Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gateway

Gra muzyka
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gateway

Post autor: mwas »

Posiadam, więc zdaję relację :luzak

Urządzenie sprawuje się rewelacyjnie ! Podłącza się to do portu zmieniarki w radiu oraz jeden pin do złącza TEL MUTE. Obsługuje pamięci flash i dyski do 250 GB oraz steruje iPodem/iPhonem. W moim przypadku używam go z pen drive'm 8 GB i iPod'em Nano 6tej generacji. Do niczego nie można się przyczepić. Jakość dźwięku jest super, zarówno z MP3 z USB jak i z iPod'a. Wszystkim sterujemy z poziomu radia i klawiszy na kierownicy. Praktycznie nie ma ograniczenia co do ilości utworów na pamięci USB, trzeba tylko zachować strukturę głównego katalogu, maksymalnie 4 foldery a dalej to już jak kto chce :luzak Jeśli chodzi o iPoda, to są 2 tryby - można w pełni sterować iPodem z poziomu radia albo ustawić sterowanie z poziomu iPoda, ale wtedy nie reaguje na przyciski w radiu. Jedynym mankamentem jest to, że musimy ustawić sobie w iPodzie listy odtwarzania, które będą grane podczas używania, bo interfejs nie odtwarza bezpośrednio załadowanych do iPoda albumów. Ilość list odtwarzania jest chyba nieograniczona, więc można nieźle pokombinować :ink
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze obsługa bluetooth. Interfejs działa jako zestaw głośnomówiący więc kiedy ktoś do nas dzwoni lub kiedy my gdzieś dzwonimy, radio jest wyciszane (niezależnie od źródła dźwięku) i rozmowa kierowana jest na głośniki auta. Po zakończeniu rozmowy radio wraca do odtwarzania. Dodatkowo przez BT możemy odtwarzać muzykę z telefonu :luzak Ogólnie rzecz biorąc - fajna sprawa :)

Wygląda to tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
halkowsky
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 22 sie 2012, 18:27
Przebieg: 8500
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 11 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: halkowsky »

Ale, wielgachne zdjęcie :foto panic
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
pitrog
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2012, 14:46
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2012
Lokalizacja: tarnobrzeg
Podziękował: 1 raz

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: pitrog »

Witam,
Sam montowałeś czy u fiata jaki jest koszt?
Awatar użytkownika
halkowsky
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 22 sie 2012, 18:27
Przebieg: 8500
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 11 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: halkowsky »

No teraz już lepiej widać :brawo
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: mwas »

Sam montowałem, to w sumie żadna filozofia. Samo urządzenie kosztuje 379 zł, jest dostępna też wersja bez bluetooth'a, ona kosztowała chyba 299 zł, ale do tego trzeba jeszcze doliczyć kabel do podłączenia iPoda/iPhone'a a tutaj to w zależności, czy sam kabel, czy razem ze stacją dokującą, co oczywiście jest droższe :ink Sam kabel to koszt 62 zł, razem ze stacją dokującą to już 129 zł albo 139 zł (w zależności od rodzaju). Ja zaopatrywałem się tu -> https://www.car-tronic.pl/gateway-lite- ... p3458.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: CrazyKetchup »

Miałeś jakieś problemy z przerzuceniem kabla od radia do ... no właśnie do schowka dałeś interface czy gdzieś na tunel środkowy. Może dziwne pytanie ale od jutra jestem na delegacji cały tydzień i się zastanawiam czy jak zamówię do hotelu to dam radę założyć na parkingu bez jakiś specjalistycznych narzędzi w świetle latarki ?
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: emmer »

wyciagniesz schowek w 10 sek i robisz co chesz :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: mwas »

