Które CB warte uwagi Waszym zdaniem?

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

pochwal się jeszcze, jaką masz dokładnie antenę :ink
Tutaj będzie widać troszkę moją antenkę http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... 3&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; 1.5 m długości a kosztowała mnie 300 stówki, trochę droga ale nie żałuję. Na zlocie miałem ją na klapie.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6946
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 948 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

pawe1_c pisze:Na zlocie miałem ją na klapie.
Nie zaprzeczam... ale na zlocie to ja zwracałem uwagę na zupełnie inne rzeczy, niż anteny :lacha :pivo :pivo
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

A ja mam takie radyjko w linejce http://www.cb-mania.pl/forum/lofiversio ... /t172.html" onclick="window.open(this.href);return false; :zlośnik
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

mwas pisze:i dzisiaj zamówiełm radyjko Lafayette Atena :zlośnik
mwas - zamontowałeś już radyjko?
Jak Ci się sprawuje? :luzak
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: adamson »

Ja też jestem ciekaw jak się sprawuje Lafayette Atena :) . Mam takie na oku :lacha
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6946
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 948 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Niestety, jeszcze czekam, radyjko jest w drodze - dostałem informację, że w piątek miało być wysłane z Radomia :lacha Teoria głosi, że jutro powinno u mnie być, pytanie jak się spisze firma kurierska, bo z nimi to różnie bywa :ink Jak tylko dostanę je w swoje łapki nie omieszkam się pochwalić.
P.S. Dzisiaj sprawdzałem swoje stare radio, okazało się, że padł tylko mikrofon :lacha Ale przynajmniej miałem pretekst, żeby kupić nowe radio, bo nad zmianą myslałem już jakiś czas, tylko "księgową" trzeba było jakoś przekonać :zlośnik
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

trzeba było przyjechac do radomia. byłoby szybciej a i montaz byśmy przeprowadzili razem z tomkiem :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

emmer pisze:trzeba było przyjechac do radomia. byłoby szybciej a i montaz byśmy przeprowadzili razem z tomkiem :)
O właśnie. Tak by było najlepiej :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6946
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 948 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

emmer, Tomek, nawet nie wiecie jak chętnie bym się do Was wybrał :ink Tylko ile wtedy to radio by mnie kosztowało :lacha :pivo
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

Chwaliłem się wam moim Presidentem Haryym III i się przechwaliłem :( dzisiaj radyjko odmówiło mi posłuszeństwa, nikogo nie słyszę a inni mnie słyszą i to dobrze sprawdzałem to na radyjku w drugim autku, nadawałem z Harrego na ogólnym jak mnie słychać i czy w ogóle słychać, odpowiedzi słyszałem ale w radyjku w aucie obok a Harry milczał. Muszę go reklamować, mam na niego 5-cio letnią gwarancję i już w tej sprawie dzwoniłem do Częstochowy do ich siedziby. Nawet renomowana marka nie jest taka idealna :( i teraz muszę tracić czas na reklamację.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6946
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 948 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Hehe, pawe1_c, głowa do góry :ink Może to Ci się wyda niewiaryodne, ale całkiem możliwe, że Tobie też grucha poszła :) Niestety jest to tak dziwacznei skonstruowane, że obwód głośnika jest zamykany przez mikrofon, czyli jak mikrofon odkręcisz z radia, to radio zamilknie - możesz sobie to sprawdzić w drugim radyjku :ink
Co do mojego zakupu - firma kurierska powiedzmy, że stanęła na wysokości zadania i dzisiaj otrzymałem Lafayetta :luzak Pierwsze wrażenie: radyjko małe, zgrabne i fajnie wykonane tylko rzeczywiście grucha z mikrofonem sprawia wrażenie zabawki :smak W komplecie otrzymałem porządny, fabrycznie wykonany wtyk do gniazda zapalniczki. Szybkie podłączenie, sprawdzamy radyjko. Standardowo trzeba było je przestawić na polski zakres częstotliwości. Po internecie chodzi ogólny opis jak przełączyć radio o 5 khz, cyzli dostosowując je do naszych realiów. Ale, dokopałem się do szerszego opisu, który podlinkowuję - może się Wam przydać >>KLIK<<. Chodzi o to, że można całkowicie ustwić w radiu kraj, nie trzeba wtedy kombinować z "piątkami". Przygotowany wcześniej w tą wiedzę nieomieszkałem z niej skorzystać :luzak 10 sekund, radio ustawione tak jak trzeba. Test łączności - PASSED :luzak Odbiera czyściutko, z odpowiedzi również wnioskuję, że ja brzmię jasno i wyraźnie :) Generalny test w miejskiej dżungli jutro rano w drodze do pracy. Muszę jeszcze sprawdzić współpracę z ładowarką do telefonu, ale to też chyba jutro wykonam. Na chwilę obecną wrażenie baaaardzo pozytywne, można więc powiedzieć, że jestem zadowolony :luzak ale pełna euforia będzie po wykonaniu testów na drodze oraz opanowaniu funkcji regulujących (SQ i RF Gain) :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Fajnie :)
Czekam na opis dalszych wrażeń z użytkowania radyjka.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

