Strona 1 z 1

Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

: 30 wrz 2016, 23:23
autor: leszek1234
Pól roku temu zmieniłem telefon. Sparowałem z Blue&Me i wszystko chodziło cacy. Do czasu. Otóż zapragnąłem sparować go również z podobnym systemem w drugim aucie i Linea się obraziła. Objaw był taki, że w Lince telefon nawiązywał połączenie bluetooth z autem i po kilku sekundach je tracił, znów łączył i zaraz tracił i tak w kółko. Co ja się naszukałem rozwiązania problemu. Wszystkie powiązania pokasowałem , parowałem na nowo, odłączałem akumulator samochodu itd. Rozwiązanie problemu okazało się banalne ale i tak mam zagwozdkę.
Otóż problem tkwi w telefonie. Po wyłączeniu i restarcie telefonu wszystko wraca do normy i połączenie z Lineą chodzi bez uwag. Jednak po przesiadce do drugiego samochodu i połączeniu z tamtejszym systemem (My Car) znów w Linei opisany problem wraca. Muszę zrestartować telefon i jest OK. Dziwne, że problem pojawia się tylko w Linei a w drugim samochodzie nie. Czyżby rodzaj żeński nazwy modelu miał tu jakieś znaczenie? - Pewnie gdybym zapytał miłej panienki gadającej mi w tym systemie "o co ci chodzi" usłyszałbym "o nic, domyśl się" ;)

Re: Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

: 07 maja 2018, 14:25
autor: smak56
leszek1234 ; podczepię się pod Twój temat, gdyż jest najbliższy mojemu problemowi.
Do wczoraj (kilka lat) wszystko było O.K. Ale zachciało mi się sparować telefon żony z Blue&Me . Jeździmy w zasadzie razem i chciałem ułatwić połówce życie, aby nie musiała szukać telefonu. Problem polega na tym, że po skojarzeniu jej telefon, spis numerów wyparł mój! Blue&Me pokazuje ostatnie połączenie, spis z telefonu żony. Jak jadę sam wszystko wraca do normy. Czy jest jakiś sposób aby można było korzystać z obydwu telefonów jeżeli jesteśmy oboje w aucie?
P.s.
W instrukcji jest napisane, że można zarejestrować do 5 telefonów, Blue&Me połączy się z tym najbardziej używanym.

Re: Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

: 07 maja 2018, 16:05
autor: zibi186
Smak , nie mam w prawdzie Blue & Me i doświadczenie w tym temacie w zasadzie żadne . Ale przyszlo mi do głowy takie coś : spróbuj może w telefonach odznaczyć kratkę przy opcji : " Widoczne tylko dla powiązanych urządzeń " . Powodzenia 😉

Re: Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

: 09 maja 2018, 19:47
autor: leszek1234
smak56 pisze:
07 maja 2018, 14:25
Czy jest jakiś sposób aby można było korzystać z obydwu telefonów jeżeli jesteśmy oboje w aucie?
Nie, nie ma. B&M może jednocześnie obsługiwać tylko jeden telefon.