OC+AC ile płacicie?

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

Tomek pisze:A to te ubezpieczenia podrożały coś ?
Bo czeka mnie to w styczniu, a jak czytam o cenach to włos się jeży :zmieszany
daj znać jak ubezpieczysz i ile cię to wyniesie, ja również niedługo bo w lutym
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

pawe1_c pisze:daj znać jak ubezpieczysz i ile cię to wyniesie, ja również niedługo bo w lutym
Na pewno napiszę jak to u mnie wyjdzie.
Mam maxymalne zniżki, i nie miałem żadnych szkód, więc mam nadzieję że nie zedrą ze mnie strasznie.
Pierwsze kroki skieruję do Benefii, i zobaczymy...
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Przypominam że miałem jedna szkodę z AC gdyby nie to to koszt ubezpieczenia by wyniósł 1666 zł ale i tak wydaje mi się drogo skoro rok temu płaciłem 1550 zł a samochód był wart 44tyś a teraz wyceniają na 32tyś.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

sebastianc78 pisze:Przypominam że miałem jedna szkodę z AC gdyby nie to to koszt ubezpieczenia by wyniósł 1666 zł ale i tak wydaje mi się drogo skoro rok temu płaciłem 1550 zł a samochód był wart 44tyś a teraz wyceniają na 32tyś.
W Benefii masz? Mnie w Benefii podrożało dwukrotnie mimo braku szkód i niższej wartości auta (i większej ilości zniżek bo po roku doszło kolejne 10% zniżki na OC i AC). Po prostu Benefia dawała super pakiet promocyjny na nowe auto a na 2 rok już nie. Tak mi przynajmniej mój ubezpieczyciel mówił w Inter Auto.
Zmieniłem na Generali gdzie mam mniej lecz i tak więcej niż w 1 roku w Benefii.
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Trudno mi odnieść się do Waszych cen, ale... korzystam z mUbezpieczeń, płacę w miesięcznych ratach po około 130 PLN, z zerowym udziałem, bez amortyzacji i zużycia oraz "normalnym" AC... auto 2007/2008, max zniżki (wyszło 12*130=1560). Przy zapłacie jednorazowej byłoby ze 150 PLN taniej
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

A ja w Benefii dostałem trzeci rok też w promocji upomniałem. Zobaczymy czwarty rok :pomysli
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

will pisze:A ja w Benefii dostałem trzeci rok też w promocji upomniałem. Zobaczymy czwarty rok :pomysli
Bo się załapałeś gdy ta promocja jeszcze była :) Sprawdzałem w 5 ASO w Krakowie i wszędzie mówili to samo. Zakupiłem więc w moim ASO (innym nie dam zarobić :P).
Awatar użytkownika
markus2021
klubowicz
klubowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 paź 2010, 18:30
Przebieg: 196000
Silnik: 1.3 16v Multijet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: markus2021 »

Autko ubezpieczone w Benefii (AC+OC +60% zniżek)w Zawierciu krzyknęli sobie ponad 1600 zł. przy rozłożeniu na dwie raty. Przy wycenie auta na 47 tys.zł
Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI :jazda
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

pytanie dla osób które miały bum: korzystaliście z tego zapisu. bo ja własnie się za to wziąłem;
W przypadku, jeżeli w kolizji pojazd został uszkodzony a w następstwie tego doszło do utraty jego wartości handlowej, poszkodowany może wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy szkody z roszczeniem z tego tytułu tzn. utraty wartości handlowej auta. Zgodnie z art. 361 § 2 kodeksu cywilnego, po stronie zobowiązanego występuje obowiązek pełnej kompensaty szkody. Oznacza to, że kwota odszkodowania zawierać powinna zarówno koszt naprawy pojazdu jak i kwotę odzwierciedlającą utraconą wartość handlową pojazdu.
tomektt
klubowicz
klubowicz
Posty: 249
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:28
Przebieg: 49000
Silnik: 1,3 mjt
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: tomektt »

