Wideo rejestrator

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

cichy - dzięki za odzew. A czy próbowałeś nagrywać w VGA i HD ready - jak wypada porównanie w ramach tej samej kamery? Pytam, bo rejestratory tylko VGA są dużo tańsze ale .... czy warto w ogóle coś takiego kupować (czy spełnia to swoją funkcję) czy jednak dołożyć kilkadziesiąt zł ? Oglądałem na YT - niektóre nagrania kamerkami VGA są niewiarygodnie dobre i to mi wygląda na nieuczciwą reklamę - a może faktycznie jest tak dobrze :?
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Wideo rejestrator

Post autor: cichy »

Ja mam Omegę i tam niby pisze nagrywanie HD, wieczorem zamieszczę filmek z mojej kamerki to porównasz, tylko filmek będzie troszkę gorszej jakości niż normalnie bo yutube nie rozpoznaje formatu w którym film jest nagrany i będę musiał go przerobić na inny format. dałem za mój wideorejestrator 189 zł. i jak dla mnie i za te pieniądze jakość nagrania jest przyzwoita.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

Jeśli to nie kłopot- chodziło mi o filmik z jakością HD i filmik z jakością VGA (można to w tej kamerce ustawić), żeby porównać . Ale dla mnie wystarczy jak tylko napiszesz jak wypada porównanie (czy warto płacić za HD?).
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Wideo rejestrator

Post autor: cichy »

Ok tutaj masz w HD z tym że kopia już nie ta bo przetworzona na mpeg2. Jak dla mnie to HD w mojej kamerce jest liche.

[youtube][/youtube]

-- 18 sty 2013, o 09:20 --

kiedyś nocą udało mi się zarejestrować głupków na sankach bo inaczej nie mogę ich nazwać, podwójne sanki do auta podczepione.

[youtube][/youtube]
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

No dziękuję, ale masz coś nagrane tą kamerą w jakości VGA?

-- 20 stycznia 2013, o 23:12 --

po zapoznaniu się z uwagami powyżej wybrałem kamerkę brelok 808#16 z obiektywem D (szerokokątnym 120 st.)
Można o niej poczytać na http://www.spalaczbenzyny.pl" onclick="window.open(this.href);return false; w zakładce "testy" (wcześniej już zapodano link do tej strony)
a tutaj jest manual jak ją zmodyfikować http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0& ... =1&fpart=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Cichy - :pivo za poświecenie czasu i przydatne informacje :)
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: karollino »

leszek1234 a możesz zdradzić gdzie kupowałeś? Na popularnym serwisie jest ten model ale z obiektywem "A" (Standard) a nie szerokokątnym.
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

On (ten z popularnego serwisu) ma ich więcej , dogadałem się przez maila. Podał mi link
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/33977- ... -lens-abd/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzisiaj mi wysłał priorytetem, więc za dwa trzy dni powinienem dostać tę kamerkę ... Jeśli jest zainteresowanie, to dam znać czy sprzedawca jest uczciwy i jego namiary.
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: karollino »

leszek1234 dzięki. :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

Kamerka doszła, wszystko jest ok. Bardzo dokładnie i przyjemnie wykonanie, spasowane (mogłoby na tym być logo np.Sony :) ). Jedna uwaga. Warto być świadomym, że z tym obiektywem (typ D - szerokokatnym) wszystko jest oddalone i tablice rejestracyjne samochodu oddalonego o 5-10 m nie są czytelne bo na ekranie ta odległość wzrasta (wygląda jakby to było 20-50m). To jeśli o to chodzi to obiektyw A i B są lepsze , no ale coś za coś - one filmują tylko środek drogi .... Ale obraz w dzień żyleta, w nocy widać tyle , co jest oświetlone.
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: karollino »

leszek1234 masz może pomysł gdzie ją umiejscowić i chciałbyś się z nim podzielić?
Zastanawiam się czy sobie nie sprawić takiego prezentu, ale trochę powstrzymuje mnie kwestia umieszczenia tego urządzenia.
Nie lubię mieć "upstrzonej" szyby ani kokpitu przede mną różnymi dodatkami - takie zboczenie ;P, a z drugiej strony podoba mi się ten wynalazek.
Opisany w autokąciku sposób montażu i podłączenia zasilania w Astrze jest świetny, ale u nas chyba nie wypali (czernidło na szybie za lusterkiem wstecznym). Zresztą, to "czernidło" jest po całym obwodzie i chyba nei ma szans na dyskretne umiejscowienie kamerki (tuż przy słupku/kokpicie/podsufitce).
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