mwas w Presidencie również grucha jest malutka zgrabniutka, dzisiaj rano jeździłem ze swym starym ale bardzo jarym :) Intekiem co mi się od razu rzuciło to ta grucha podług tej z Harrego miałem wrażenie że trzymam małą cegłówkę :zlośnik
mwas pisze:głowa do góry :ink
nie przejmuje się, dostałem 5 lat gwarancji to jeszcze prawie 3 latka mi zostało, tylko najgorsze jest to że President nie ma serwisów i ja muszę radyjko odsyłać do Częstochowy, można przez sklep ale nie wiem czemu babka przez telefon odradziła mi tego.
mwas Co do Twojego radyjka życzę zadowolenia z niego, fajnie ze jest mały, będziesz mógł go zamontować w dyskretnym miejscu.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6946
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 948 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Dzisiejszy test jazdy do pracy zdany wzorowo :luzak Muszę jeszcze tylko wyczuć najlepsze ustawienia, ale w porównaniu do poprzedniego radyjka różnica jest ogromna, teraz nie mam już szumofonu, którego po wyłączeniu ASQ ni jak nie dało się sensownie wyregulować a w mieście samo ASQ wogóle nie zdawało egzaminu. Sprawdziłem również podłączenie ładowarki telefonu przez zwykły rozgałęźnik i jestem w ciężkim szoku. Jak poprzednie radio stawało się totalnym szumofonem, tak to praktycznie prawie wcale nie poczuło, że zostało cokolwiek podpięte. Muszę sprawdzić jeszcze drugą ładowarkę, ale podejrzewam że będzie podobnie :ink Mogę więc śmiało polecić to radyjko wszystkim, którzy nie chcą wydać zbyt dużo kasy i nie potrzebują nie wiadomo jakich wodotrysków :ink
pawe1_c pisze:mwas Co do Twojego radyjka życzę zadowolenia z niego, fajnie ze jest mały, będziesz mógł go zamontować w dyskretnym miejscu.
Co do montażu, to nie mam go przymocowanego na stałe, dlatego zależało mi na małym i zgrabnym. Dzięki pomysłowi bodzioc zrobiłem sobie zaczep, który trzyma mi radyjko po prawej stronie koszyczka na kubki :luzak Jak opuszczam pojazd radyjko wędruję pod siedzenie tak, że go nie widać a antena do bagażnika :luzak Przy okazji zrobię kilka fotek, zobaczycie jak to wygląda :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

mwas pisze:Dzisiejszy test jazdy do pracy zdany wzorowo :luzak
Ciekaw byłem Twojej opinii ponieważ radio dobrze sobie radzi w trasie, ale w mieście gdy jest bardzo duży ruch w eterze bywa różnie. Pomaga trochę stłumienie czułości radia RF Gainem, ale muszę przyznać że nie mogę się do tego przyzwyczaić. Ciągle mam wrażenie, że coś mi umknie :) Inną sprawą jest to, że w jednym miejscu koncentruje się dużo nadawców, z których każdy za wszelką cenę musi coś powiedzieć no i jest kocioł na 19-ce. Praktycznie co chwilę nakłada się na siebie dwóch nadających i SQL nie daje sobie radę z taką sytuację. ASQ pewnie też by głupiało.
Jak poprzednie radio stawało się totalnym szumofonem, tak to praktycznie prawie wcale nie poczuło, że zostało cokolwiek podpięte. Muszę sprawdzić jeszcze drugą ładowarkę, ale podejrzewam że będzie podobnie :ink
Istnieje jeden przypadek gdy radio ostro zaszumi. Atena nie lubi gdy się opuszcza lub podnosi szyby elektrycznym podnośnikiem. Ale daje się z tym żyć :)
Inną wadą jest podświetlenie wyświetlacza w radyjku. Jak się okazało, Lafayette zastosował do tego celu zwykłe żaróweczki. Niby fajnie, bo wyświetlacz wieczorem świeci się na bursztynowo co współgra z oświetleniem sufitowym ( tj. dwoma diodami przy lampce kierowcy i pasażera) i podświetleniem radia, ale niestety u mnie się jedna żaróweczka spaliła i trzeba by ją wymienić. Sama wymiana to pryszcz. Problemem jest dobranie żaróweczki. Bez rozebrania radyjka nie sposób odgadnąć jaki typ trzeba szukać w sklepie. A tak poza ty, to radio całkiem OK i przede wszystkim zgrabne i proste w obsłudze.
ODPOWIEDZ