Wideo rejestrator

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

Dzięki :)
Gdybym miał taką wersję wyposażenia to zrobiłbym tak samo, tylko że ja nie mam podłokietnika i tego plastiku co masz w nim nowe gniazdo. I poszedłbym raczej zamiast gniazda zapalniczki zabudować małą ładowarkę 5V na 2 USB. Miejsce myślałem wybrać gdzie Ty masz włącznik koło ręcznego ale czy mała ładowarka się tam zmieści?
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Arek
klubowicz
klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 sty 2010, 13:53
Przebieg: 150000
Silnik: 1,4 16v T-jet + Gaz
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Arek »

cc12_PL.JPG
Kupiłem ten rejestrator MODECOM REC MC-CC12 FHD GPS, za 287 zł.
http://www.modecom.pl/modecom_rec_mc-cc ... /produkty/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"

Wybrałem go ponieważ miał dużo dobrych opinii , a filmiki zamieszczone w internecie były dość zadowalające. Zamontowałem go za lusterkiem, a przewód poprowadziłem za podsufitką do lewego słupka , później w słupku i pod osłoną bezpieczników i do zapalniczki. Przewód tylko widać jak dochodzi do zapalniczki.
Monitorek jest trochę schowany (od góry) za lusterko, ale widać go na tyle aby ustawić sobie odpowiednio kamerkę, a przyciski i tak są pod ekranem, więc jest do nich dostęp. Kamera służy tylko do nagrywania , aby nagranie mogło się wykorzystać na naszą korzyść w przypadku nieszczęścia, a nie do oglądania swojej jazdy , a już na pewno nie będziemy oglądać na 2,4 cala monitorze.
Jutro zamieszczę filmiki z piewszego dnia rejestracji
20150423_200420_resized.jpg
20150423_200308_resized.jpg
20150423_200249_resized.jpg
-- 25 kwi 2015, o 13:23 --
Niestety szyba trochę porysowana. Można ustawić aby był wyświetlany nasz numer rejestracyjny.
Producent dołącza płytę z programem na którym jest możliwość wyświetlania filmów z określeniem na mapie gdzie w danej chwili znajduje się pojazd.
program.JPG
[youtube][/youtube]


-- 25 kwi 2015, o 17:15 --

[youtube][/youtube]

W rzeczywistości obraz jest o wiele lepszy. spokojnie można odczytać numery samochodów jadących z naprzeciwka.
Na filmie tego nie widać (kompresja) , natomiast zrzut obrazu z orginalnego pliku (zrobiony załączonym programem) pokazuje że jest to możliwe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

Jako że mój rejestrator Navroad MyCam HD umarł :ink
to zrobiłem sobie prezent poświąteczny.
Nowy rejestrator to Navitel DVR R800 Full HD
http://allegro.pl/show_item.php?item=66 ... M1ZGIzMA==
Wieczorem doszedł, także próby na razie były tylko w domu i jestem bardzo mile zaskoczony. Opinie w necie oraz filmiki na youtube też pokazują że powinienem być zadowolony :ok)
Wiem, wielkość troszkę może przerazić ale w końcu mam rejestrator z którego w razie czego będę mógł coś odczytać na miejscu w samochodzie, bo na tych miniaturkach to g...o widać :ink
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Tomek »

Fajny. Bardzo, bardzo fajny :ok)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

Dzięki :pivo
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wideo rejestrator

Post autor: mwas »

Zapowiada się bardzo fajnie :) Rafcio, prośba do Ciebie: zdaj proszę relację, jak to cudo nagrywa po zmierzchu :ink I ogólne wrażenia :ink Może jakąś próbkę udostępnić :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

Jasne, nie ma problemu tylko pierwsze muszę go zamontować :ink
Wstawie później filmiki na jakiś serwer bo YouTube kompresuje pliki i może nie oddać pełnej jakości filmiku.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: leszek1234 »

i zrób foto jak wygląda zamontowany;)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

Ok :)
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: smak56 »

Rafcio pisze: Nowy rejestrator to Navitel DVR R800 Full HD
http://allegro.pl/show_item.php?item=66 ... M1ZGIzMA==
W opisie brak mikrofonu :zdiwiony . A faktycznie?
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

