USB MP3 B&M problem

Gra muzyka
szycha
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2022, 14:30
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

USB MP3 B&M problem

Post autor: szycha »

Cześć,

Moja linea od zawsze ma taką przypadłość, że gdy jest zimno to nie czyta pendrive usb z MP3. W lecie wszystko śmiga ok i można przełączać pomiędzy radiem a mp3, natomiast podczas niskich temperatur jeżeli chcę słuchać mp3 to muszę wyjąć i włożyć pendrive i wtedy załapuje.
Jest to troszkę męczące za każdym razem otwierać schowek, wyjmować i wsadzać pendrive.

Czy ktoś miał taką przypadłość i ma na to jakieś rozwiązanie??

Z góry dziękuję za pomoc.
mario1990
klubowicz
klubowicz
Posty: 175
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:03
Silnik: 2.0 hdi
Rocznik: 2015
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: mario1990 »

u mnie jak jest zimno to prawa szyba sie otwiera, ale zamyka sie dopiero jak sie nagrzeje auto, te samochody chyba nie przepadaja za mrozami ;)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: smak56 »

Miałem podobnie. Pomogły dwie rzeczy. Nie wiem, która bardziej, gdyż zrobiłem to jednocześnie. Pendrive jak w instrukcji (chyba 6 lub 8 GB) oraz wyjęcie i przeczyszczenie wtyczek B&M i radia. Do tego rozłączenie na jakiś czas akumulatora (obie klemy). Kolejność odłączania i podłączania klem ma znaczenie, sposób odpalenie auta też.
smak56
* * * *
Obrazek
szycha
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2022, 14:30
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: szycha »

Zamówiłem pendrive 8GB na test.
Przeczyszczenie wtyków zrobię jak będę demontował B&M ze schowka przy zmianie filtra pyłkowego.
Czy przez kolejność rozumiesz: ściąganie najpierw - potem + ; zakładanie najpierw+ potem -??
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: smak56 »

szycha pisze: 01 paź 2022, 12:00 Zamówiłem pendrive 8GB na test.
Przeczyszczenie wtyków zrobię jak będę demontował B&M ze schowka przy zmianie filtra pyłkowego.
Czy przez kolejność rozumiesz: ściąganie najpierw - potem + ; zakładanie najpierw+ potem -??
Tak.
Po ponownym odpaleniu niczego nie ruszaj (gaz, szyby, nadmuch itd) i niech pochodzi na wolnych obrotach kilkanaście minut.
smak56
* * * *
Obrazek
szycha
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2022, 14:30
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: szycha »

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie powinienem zrobić aktualizacji B&M i softu w aucie.
Czytałem tutaj na forum dużo postów na ten temat - niestety stronka www.blueandme.net nie działa i nie mam już jak nawet sprawdzić co siedzi u mnie. Wiem, że auto było sprowadzone z niemiec i ktoś wgrał polską wersję softu - niestety z poleceń głosowych nie korzystałem bo auto do mnie gada po niemiecku :D - całe menu i wszystko na wyświetlaczach jest jednak po Polsku.
Dodatkowym problemem jest korzystanie z zestawu głośnomówiącego - jak dłuższy czas rozmawiam to w pewnym momencie wszystko się zawiesza - radio zaczyna bzyczeć w głośnikach (nawet jak je wyłączę to dalej bzyczy) i dopiero jak się zatrzymam i zostawię auto wyłączone na jakiś czas to wszystko wraca do normy - jest to na tyle uciążliwe, że przestałem korzystać bo jak jestem w trasie i zacznie bzyczeć to już nawet muzyki sobie nie posłucham.

Co powinienem z tymi fantami zrobić?? Czy jest może jakaś nowa stronka aby sprawdzić swoją wersję softu/B&M i ewentualnie wszystko sobie poaktualizować??

