Yanosik - wasze doświadczenia.

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Tara78 »

Używam Yanosika i nie raz uratował mi tyłek nie tylko przed radarami ale i poprowadził alternatywną drogą ponieważ na trasie ktoś zgłosił wypadek. Od miesiąca testuję Waze i jak dla mnie fajne, połączone z czymś w rodzaju chata, widać w pobliżu zarejestrowanych użytkowników, jeśli chodzi o navi to nie narzekam, aplikacja darmowa. :jazda
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: kylo »

Tara78 pisze:Od miesiąca testuję Waze
A co to jest :?
Yanosika używa trochę za mało osób, dlatego czasem nie ma kto zdjąć ostrzeżenia zwłaszcza o suszarkach. Ale i tak go używam.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
ciarap
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:14
Przebieg: 155000
Silnik: 1.3 Multijet 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: ciarap »

Waze używam od 11 mies. używam rzadko bo bierze mi dużo pakietu danych.
Aplikacja na androida:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gregmotoe398
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:06
Przebieg: 201000
Silnik: 1.4 16V Turbo + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Siechnice
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: gregmotoe398 »

Zainstalowanie aplikacji Yanosik spowodował fakt braku CB w Linie, a do radyjka byłem bardzo przyzwyczajony (było i jest w drugim czyli w tym pierwszym aucie) i przy najbliższej okazji i tak w Linie CB się pojawi, choć nie wiem jeszcze jaką antenę wybrać i jakie radyjko ale to mały pikuś - coś się stworzy.
A wracając do magicznej aplikacji Yanosik, używam ją od około trzech tygodni - trochę się już przejechało km i oceniam ją jako dobrą aplikację. Oczywiście można narzekać na reklamy, na fałszywe alarmy itp. ale przynajmniej dobrze informuje o fotoradarach stacjonarnych a to dla mnie duży plus bo nie zawsze dostrzeże się dziwny niebieski znak D 51 ;) i błysk z lampy w godzinach wieczornych jest niemiły dla oczu. Uważam, że gdyby więcej ludzi korzystało ze wspomnianej aplikacji na pewno byłoby lepiej, a jak mi się wyświetla, że w danym momencie korzysta zaledwie 44 tyś. użytkowników no to nie jest zbyt dużo, więc jak większość takich aplikacji służy tylko do wspomagania się i uważam że jak na razie radia CB to nie przebije.
Nawet w poprzednim tygodniku Motor zrobili test trzech systemów ostrzegania: CB, Yanosik i Coyote. Testowano je na trasie z Warszawy do Radomia.
Wygrał Yanosik tylko przez to, że pokazuje informacje o fotoradarach stacjonarnych, ale najlepsza wiadomość jest taka, że CB nie wskazało fałszywie żadnego ostrzeżenia, natomiast Yanosik wskazał fałszywie aż trzy.
Jeszcze sporo wody upłynie w Wiśle i Odrze zanim aplikacje na smartfony wyprą CB z rynku, o ile w ogóle się tak stanie.
Grzegorz - Linea T-JET 120KM ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Rincewind »

Akurat na CB nie trafili na fałszywe, ale ja już słyszałem kilka opowieści o tym jak służby radarowe same przez CB twierdziły, że można spokojnie pędzić. Pewnie normę robili.
Niestety sam się przyczyniam do gorszej aktualizacji yanosika, bo telefon wala się na siedzeniu pasażera i niewygodnie mi sięgać do niego i wciskać te przyciski. Na minus: nie rozpoznaje w jakim kierunku jazdy zagrożenie, traffic też nie rozróżnia kierunku jazdy ani skrętów. Często korek jest tylko w jedną stronę albo tylko dla skręcających w lewo i yanosikowi wychodzi całkiem przejezdna trasa pomimo korka.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: emmer »

tu masz rację. u mnie na wsi nawet znam koleżkę którego tak wkręcili. poza tym po sieci krążył filmik jak nieoznakowany radiowóz ITD zakłucał odbiór CB
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: helletic »