CrazyKetchup, urządzonko umieściłem w schowku i jedyne co musiałem tam zrobić, to wyciągnąć półkę na dokumenty, ale to tylko dlatego, żeby łatwiej było przymocować urządzenie do ścianki schowka. Jeśli nie planujesz na razie na stałe mocować ustrojstwa, to nie trzeba nic wyjmować. Wszystkie kable dałem radę przerzucić bez większych kombinacji, trzeba było tylko "zanurkować" w miejsce na nogi pasażera :lacha Z podłączeniem również nie ma żadnego problemu - w komplecie jest kabelek z wtyczką, którą się wpina w radiu w miejsce zmieniarki. Jedyne specjalistyczne narzędzie, które będzie Ci potrzebne, to tzw. wyjmaki do radia, ale tutaj można sobie poradzić odpowiedniej grubości drucikiem :ink Kwestia jak wyciągnąć radio była już niejednokrotnie poruszana na forum :ink Ogólnie, zwykłe podłączenie urządzenia można wykonać w przeciągu kilku minut na parkingu z latarką "w zębach" :ink Kwestia montażu na stałe oraz pociągnięcia instalacji głośnomówiącej (mikrofon), to już chwila zabawy i przyda się garaż albo dogodne warunki atmosferyczne :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: karollino »

mwas - "chodzę" ostatnio koło tego adaptera, rozważąm różne za i przeciw, no i jak to bywa przy takich okzjach - pojawiło się kilka pytań:

a) rozumiem, że adapter ten (dokładnie taki jak Twój, czyli z BT) posiada "jedynie" wejsćie USB i 9 - pinowe do iPod'a? Nie ma dodatkowego małego jack'a?
b) w zestawie jest kabel 9-pin --> AUX (3.5mm jack)?; tego to w ogóle nie jestem pewien, zwłaszcza po przeczytaniu notki producenta.
c) mini-ISO (niebieskie), którym łączysz adapter z radiem posiada jeszcze dodatkową żyłę do TEL MUTE, czy jest to kostka (zielona)? (ze schematów pin sterujący TEL MUTE jest, jeśli dobrze pamiętam, położony " w drugim slocie", czyli tam gdzie pasuje kostka zielona)
d) adapter posiada możłiwość działania jak zestaw HF, ale nie ma w nim mikrofonu (stąd moje pytanie w c) o wtyczkę)?
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: mwas »

karollino, już rozwiewam wszelkie wątpliwości :ink
karollino pisze:a) rozumiem, że adapter ten (dokładnie taki jak Twój, czyli z BT) posiada "jedynie" wejsćie USB i 9 - pinowe do iPod'a? Nie ma dodatkowego małego jack'a?
Zgadza się. Posiada on jedynie port USB do podłączenia pendrive'a lub twardego dysku (obsługuje pamięci do 250 GB) oraz złącze do podłączenia iPoda lub iPhona. Warto tutaj jest zaznaczyć, że to złącze służy TYLKO i WYŁĄCZNIE do podłączenia urządzeń Apple, ponieważ transmisja idzie nie po zwykłym przewodzie AUX (mini jack) a po ich protokole i interfejsie. Dzięki temu mamy możliwość sterowania iPodem/iPhonem przyciskami z koła kierownicy.
karollino pisze:b) w zestawie jest kabel 9-pin --> AUX (3.5mm jack)?; tego to w ogóle nie jestem pewien, zwłaszcza po przeczytaniu notki producenta.
W zestawie nie ma niestety przewodu AUX, jak w ogóle samo urządzenie nie obsługuje takiej opcji, czyli nie ma w ogóle możliwości podłączenia czegokolwiek przez złącze mini jack. Mało tego, tak jak pisałem w postach wcześniej - przewodu do podłączenia iPoda/iPhone'a nie dostajemy w komplecie, trzeba go dokupić (jest dostępny osobno), więc jeśli ktoś nie posiada takiego urządzenia, to nie musi wykładać na to kasy :ink
karollino pisze:c) mini-ISO (niebieskie), którym łączysz adapter z radiem posiada jeszcze dodatkową żyłę do TEL MUTE, czy jest to kostka (zielona)? (ze schematów pin sterujący TEL MUTE jest, jeśli dobrze pamiętam, położony " w drugim slocie", czyli tam gdzie pasuje ckostka zielona)
Zgadza się - adapter posiada niebieską złączkę, którą podłączamy w radiu w miejsce zmieniarki CD. Z całej wiązki wystaje jeszcze jeden dodatkowy przewód - nie jest on w kostce, a jako osobny pin z założoną osłonką izolacyjną, który wpinamy z tyłu radia w pin TEL MUTE.
karollino pisze:d) adapter posiada możłiwość działania jak zestaw HF, ale nie ma w nim mikrofonu (stąd moje pytanie w c) o wtyczkę)?
Adapter posiada funkcję zestawu głośnomówiącego i jest dostarczany WRAZ z mikrofonem. Mikrofon jest na dość długim przewodzie, więc mamy pełne pole manewru w umiejscowieniu go w kabinie. Warto jest tutaj zaznaczyć, że odbieranie rozmowy również odbywa się bez odrywania rąk od kierownicy :luzak Dodatkowo, również warto jest tutaj napomknąć, że adapter oprócz funkcji zestawu głośnomówiącego pełni również rolę odbiornika audio bluetooth o wysokiej jakości, co umożliwia nam bezprzewodowe odtwarzanie muzyki np. bezpośrednio z telefonu :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: karollino »

