&M z iPhone'a 3GS ? Na stronie Fiata wyczytałem że potrzebny jest dodatkowo adapter MediaPlayer - czy jest to konieczne czy da się to obejść jakoś ?
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

co do apple ja słuchaj muzyki przez ipoda łącząc się przez B&M kablem który masz do kompa nic nie musisz robić. przekazywanie muzyki trwa bardzo szybko. problem to to że nasze radia nie czytają wszystkich formatów, które są na itunes a co za tym idzie zgrywając np płytę cd przez itunes nie posłuchasz wszystkich numerów. bynajmniej ja tak mam. co do aktualizacji to zgrywasz na fleshausb podłączasz do b&m włączasz zapłon a on sam aktualizuje co trzeba.
najlepszego :)
Awatar użytkownika
brok
klubowicz
klubowicz
Posty: 70
Rejestracja: 07 lip 2010, 16:41
Przebieg: 35000
Silnik: 1.6 multijet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Kraków / Krosno
Podziękował: 1 raz

Post autor: brok »

M (admin) pisze:co do apple ja słuchaj muzyki przez ipoda łącząc się przez B&M kablem który masz do kompa nic nie musisz robić. przekazywanie muzyki trwa bardzo szybko. problem to to że nasze radia nie czytają wszystkich formatów, które są na itunes a co za tym idzie zgrywając np płytę cd przez itunes nie posłuchasz wszystkich numerów. bynajmniej ja tak mam. co do aktualizacji to zgrywasz na fleshausb podłączasz do b&m włączasz zapłon a on sam aktualizuje co trzeba.
najlepszego :)
Czy przypadkiem nie trzeba jakiegoś programiku wgrywać do iPoda aby mozna z niego korzystać jak z pendriva ? Kiedyś taki programik wgrywałem do iPoda shuffle, ale teraz nie pamiętam jak się zwał. Ja korzystam z iPhona jako telefonu i byłoby fajnie gdybym mógł sobie z niego jakąś nutę w aucie odtwarzać za pośrednictwem B&M, ale iPhona nie da się niestety "przestawić" w tryb pendriva jak to ma miejsce w przypadku iPoda shuffle.

Poczytałem o tym adapterze na stronie fiata i wychodzi na to że ten adapter umożliwia odtwarzanie utworów w formatach AAC m4a, m4p i mp4, utworów audio z iTunes lub chronionych cyfrowo (DRM) jak również odtwarza wtedy utwory audio z urządzeń iPod touch lub iPhone - czyli jak mam iPhona i nie mam adaptera to d..pa z odtwarzania muzy z mojego telefonu.

Fajny tekst znalazłem przy informacjach odnośnie B&M w wersji 5.5: "Jeśli Twój Blue&Me™ działa poprawnie z telefonami, które podłączyłeś i nie potrzebujesz słuchać muzyki zapisanej na iPodzie lub iPhonie, radzimy ci nie aktualizować oprogramowania."

Wchodząc w zakładkę BLUE&ME i ECO:DRIVE na stronie głownej fiata a następnie w Kompatybilność, rzucił mi się w oczy tekst: "Nie ma problemu z aktualizacją programu Blue&Me w ostatnio wyprodukowanych samochodach, które są już wyposażone w najnowsze oprogramowanie 5.4, w tym przypadku procedura zajmie kilka sekund. ". Czyli mam rozumieć że problem się może pojawić jeśli ktoś ma wersję z początku produkcji ? Były jakieś wczesniejsze wersje B&M ? Jak się sprawdza wersje B&M w lince ?
thor
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2010, 18:19
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: thor »

@[all]

Z tego co odnalazłem to nie ma sposobu na wyświetlenie aktualnej wersji inaczej niż przez sprawdzenie logu aktualizacji.

@brok
5.4 poprawiało pracę z 3G, z opisu wynika że 5.5 poprawia współpracę z przejściówką (zapewne do 3GS ale niekoniecznie już do 4G). Przejściówka jest wymagana bo taki jest interfejs Apple (zapewne nie jest to USB Mass Storage Class)

W 2007 Linea miała 4.1 potem był update do 4.3 i 4.4 - rozwiązywał kwestie kopiowania listy nowszych telefonów albo stabilnego utrzymania połączenia. Także z tego co pamiętam można było odtwarzać mp3 z VBR.

Jak piszą na w innych miejscach aktualizacja trwa kilkanaście minut i jest kilka resetów - z tego co czytam więcej niż poprzednio. Najważniejsza jest jednak cierpliwość - czekać aż pojawi się komunikat o zakończeniu.