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: mwas »

Upgrade softu wraz z wgraniem polskiego języka to bardzo dobry kierunek :ink Ale widzę właśnie, że oficjalna strona z softem do Blue&Me się wywaliła pomimo, że link do niej nadal podawany jest na oficjalnej stronie Fiata -> https://www.fiat-accessories.com/blue-and-me-update. Na szczęście mam u siebie na dysku jedne z ostatnich jak nie ostatnią wersję softu, mogę to wgdzieś wystawić do ściągnięcia :ink Bo wydaje mi się, że oficjalna strona powinna w końcu ruszyć, pytanie tylko kiedy to będzie :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
szycha
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2022, 14:30
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: szycha »

Poczekam i będę śledził kilka dni czy wstanie ta strona.
Gdzieś czytałem, że trzeba mieć wersję 5.5 żeby zainstalować 5.6 a ja nawet nie wiem jaką mam i dobrze by było sprawdzić najpierw jak stronka wstanie.
Jeszcze mam takie pytanie bo jestem z tego zupełnie zielony - soft wyświetlania, mp3 player, polski język mowy to wszystko jest w jednej paczce?? Czy np. jak zaktualizuje B&M do najnowszej wersji to zawiera ona wszystko w sobie, czy są to osobne paczki.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: mwas »

Są osobne paczki - osobna z softem, osobna z językiem (wszystkie posiadam u siebie jakby co, i wersję 5.5, i 5.6, i paczkę językową :ink) I rzeczywiście wygląda to tak, że najpierw trzeba załadować wersję 5.5 a potem na to 5.6. Jak się to zrobi, to wtedy na to idzie język :ink Operacja jest banalnie prosta, ładujesz na odpowiednio sformatowanego pendrive najpierw wersję softu 5.5, wciskasz pendrive do portu USB i przekręcasz kluczyk. Czekasz na wykonanie procedury i wyłączasz stacyjkę. Potem to samo z softem 5.5 i ponownie z paczką językową. Teoretycznie dostępne jest też narzędzie, które sprawdza aktualną wersję softu wraz z modelem auta i wersją moduły Blue&Me, jaką posiadasz (też to mam), wyniki zapisywane są na pendrive, ale nie wiem, czy te informacje są dostępne tam wprost w pliku wygenerowanym na pendrive, czy nie trzeba ich ładować na tą oficjalną stronę, która aktualnie nie działa. Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie jaką wersję softu posiadasz, można spokojnie najpierw podać mu wersję 5.5, potem 5.6 i na koniec paczkę z polskim językiem. Jeśli np aktualnie masz wersję 5.5, to albo ją załaduje, albo wywali odpowiedni komunikat :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
szycha
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2022, 14:30
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: szycha »

To ja bym poprosił te paczki (nie wiem czy na wetransfer czy jak to inaczej zrobić).
Czy kolejność wgrywania ma znaczenie(soft, język)??
A druga sprawa która mnie dziwi to dlaczego mam wszystko po polsku a mowę po niemiecku?? Czy jest osobna paczka językowa do mowy osobna do wyświetlania??
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: mwas »

