Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

Łatwiej do celu
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

Post autor: leszek1234 »

Pól roku temu zmieniłem telefon. Sparowałem z Blue&Me i wszystko chodziło cacy. Do czasu. Otóż zapragnąłem sparować go również z podobnym systemem w drugim aucie i Linea się obraziła. Objaw był taki, że w Lince telefon nawiązywał połączenie bluetooth z autem i po kilku sekundach je tracił, znów łączył i zaraz tracił i tak w kółko. Co ja się naszukałem rozwiązania problemu. Wszystkie powiązania pokasowałem , parowałem na nowo, odłączałem akumulator samochodu itd. Rozwiązanie problemu okazało się banalne ale i tak mam zagwozdkę.
Otóż problem tkwi w telefonie. Po wyłączeniu i restarcie telefonu wszystko wraca do normy i połączenie z Lineą chodzi bez uwag. Jednak po przesiadce do drugiego samochodu i połączeniu z tamtejszym systemem (My Car) znów w Linei opisany problem wraca. Muszę zrestartować telefon i jest OK. Dziwne, że problem pojawia się tylko w Linei a w drugim samochodzie nie. Czyżby rodzaj żeński nazwy modelu miał tu jakieś znaczenie? - Pewnie gdybym zapytał miłej panienki gadającej mi w tym systemie "o co ci chodzi" usłyszałbym "o nic, domyśl się" ;)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 646 razy

Re: Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

Post autor: smak56 »

leszek1234 ; podczepię się pod Twój temat, gdyż jest najbliższy mojemu problemowi.
Do wczoraj (kilka lat) wszystko było O.K. Ale zachciało mi się sparować telefon żony z Blue&Me . Jeździmy w zasadzie razem i chciałem ułatwić połówce życie, aby nie musiała szukać telefonu. Problem polega na tym, że po skojarzeniu jej telefon, spis numerów wyparł mój! Blue&Me pokazuje ostatnie połączenie, spis z telefonu żony. Jak jadę sam wszystko wraca do normy. Czy jest jakiś sposób aby można było korzystać z obydwu telefonów jeżeli jesteśmy oboje w aucie?
P.s.
W instrukcji jest napisane, że można zarejestrować do 5 telefonów, Blue&Me połączy się z tym najbardziej używanym.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

Post autor: zibi186 »

Smak , nie mam w prawdzie Blue & Me i doświadczenie w tym temacie w zasadzie żadne . Ale przyszlo mi do głowy takie coś : spróbuj może w telefonach odznaczyć kratkę przy opcji : " Widoczne tylko dla powiązanych urządzeń " . Powodzenia 😉
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Blue&Me - kłopoty z utrzymaniem połączenia

Post autor: leszek1234 »

smak56 pisze: 07 maja 2018, 14:25 Czy jest jakiś sposób aby można było korzystać z obydwu telefonów jeżeli jesteśmy oboje w aucie?
Nie, nie ma. B&M może jednocześnie obsługiwać tylko jeden telefon.
ODPOWIEDZ