Osobiście jestem zdziwiony, że tak dobrze działa w tym rozpoznawanie mowy - zarówno imion jak i cyfr - nawet jeśli mam ponad 850 kontaktów.

A największym sprzętowym plusem jest możliwość wyprowadzenia sobie zasilania z USB Blue&Me aż po stronie kierowcy do zasilania nawigacji/telefonu. Przynajmniej kabelki się nie walają od zapalniczki...
--
thor
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

brok sorry że dopiero teraz ale odpisuje nie musisz wgrywać jakiś programów podłącz produkt obojętny apple i gra
Dameron
klubowicz
klubowicz
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2010, 13:11
Przebieg: 6000
Silnik: 1,4 T-Jet
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Dameron »

hmm mi pisze jak chce wejsc w menu blue jezyk polski a pos spodem niedostepne. o co biega?

[ Dodano: |4 Sie 2010|, o 20:08 ]
ok zapomnieli wgrac jezyka w aso xD juz po klopocie sciagnalem i zainstalowalem dziala super
Nie dyskutuj nigdy z idiotą... najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...
Awatar użytkownika
makrys
klubowicz
klubowicz
Posty: 167
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:54
Przebieg: 99550
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: makrys »

Podczas próby aktualizacji wyskoczył mi następujący komunikat
BŁĄD USB 10

Czy ktoś wie co to może znaczyć ?
_________________
Pozdrawiam
Makrys
Nissan Qashqai Tekna i Fiat Linea 1,3 Multijet Emotion
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Jery »

Pendrive musi być sformatowany w FAT32 (FAT16 tez działa) a pliki muszą być w katalogu głównym - nie w podfolderach.

Odpal upgrade jeszcze raz. Jak nie to ściągnij język angielski, wgraj go a poźniej ściagnij język polski i zrób update.

Musisz dać systemowi trochę czasu - system B&M w czasie aktualizacji restartuje sie 4 razy.
Jak poinformuje Cię, że aktualizacja zakończona to wyjmij pena.
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Arek »

Gdzie znajdę oprogramowanie 5,5.
Czy ktoś wie czy z nowym oprog. iphone czyta sms
Ostatnio zmieniony 29 sie 2010, 19:43 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
makrys
klubowicz
klubowicz
Posty: 167
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:54
Przebieg: 99550
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: makrys »

Jery dzięki za info.
Pena mam sformatowany w FAT32 a pliki są w katalogu głównym.
Zostaje mi tylko zainstalować język angielski a później zrobić update na język polski.
Mam jeszcze pytanie:

Przed aktualizacją miałem w menu Blue & Me możliwość zrobić update przez telefon komórkowy ( GPRS zawsze nie aktywny )) teraz tego nie widzę

Tak samo w radiu miałem możliwość włączyć traffic info , teraz nie widzę w menu takiej możliwości .
Czy możliwe jest że po zainstalowaniu aktualizacji w/w funkcje zostały usunięte ?

[ Dodano: |26 Sie 2010|, o 18:52 ]
Arek oto link do blue&me 5.5 ( forum fiata bravo )
http://www.fiatbravoklub.pl/forum/viewt ... =76&t=1083" onclick="window.open(this.href);return false;

[ Dodano: |26 Sie 2010|, o 18:55 ]
a tu masz że strony fiata
http://www.fiat.pl/index.php?pid=148" onclick="window.open(this.href);return false;
_________________
Pozdrawiam
Makrys
Nissan Qashqai Tekna i Fiat Linea 1,3 Multijet Emotion
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Arek »

Jak rok temu aktualizowałem blue&me również w znikło trafic i jeszcze coś czego już niepamiętam.
Dzięki za linki
thor
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2010, 18:19
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: thor »

Zaktualizowane, dwa resety potem z 5 minut CISZY, guzik Windows nie reaguje. Poszedłem po kawę i na wyświetlaczu INSTALACJA ZAKOŃCZONA. Problemów w używaniu niet.
--
thor
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Polskie znaki

Post autor: Jery »

Czy macie polskie znaki "Ś, Ł, Ń" na wyświetlaczu ?

U mnie brakują bez względu na to czy występują:
- w menu np "W CZONE" zamiast "WŁĄCZONE"
- w kontaktach " LIMAK" zamiast "ŚLIMAK"
- oraz w tytułach utworów w Media Playerze

Co Wy na to ??
Henia ;-) red milano
thor
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2010, 18:19
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: thor »

W 5.5 mam w miejsce polskich liter odpowiedniki bez ogonków. Syntezator czyta poprawnie polskie znaki, oraz rozpoznaje przy dzwonieniu.
--
thor
ODPOWIEDZ