Zgodnie z obietnicą napiszę coś o nowym rejestratorze Navitel DVR R800 Full HD.
Na początek zacznę może od bardzo ważnej, a zarazem miłej informacji, rejestrator ten nie robi żadnych zakłóceń na radiu FM oraz CB (nie sieje) :) Podłączony oczywiście ładowarką Navitela pod zapalniczkę, przewody schowane :ink
Obraz w dzień nagrywa bardzo dobrze, jest czysty i idzie odczytać praktycznie każdą rejestrację mijającego nas pojazdu, jeśli nie na normalnym odtwarzaniu to na pauzie bez problemu :ink
Po zmroku oraz w nocy wg mnie nagrywa dobrze choć po zmierzchu numery rejestracyjne są przeważnie nieczytelne, robi się na nich rozblask od naszych świateł mijania. Nie wiem może wystarczyło by zmienić kąt kamerki, ja mam ustawioną równo w poziomie, w wolnej chwili jeszcze potestuję.
Jest w rejestratorze opcja "częstotliwość" i jest wybór 50Hz i 60Hz, ustawiłem 60Hz choć nie wiem co to oznacza (na pewno nie prąd bo to przecież ma zasilanie z zapalniczki :ink )
Opcja WDR włączona i robi swoje (polepszenie obrazu).
Tryb parkingowy wg mnie to nieporozumienie ponieważ po wejściu do auta kamerka wyczuwa kołysanie auta i nagrywa zabezpieczony plik. Nie wiem, może jak bym schudnął nie miał bym tego problemu :ryczy
G sensor działa.
Oczywiście posiada mikrofon oraz głośnik oraz różne ustawienia jak np. balans bieli, nagrywanie w pętli czy wygaszacz ekranu żeby nie raził w nocy.
Zdjęcia , które można wykonywać tą kamerką są też nadzwyczaj dobrej jakości.
Bateria czy kondensator, który jest w kamerce trochę rozczarowuje bo trzyma najwyżej ok minuty jeśli odłączymy rejestrator od zasilania. W sumie nie jest to za bardzo potrzebne ponieważ rejestrator włącza się po przekręceniu stacyjki ale jeśli chcielibyśmy skorzystać z opcji opóźnionego wyłączenia lub wyciągnąć go np. do zrobienia zdjęcia to się możemy zdziwić jak za chwilkę się rozładuje. Posprawdzam jeszcze bo może mam jakiś felerny akumulatorek, w razie czego zareklamuje w serwisie Navitela.
Tak jak obiecałem, wstawiam zdjęcia jak wygląda po zamontowaniu w lince oraz do ściągnięcia są trzy pliki po 3 minuty gdzie można sprawdzić jakość filmów w dzień, po zmroku przy oświeleniu ulic latarniami oraz w całkowitej ciemności (tylko lampy naszego auta).
Filmiki do ściągnięcia bezpłatnie z "Megawrzuty". Na YouTube, ze względu na kompresję plików nie wstawiałem.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu :)
Linki do ściągnięcia filmików oryginalnym formacie zrzucone z karty:
- w dzień https://megadrive.pl/#/view/file/vrxck3 ... 6_031A.MOV
- po zmroku z oświetlenie z latarni https://megadrive.pl/#/view/file/uimkld ... dq/Navitel DVR R800 Po zmroku.MOV
- w całkowitej ciemności https://megadrive.pl/#/view/file/bpocxq ... pa/Navitel DVR R800 całkowita ciemność.MOV
Można pobierać wszystkie 3 jednocześnie :ink
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: smak56 »

Obejrzałem wszystkie filmy i uważam, że obraz jest bardzo dobrej jakości (przynajmniej w stosunku do mojego). W nocy przechodzi na system raczej biało czarny, co powoduje zwiększenie kontrastu. Fajnie. Trochę mnie drażniło rozjechanie się głosu z obrazem, czasami obraz się przycinał, ale może to tylko wina odtwarzania na moim laptopie? Drżąca w obudowie bateryjka też jest słyszalna (jak u mnie). Ogólnie pozytywnie :ok)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Tomek »

Dla mnie bomba :ok)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: Rafcio »

smak56 pisze:Trochę mnie drażniło rozjechanie się głosu z obrazem, czasami obraz się przycinał, ale może to tylko wina odtwarzania na moim laptopie? Drżąca w obudowie bateryjka też jest słyszalna (jak u mnie). Ogólnie pozytywnie :ok)
To widocznie Twój laptop nie wyrabia z odtwarzaniem Full HD bo u mnie nie zauważyłem ani żadnych przycięć ani rozjechanego dźwięku z obrazem :ink

Stefan, ale masz wyczulony słuch :ink może i to bateryjka jest słyszalna, ale mi bardziej się wydaje że te odgłosy są z zawieszenia lub ogólnie z kabiny ale mogę się mylić. W każdym bądź razie to nie kamera do nagrywania wesela tylko jazdy :lacha

Jak by ktoś miał problem z odtworzeniem tych plików to zalecam po ściągnięciu usunięcie na końcu nazwy "qt" powinno potem być ok :ink
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Wideo rejestrator

Post autor: smak56 »

Rafcio pisze:Stefan, ale masz wyczulony słuch :ink może i to bateryjka jest słyszalna, ale mi bardziej się wydaje że te odgłosy są z zawieszenia lub ogólnie z kabiny ale mogę się mylić.
Rozebrałem pół auta :ryczy za nim ustaliłem, że to w środku. Rozłożyłem lusterko i okazało się, że bateryjka była przyklejona z jednej strony na taśmę samoprzylepną i ta puściła. Ja, zamiast obkleić całą wymieniłem tylko taśmę, która znów się odkleiła i brzęczy.
Jeśli chodzi o inne, to dobrze, że to tylko mój laptop. :lacha
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