Oooo, widzisz - teraz wszystko jasne :)

Dzięki [b[mwas[/b]!
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: CrazyKetchup »

No i dotarł do mnie mój Desnion Gateway Lite z tego samego źródła co mwas brał. Wybrałem opcję bez BT bo nie potrzebuję a 100 zł różnicy zawsze można na coś innego spożytkować :) .

Zestaw :
Obrazek

Samo urządzenie - czarna obudowa dla wersji bez BT. Oczekiwałem że będzie jakoś cięższe ale w sumie co się dziwić pewnie kawałek płytki drukowanej nie może ważyć wiele :
ObrazekObrazek

Podłączenie - oprócz kostki był brązowy kabel z krokodylkiem, w instrukcji nic o nim nie było, po konsultacji z serwisem - kabelek jest do opcji "mute" ale przy wersji bez BT nie ma sensu podłączać bo po co :
Obrazek


Urządzenie które dostałem posiada najnowszy soft (producent udostępnia na swojej stronie). Przy dużej ilości muzyki warto jest skorzystać ze specjalnego programu indeksującego (ze strony producenta), dzięki temu pliki szybciej będą ładowane.
Obrazek

Ze strony producenta można też pobrać pliki konfiguracyjne odnośnie poziomu głośności - jeżeli komuś domyślne ustawienia za cicho/za głośno grają ładuje się odpowiedni plik na pendrive i po kilku sekundach mamy zmianę.

Jak mwas wcześniej pisał 4 podstawowe katalogi ale w nich można tworzyć kolejne podkatalogi ile dusza zapragnie :) .


Idea montowania takich urządzeń do schowka jakoś do mnie nie przemawia - po co zmniejszać sobie i tak mały schowek. Na tą chwilę wygląda to tak u mnie :
Obrazek

Docelowo urządzenie będzie schowam za konsolę środkową (wydaję się tam być wystarczająco miejsca jak kable przeciągałem tamtędy) z podłączonym króciutkim przedłużaczem usb którego końcówka będzie na tej półeczce pod konsolą i do niego będzie połączany "pędrak". Z doświadczenia wiem, że złącza usb często używane są podatne na uszkodzenie - tym bardziej iż mam wrażenie że usb w tym urządzeniu nie jest zamontowane jakoś super solidnie.
Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: temp »

Napisaliście, że w czterech głównych katalogach można tworzyć podkatalogi - ale czy można je nazywać tak, jak np. brzmi nazwa płyty, czy dalej muszą to być foldery typu CD01, CD02 itd.? A jeśli można posłużyć się nazwą własną, to czy ta nazwa pojawia się na wyświetlaczu? Bo po latach używania normalnego radia z mp3 w poprzednim aucie nie wiem czy byłbym w stanie ogarnąć 32 GB swojej muzy bazując jedynie na numerach folderów :ink
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: mwas »

Podfoldery mogą mieć dowolne nazwy ale radio niestety nie wyświetla żadnych nazw, bazuje tylko na np CD1 Track 34

Wysłane z Galaxiaka
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Interfejs iPod/iPhone oraz odtwarzacz MP3 - Desnion Gate

Post autor: temp »

Mhm, dzięki za odpowiedź, tylko rodzi mi się w głowie kolejne pytanie: jaki jest w takim razie sens zakładania tych podfolderów, skoro i tak radio w danym folderze widzi pliki jako jeden wielki zbiór?
ODPOWIEDZ