Dzisiaj trochę o tym myślałem :pomysli . Dam listwę do lusterka i przymocuję kamerę do rzepa, do tej listwy , a prąd pociągnę od światła w podsufitce . Dojście kabelkiem pod lusterko idealne. Tam zanika napięcie po 20 minutach od zgaszenia silnika. Czyli będzie tak: wsiadam naciskam przycisk włączenia kamery (niestety trzeba to zrobić przed pojawieniem się napięcia na zasilaniu przez USB), odpalam silnik i jadę. Kończę jazdę i :
a) wyłączam ręcznie nagrywanie
b) wysiadam i nagrywa się jeszcze przez ok. 20 min. (zasilanie z podsufitki)+ 30 min. (akumulator kamerki) = ok.50 min. Jak w międzyczasie wrócę to jadę i nic nie muszę robić, a nagrywa się to, co dzieje się koło auta podczas postoju... Sprawdziłem już - kamerka wyłącza się przy niskim stanie akumulatora, ale nie przy "0". Więc akumulator to wytrzyma.
Kamerka ma opcję reagowanie na ruch - ale pomimo aktywowania tej funkcji nie działa. Może koliduje z innymi ustawieniami (bo np. włączyłem tzw. autozapis , czyli startuje od razu z nagrywania) . Gdyby udało mi się uruchomić tę funkcję, to byłoby jeszcze inaczej. Potrzebuję na to czasu, żeby ją poustawiać . Ale opcja mocowania do lusterka jest optymalna - jest zasilanie od świateł kabiny (trzeba tylko zrobić prosty układ na 5V ) i jest widok na całą ulicę przed autem (tam, gdzie chodzą wycieraczki - co nie jest bez znaczenia) . Chętnie też "nadstawię ucha" na jakieś sugestie :)
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Tara78 »

Fajny pomysł, sama nad tym się zastanawiam. Teraz tylko naklejka "Obiekt monitorowany" i niech tylko ktoś zachaczy o Linkę na parkingu ;). Ale tak na poważnie to uważam że te rejestratory to super sprawa ja bym jeszcze dodała do nich funkcję logowania gps tak jak jest to w tych urządzeniach "pilnujących" samochodu :)
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Wideo rejestrator

Post autor: cichy »

leszek1234 a nie lepiej by było ustawić Tobie kamerkę tak żeby się włączała i wyłączała po przekręceniu kluczyka w stacyjce, o wiele wygodniejsze i samoobsługowe ja sobie chwale takie rozwiązanie u siebie.

-- 26 sty 2013, o 09:03 --
leszek1234 pisze:wybrałem kamerkę brelok 808#16 z obiektywem D (szerokokątnym 120 st.)
Można o niej poczytać na http://www.spalaczbenzyny.pl" onclick="window.open(this.href);return false; w zakładce "testy" (wcześniej już zapodano link do tej strony)
a tutaj jest manual jak ją zmodyfikować http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0& ... =1&fpart=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Widzę że test (filmik) był nagrywany w Lublinie :) od razu rozpoznałem Krakowskie Przedmieście od strony parku saskiego.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

No i kamerka założona :)
Koszt to 5,99zł uchwyt do gps, 3 zł części na stabilizator napięcia na 5V - 78S05 (został schowany w lampce sufitowej i ma gniazdo USB - można go wykorzystać też do nawigacji bo ma moc do 2A) . Oryginalny kabelek zasilający został bez problemu przeciśnięty między podsufitką a przednią szybą - nic nie zostało uszkodzone, można bez śladu zdemontować...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Tara78 »

Zainstalowałam sobie na telefonie Daily Roads Voyager i tak oto nagrywa trasę, wszystkie parametry jakie podaje na oryginalnym nagraniu wycięłam(prędkość, data, godzina...). Co myślicie o jakości? Przy rondzie brakowało mi trochę pola widzenia z lewej strony ale może to kwestia ustawienia w innej pozycji telefonu?


Poniżej filmik z :jazda
hasło: Linea


http://vimeo.com/61997628
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
ODPOWIEDZ