Odbiór

Gra muzyka
Awatar użytkownika
bucu74
klubowicz
klubowicz
Posty: 415
Rejestracja: 08 gru 2009, 17:48
Przebieg: 90000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: bucu74 »

mwas pisze:Czy któryś z kolegów z tamtej okolicy mógłby sprawdzić, czy u niego odbierają te stacje ?
U nas wszystkie stacje odbierane są prawidłowo. Kilka miesięcy temu mieliśmy podobne objawy ale sprawa się szybko wyjaśniła, ukradli nam antenę.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

no to pięknie
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

COVAL, ustaw jakieś radio, które w miarę słabo gra, potem odkręć antenę i zobacz jaki jest efekt. Jeśli radio będzie jeszcze gorzej grało, to znaczy, że antena jest ok, jeśli będzie grało bez zmian, to znaczy, że coś nie tak z instalacją antenową. Ja u swojej linki ściągałem całą podsufitkę i nie pamiętam, aby jakikolwiek wzmacniacz, separator lub inne ustrojstwo było na długim przewodzie.
Awatar użytkownika
Sebi
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2010, 14:41
Przebieg: 28500
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dąbrowa G./Sosnowiec

Post autor: Sebi »

mwas pisze:
Coval pisze:Przecież żartuję
No ja tam nie wiem, podobno co niektórzy rzeczywiście potrafią się obrażać o takie rzeczy :ink
No, tutaj to już trzeba znać się na tutejszych niuansach. Ja dla przykładu jestem Ślązakiem (po śląsku - Hanysem), a Ci którzy mieszkają za granicą wyznaczaną z grubsza przez rzekę Brynice to Zagłębiacy, po śląsku - Gorole, (to okreslenie generalnie oznacza wszystkich nie będących Ślązakami). I faktem jest, że podział ten jest uwarunkowany historycznie, jeszcze z czasów rozbiorów Polski. I o ile kiedyś animozje między mieszkańcami Śląska i Zagłębia były realne, bardzo mocno widoczne (nie będę pisał dlaczego bo to kolejny wywód) to dziś pozostaje to już jedynie w sferze żartów i nikt normalny nie bierze tego na serio. Od jakiegoś czasu sam mimo, że jestem Ślązakiem mieszkam w Zagłębiu i nie spotkałem się z żadnymi zatargami czy nieprzyjemnościami z tym związanymi. Jednocześnie w pracy w Katowicach pracują ze mną Zagłębiacy i też nie ma z tym żadnych problemów. Ten podział zauważam tylko czasem w sferze żartów. Chociaż przyznać sie muszę, że zauważam pewne różnice w mentalności ludzi mieszkających na Śląsku i w Zagłębiu. ale to także generalizowanie i uogólnianie tematu. Podsumowując - chyba faktycznie nikt nie powinien się obrazić jeśli powiesz, że Sosnowiczanin mieszka na Śląsku. Tym bardziej, że administracyjnie jest to faktycznie Śląsk

A co do sedna tematu - jeżdzę po Dąbrowie, Sosnowcu i Katowicach i wszędzie radio odbiera tak samo dobrze jak wcześniej
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

Separator/wzmacniacz antenowy powinien znajdować się przy radiu. Taka aluminiowa rurka z przewodem antenowym oraz przewodem zasilania
Obrazek
poza tym warto sprawdzić stan podstawki anteny, która może być już na tyle zaśniedziała, że nie ma już za dobrej masy. Ostatnio wymieniałem w Skodzie Octavia 2003 rocznik, totalnie zgniła podstawka anteny.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

helletic pisze:Separator/wzmacniacz antenowy powinien znajdować się przy radiu.
Znaczy się, że u nas na pewno jest przy radiu?

Jak się dobrać do podsufitki?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

W oryginalnych radiach koncernu VW separatory były wbudowane w radioodbiorniki.
Gdy ktoś chciał zmienić sobie radio z oryginała na jakieś aftermarket, to musiał sobie dokupić taki separator, bo inaczej odbiór był słaby.
Czy tak samo jest w Fiatach?? Nie spotkałem się nigdy z separatorami do Fiat Alfa Lancia.

Myślę że przy oryginalnej instalacji radiowej nigdzie tego dyngsa nie znajdziemy.
Ja skupił bym się na prześledzeniu w miarę możliwości połączeń na kablu antenowym, oraz samej antenie, czy nie zgniła jej "główka", chociaż w tak młodym aucie ta druga sugestia jest bardzo mało prawdopodobna.
Awatar użytkownika
Sebi
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2010, 14:41
Przebieg: 28500
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Dąbrowa G./Sosnowiec

Post autor: Sebi »

Podufitki w Lince nie demontowałem. Ale robiłem to w Grande Punto. Powinno byc podobnie. Musisz zacząć od ściągnięcia osłon na słupkach (tył i przód) oraz lampek podświetlajacych kabinę. Wszystkie elementy tapicerki (osłony słupków i sama podsufitka) o ile dobrze pamiętam były na zatrzaskach i dało sie to potem w miare prosto zamontować ponownie. Tylko trzeba uważać żeby przy podważaniu nie wypaczyć tych zatrzasków.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

Fabryczne radio ma wbudowany separator, ja mam zmienione, dlatego mam dołożony.
Wiek auta nie ma znaczenia, jeśli antena nie była dobrze dokręcona + uszczelka pod anteną szybko stwardniała = woda miała łatwy dostęp do głowicy = zgniła
Zdemontować lampki, słupki tylne boczne (jeśli potrzeba to i boczne środkowe) i odczepiamy podsufitkę. Dostęp jest straszny, trzeba być wygimnastykowanym (minus sedanów)
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Dzięki za rady. Może w weekend spróbuję coś pogmerać, ale jak mi nie będzie szła robota, to temat odpuszczam.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Coval, a że tak się spytam o podstawę: sprawdzałeś stan kabla od strony radia ? Może po prostu wtyczka od anteny Ci się zsunęła ? Lub może w samej wtyczce coś się stało z przewodami ? U mnie od nowości ta wtyka nie była zbyt rewelacyjna, tak jakby ktoś kiedyś przy niej majstrował i porozginał blaszki wewnątrz :oj Efekt był taki, że przy lekkim ruchu podczas wyciągania radia, kabel automatycznie odłączał się. Na szczęście nie występowało to podczas jazdy, ale może u Ciebie jest tak, że się po prostu wtyka poluzowała ! Jak nie to, to tak jak pisze helletic - warto sprawdzić masę anteny, bo jak zaśniedział styk, to tak właśnie może się dziać :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Sprawdzałem, od radia do złączki za schowkiem jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

dokup wzmacniacz. podłącz do anteny przy radiu. to groszowe sprawy chyba są.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: helletic »

30-60 pln, zależy gdzie, zależy jaki. Nawet jeśli w radiu jest fabryczny sep/wzmak antenowy, warto dokupić coś, co przedstawiłem wcześniej na foto. Nie ma tu jakiś firm czy sklepów co ma to ustrojstwo lepsze/gorsze. Gdzie taniej tam lepiej. Jeśli masz znajomego, który takie coś ma, dołóż i sprawdź różnicę. Jeśli nie, trzeba będzie jednak majstrować przy podsufitce...
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Odkręcenie anteny trochę osłabia odbiór ale minimalnie. Nie wiem co tym sądzić. Dziękuję za wszystkie sugestie.
Popatrzyłem na słupki, podsufitkę... i postanowiłem, że albo nastąpi jakieś cudowne ozdrowienie, albo nie nastąpi. Już mi się nie chce tego auta ciągle poprawiać.
ODPOWIEDZ