I za to powinni zostać ukarani, bo to nielegalne! CB - Citizen Band (pasmo obywatelskie), żadna mundurówka nie powinna na dobrą sprawę używać CB radia, a tym bardziej go zagłuszać, czy podawać komunikaty wprowadzające w błąd użytkowników!
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Phyt0n
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:19
Przebieg: 0
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Phyt0n »

zeby odswiezyc temat - jezdze na Yanosiku od kilku miesiecy i przejechalem na nim juz ponad 6tys. km .. staram sie byc aktywnym uzytkownikiem wiec nie tylko slucham co sie dzieje, ale sam wysylam rowniez zgloszenia ... :)
fajnie ze appka jest dalej rozwijana i pojawiaja sie w niej nowe funkcje (np. autostop) - brakuje mi w niej mozliwosci nagrywana trasy ... wtedy bylaby juz kompletnym softem do wszystkiego na drodze :)

a co do odniesienia do CB radia - mysle ze Yanosik jest lepszy bo nie trzeba samodzielnie pamietac o niebezpieczenstwie tylko w odpowiedniej chwili zostanie wyswietlone przypomnienie ... to duza zaleta jak czlowiek podczas jazdy ma duzo na glowie - a wtedy przeciez najlatwiej o ciezka noge ;)

mozna narzekac na ilosc zgloszen na bocznych drogach bo jest ich malo, ale na glownych praktycznie niz nie uchodzi uzytkownikom ;)
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: krakus02 »

Phyt0n pisze: fajnie ze appka jest dalej rozwijana i pojawiaja sie w niej nowe funkcje (np. autostop) - brakuje mi w niej mozliwosci nagrywana trasy ... wtedy bylaby juz kompletnym softem do wszystkiego na drodze :)

a co do odniesienia do CB radia - mysle ze Yanosik jest lepszy bo nie trzeba samodzielnie pamietac o niebezpieczenstwie tylko w odpowiedniej chwili zostanie wyswietlone przypomnienie ... to duza zaleta jak czlowiek podczas jazdy ma duzo na glowie - a wtedy przeciez najlatwiej o ciezka noge ;)

mozna narzekac na ilosc zgloszen na bocznych drogach bo jest ich malo, ale na glownych praktycznie niz nie uchodzi uzytkownikom ;)
Zgadzam się z wypowiedzią, popieram :)
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Rincewind »

Mi brakuje numerów ulic i sensowniejszego wyliczania czasu pozostałego do celu i ... jednak automapa zdecydowanie wygrywa jako nawigacja. Omijanie korków po Warszawie chyba lepiej pokazuje google. Natomiast jako ostrzegacz yanosik jest najaktualniejszy.
Phyt0n
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:19
Przebieg: 0
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Phyt0n »

Rincewind: nie ma problemu zeby uzywac jednoczesnie i Yanosika (ostrzeganie live) i Automapy (nawigacja, ale warto wylaczyc ostrzeganie) ... :)

niedawno jechalem na takim triple-combo:
- Daily Roads Voyager (nagrywanie video)
- Yanosik (ostrzeganie live)
- Automapa (nawigowanie ale nie wylaczylem jej ostrzezen - czesto byl dubel z yanosikiem)
taki zestaw dawal rade na 1-rdzeniowym procesorze i 512MB ram pod androidem ;)
Awatar użytkownika
Strzelba
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2015, 20:01
Przebieg: 84000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: Strzelba »

Mam szwagra w policji. Opowiadał mi, że często na kontrolach drogowych jeden z policjantów "suszy" a drugi siedzi w radiowozie ze smartfonem i kasuje w Yanosiku zgłoszenia, zaraz gdy tylko ktoś ich wskaże na mapie. :-(
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: mwas »

Heh, no w ciemie bici nie są i ze smartfonów też potrafią korzystać :ink Dlatego nie ma to jak CB :ink

Wysłane z Galaxiaka
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: darkkam »

CB radio też nie jest za trudne w obsłudze. Kiedyś czytałem TEN artykuł pt. Czy Policja celowo oszukuje kierowców przez CB radio? :pomysli
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Yanosik - wasze doświadczenia.

Post autor: emmer »

Strzelba pisze:Mam szwagra w policji. Opowiadał mi, że często na kontrolach drogowych jeden z policjantów "suszy" a drugi siedzi w radiowozie ze smartfonem i kasuje w Yanosiku zgłoszenia, zaraz gdy tylko ktoś ich wskaże na mapie. :-(

Tylko ze to chyba tak nie działa. Przeciez to nie wisi w powietrzu tylko idzie na serwery. Nawet po zgloszonej kontroli w programie caly czas pojawia sie informacja zanim w końcu zniknie. Chyba ze się mylę, ale przyklad z niedzieli. W jedna strone do Radomia suszyli i był komunikat, wracałem po 2 godzinach. Policji nie było ale komunikat jeszcze straszył. Nie wierzę że na drodze krajowej przy takim ruchu kierowcy nie minusowali kontroli.
ODPOWIEDZ