Miejsce na navi.

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: smak56 »

AKI; prośba w zrób to sam http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=15&t=2670" onclick="window.open(this.href);return false;
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: adamson »

Zainteresowała mnie oferta Goclevera, chociaż nie mam nawi tej firmy (mam Pentagrama 5" + AM EU), otóż produkują oni dość sprytny uchwyt U3, który można i da się przymocować (przyssać) do dechy rozdz. naszego wozu. Najpierw wyszukałem gdzie to można kupić, znalazłem, obejrzałem kilka fotek i filmików, wykonałem telefon do sprzedawcy czy na pewno "to" się trzyma na desce. Sprzedawca zapewnił, że jak najbardziej, sam testował w swoim aucie.....i trzyma się. Ja mu na to, że w Linei jest taka "dziwna" deska, której nic się nie chce trzymać- "Jak się nie sprawdzi u Pana, to można w ciągu 10 dni zwrócić". Zaryzykowałem i kupiłem (49 zł + przesyłka). Faktycznie......przyssało do deski i nawet utrzymało toto nawigację. Nie miałem jeszcze okazji testować "w ruchu", tylko na "sucho" na postoju przyssałem uchwyt do kokpitu, założyłem nawi, troszkę powyginałem na wszystkie możliwe strony i...dalej się trzyma :banan . Niestety foty nie wykonałem w Linei, ale poniżej zdjęcia owego uchwytu, jakie można znalezć w sieci (także mocowania do kokpitu, podobnie przykleiłem w Linei, ale nie tak na środku tylko deczko w prawo w kierunku pasażera). Jest też link do filmiku " onclick="window.open(this.href);return false;
Kupiłem u tego sprzedawcy : http://allegro.pl/show_item.php?item=2917827322" onclick="window.open(this.href);return false;
. Może to komuś pomoże, z tego co pamiętam ktoś też szukał innego rozwiązania, niż mocowanie do szyby czołowej. Ja na razie polecam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: leszek1234 »

A ja po eksperymentach dotyczących bezinwazyjnego zamocowania uchwytu na nawigację znalazłem najlepszy i najpewniejszy sposób sposób. Chciałem ją mieć w miejscu jak na zdjęciu - przy półce na okulary - dla mnie lokalizacja najlepsza z możliwych. Założenie było takie, że nic nie dziurawię i nie niszczę - po prostu wykorzystuję przyssawkę. Robienie gładkich podkładek nie sprawdziło się.
No i wpadłem na pomysł posmarowania bezpośrednio przyssawki silikonem (kropla rozsmarowana palcem po całości). I to był strzał w 10. Przykładam w miejsce, które chcę i kleję jak do szyby (zasysam) - trzyma od razu i od razu można zapinać nawigację. Jest to mocne i trwałe (u mnie trzyma już miesiąc), a w przypadku "odwidzenia się" i chęci demontażu nie pozostawia śladu (silikon odkleja się jak skórka).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: will »

Leszek mam w tym samym miejscu mocowane inaczej też zupełnie nie inwazyjnie dla mnie to też najlepsze miejsce. Bardzo cenna podpowiedź z tym silikonem :pivo
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: Tomek »

Bardzo podoba mi się ten patent :ok)
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: CrazyKetchup »

To i ja się pochwalę swoim nowym uchwytem :

OSO Dash Grip EX z Sony Xperia Z1 :
http://osomount.com/shop/dash-grip-ex/

Obrazek

Wg. producenta najmocniejsza "przyssawka" na rynku - to coś przypomina powierzchnie "gecko", bez dociskania już się nieźle klei do podłoża, po zaciągnięciu dźwigni trzyma się jeszcze lepiej :
[youtube][/youtube]

Koszt - 130 zł z przesyłką z Amazon UK (DHL w 2 dni) ale nie żałuję, mam nadzieję że nareszcie nie będę miał problemów z odpadającymi uchwytami. No i nie ważne jaki telefon w jakim futerale - praktycznie wszystko da się "uchwycić" :) .
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Miejsce na navi.

Post autor: Tara78 »

Leszek, super sprawa. Spodobał mi się sposób i umiejscowienie. A Ty masz wyprowadzone wejście USB w tej obudowie gdzie jest półeczka ??? :pomysli Jakiej firmy ten zaczep i czy zmieści HTC One?
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: CrazyKetchup »

Mi np. w tym miejscu ledwo 5 calowa Z1 weszła i nie było tam zbyt wygodnie ale może to kwestia długości ramienia.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: leszek1234 »

Tara - uchwyt no name , nie mam Htc, uzywam tylko do nawigacji. Z racji tego, ze kat pochylenia jest inny niż na szybie, to nie każdy uchwyt zapewnia dobra widoczność tzn.to aby ekran byli prostopadle do linii wzroku, ja mialem trzy do wyboru i jeden spasowal.

Wysłane z mojego myTAB 8 MINI Dual Core przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 03 lip 2014, 14:19 przez leszek1234, łącznie zmieniany 1 raz.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: CrazyKetchup »

No i znalazłem jeden minus - mój telefon jest ciężki (ze szkła i aluminium), chwytak trzyma daleko od kamery przez co lekko drży. Niestety bliżej lewej krawędzi gdzie jest kamera nie da się bo złącze ładowania jest z jednej strony a z drugiej przyciski :(.
Te lekkie drganie w nawigowaniu nie przeszkadzają ale jako rejestrator jazdy już tak - w nagraniu poniżej widać że jest problem z tablicami rejestracyjnymi.
Pewnie przy lżejszym telefonie który ma inaczej kamerę usytuowaną nie będzie problemu.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Miejsce na navi.

Post autor: Tara78 »

Czyli trzeba dopasować uchwyt pod telefon bo może się nie zmieścić koło kierownicy…. Jak miałam Samsunga Galaxy S2 to wpinałam go do uchwytu od Noki Navigator i miałam takie same problemy, bo przyciski były dociskane przez uchwyt i czasami na wertepach się uaktywniały funkcje, którym odpowiadały. Poza tym aparat też delikatnie był przysłonięty. Teraz szukam zaczepu do HTC a na kasku mam przylepiec z mocowaniem do GoPro :D i ta opcja sprawuje się najlepiej, ale głupio się wygląda w kasku jadąc samochodem :ryczy
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: Tomek »

Tara78 pisze: ale głupio się wygląda w kasku jadąc samochodem :ryczy
Tak :ryczy :ryczy :ryczy
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: emmer »

ktoś może korzysta z "zasilacza" awaryjnego do smartfona? (banku prądu czy jakoś tak). rozglądam się za takim ustrojstwem bo przyda się i w samochodzie i na wycieczki piesze. a teraz wiadomo że bez smartfona nie idzie się nawet do toalety :) jest tego sporo na rynku ale ma może ktoś jakis poręczny, sprawdzony i w miarę tani?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: Tomek »

Minęło troszkę czasu.. CrazyKetchup jak Ci się ten uchwyt spisuje??? Poza tym drżeniem wynikło coś nowego???
Czy nadal się dobrze trzyma?
Czy nadal solidnie chwyta telefon?
Nie zostawia jakichś śladów na desce?
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Miejsce na navi.

Post autor: CrazyKetchup »

Uchwyt trzyma się kokpitu - ani razu nie odpadł, śladów nie zostawia, z trzymaniem telefonu też nie ma problemu. Generalnie jestem zadowolony, nawet z drżeniem nie ma problemu jak używam mniej pancernego futerału :) .
ODPOWIEDZ