Bo to jest tak, że język wyświetlany zapisany jest na stałe w sofcie ale język mówiony zajmuje już więcej miejsca, więc trzeba go osobno wgrać :ink Dlatego na chwilę obecną auto Ci "świergocze" po niemiecku, bo pewnie stamtąd przyjechało :ink
Kolejność ma znaczenie, ale po kolei:
1) Przygotuj pendrive - jak najmniejszy, najlepiej tak z 4 - 8 GB. Sformatuj go w systemie plików FAT32. Jak nie wiesz jak to zrobić, to daj znać :ink
2) Wgraj soft 5.5, link do ściągnięcia: wymiana/Blue&Me/Aggiornamento_BlueMe_5.5_06.03.2012.zip
Zapisz paczkę na dysku, w środku jest katalog o nazwie "Aggiornamento_BlueMe_5.5_31.01.2012" - wejdź do niego, zobaczysz pliki. Wszystkie te pliki skopiuj do głównego katalogu pendrive'a. Będzie tam też instrukcja wgrywania w różnych językach, w tym po angielsku. Ogólnie wygląda to tak:
- upewnij się, że rozłączyłeś wszystkie telefony z modułem Blue&Me w samochodzie
- podczas procesu aktualizacji nie wciskać żadnych przycisków na kole kierownicy
- procedura aktualizacji może zająć od 5 do 15 minut
- przy wyłączonej stacyjce w samochodzie włożyć pendrive do portu USB w schowku (ten, do którego wkłada się pamięc z muzyką)
- przekręcić kluczyk w stacyjce w pozycję MAR (włączyć stacyjkę) BEZ URUCHAMIANIA AUTA. Jeśli radio jest wyłączone - włączyć je
- nie usuwać pendrive aż do zakończenia procesu aktualizacji
- na wyświetlaczu mogą pojawiać się komunikaty "Aktualizacja w toku" (UPDATE IN PROGRESS) i mogą być wydawane komunikaty głosowe o aktualizacji
- na koniec procesu aktualizacji wyświetlony zostanie komunikat "Zakończono" (COMPLETE) i może być wydany komunikat głosowy o zakończeniu
- proces zakończony, wyłącz stacyjkę i wyciągnij pendrive
- sformatuj ponownie pendrive aby go przygotować do wgrania kolejnej paczki

3) Wgraj soft 5.6, link do ściągnięcia: wymiana/Blue&Me/Aggiornamento_BlueMe_5.6_11.05.2012.zip
Procedura identyczna, jak wyżej

4) Wgraj polski język, link do ściągnięcia: wymiana/Blue&Me/Polski.zip
Procedura identyczna, jak wyżej

Po wykonaniu wszystkich powyższych wszystko powinno zacząć smigać jak należy :ink Pamiętaj, że w każdej paczce jest instrukcja, w jednej z nich chyba nawet po polsku :lacha Wykonuj w kolejności, jak opisałem i pamiętaj, aby po każdej operacji ponownie sformatować pendrive w FAT32.

Jakby coś było niejasne - pisz :ink

Powodzonka !
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
szycha
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2022, 14:30
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: szycha »

Cześć,

Zrobiłem tak jak podałeś, kilkakrotnie przełączał się z "instalowanie" na "ponowne uruchamianie"
IMG_2972.jpg
IMG_2973.jpg
i co ciekawe napis o zakończeniu był "uzupełniona".
IMG_2981.jpg
Zainstalowałem 5.5 - poszło,
5.6 - szło ale stanęło na "ponowne uruchamianie" na 30min więc go zresetowałem. Przy kolejnym podejściu poszło i wyświetliło "uzupełniona"
Paczka z językiem poszła bez problemu - auta gada w końcu do mnie po Polsku.

Zastanawiam się tylko jak sprawdzić teraz czy rzeczywiście mam 5.6 skoro wszystko wygląda tak samo.
Co ciekawe teraz jak chciałem na próbę zainstalować 5.5 to wyrzuca komunikat Błąd USB 10.

Dzięki wielkie za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: mwas »

Bez aktywnej tej oficjalnej strony od Blue&Me chyba ciężko będzie sprawdzić jaka aktualnie siedzi wersja softu, ale obstawiam, że wgrał Ci po prostu tą wersję 5.6 i teraz wywala Ci błąd, jak próbujesz załadować ja ponownie lub wersję niższą (5.5) - zapewne stąd bład, piszą o tym na Alfaholikach :ink Na Twoim miejscu po prostu przetestowałbym teraz, czy wszystko działa poprawnie i tyle :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: USB MP3 B&M problem

Post autor: smak56 »

Ostatnie zdanie Prezesa jest tu najważniejsze. Czego szukać, jeżeli wszystko działa?
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