Musisz mieć prawnika.
Musisz wziąć rzeczoznawcę, który po naprawie okresli co i jak niestety mimo naprawy różni się od pierwowzoru z salonu i piszecie pismo do ubezpieczyciela sprawcy prosząc o wyrównanie utraty wartości handlowej pojazdu z powodu kolizji i naprawy.
Oni oczywiście zleją to pismo.
Idziecie do sądu i z powództwa cywilnego wytaczacie im sprawę.
Sąd pewnie zarząda od Was wadium/kaucji nie pamiętam już, w wysokości iluś tam procent od kwoty sporu.
I tutaj są dwa rozwiązania:
pierwsze, jeśli szkoda jest oczywista plus partactwo serwisu, ubezpieczalnia idzie na ugodę.
drugie, jeśli szkoda jest oczywsita, ale partactwa brak np.była stłuka w wyniku, której należało jedynie wymienić np. plastikowy zderzak co zrobiono i reszcie sięnic nie stało, to zaczyna się zabawa.
Wytaczanie opinii i kontropinii rzeczoznawców, biegłych itp., koszty rosną, a potencjalny przegrany za nie zapłaci.
Ja właśnie byłem w drugiej sytuacji, błaha kolizja nie z mojej winy, uszkodzeniu uległ plastykowy, tylny zderzak, ale osioł był wtedy na gwarancji.
Poczyniłem pierwsze kroki, ale dobry znajomy prawnik wyperswadował mi dalszą walkę i dlatego zrezygnowałem z sądu i pogodziłem się z sytuacją.
Tomek
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

pytanie dla osób które miały bum: korzystaliście z tego zapisu. bo ja własnie się za to wziąłem;
ja nie miałbym szansy ,sam najechałem na dziewczynę, nie wyhamowałem w zimie i bum, szkoda usunięta z AC w ciągu 14 dni
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Ja dzisiaj pytałem o ubezpieczenie, tak na przyszłość, bo kupuję dopiero w marcu. Benefia podrożała o 20 %, pozostałe o 10 do 15 %. Tak mnie poinformował gostek w ASO. :smutny
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Benefia w tym roku mnie kosztowałą 1690 zl, podczas gdy rok temu ~1450 zł. Auto wycenione na 29 000. tak jak kk25 pisze, benefia podrożała :( Oczywiście żadnej szkody nie było.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

tomektt pisze:Musisz mieć prawnika.
Musisz wziąć rzeczoznawcę, który po naprawie okresli co i jak niestety mimo naprawy różni się od pierwowzoru z salonu i piszecie pismo do ubezpieczyciela sprawcy prosząc o wyrównanie utraty wartości handlowej pojazdu z powodu kolizji i naprawy.
Oni oczywiście zleją to pismo.
Idziecie do sądu i z powództwa cywilnego wytaczacie im sprawę.
Sąd pewnie zarząda od Was wadium/kaucji nie pamiętam już, w wysokości iluś tam procent od kwoty sporu.
I tutaj są dwa rozwiązania:
pierwsze, jeśli szkoda jest oczywista plus partactwo serwisu, ubezpieczalnia idzie na ugodę.
drugie, jeśli szkoda jest oczywsita, ale partactwa brak np.była stłuka w wyniku, której należało jedynie wymienić np. plastikowy zderzak co zrobiono i reszcie sięnic nie stało, to zaczyna się zabawa.
Wytaczanie opinii i kontropinii rzeczoznawców, biegłych itp., koszty rosną, a potencjalny przegrany za nie zapłaci.
Ja właśnie byłem w drugiej sytuacji, błaha kolizja nie z mojej winy, uszkodzeniu uległ plastykowy, tylny zderzak, ale osioł był wtedy na gwarancji.
Poczyniłem pierwsze kroki, ale dobry znajomy prawnik wyperswadował mi dalszą walkę i dlatego zrezygnowałem z sądu i pogodziłem się z sytuacją.
może się nie zrozumieliśmy. każdy nowy samochód podczas pierwszej kolizji czy wypadku w efekcie naprawy traci na wartości. bez względu czy został naprawiony bardzo dobrze, dobrze czy źle.
to dziwne co piszesz bo ja wczoraj rozmawiałem z człowiekiem z PZU (sprawca kolizji tam ubezpieczony) i z rzecznikiem ubezpieczonych i sprawa wygląda całkiem inaczej.

Piszesz pismo do ubezpieczyciela ze swoimi żądaniami. jezeli się zgadzają na twoją kwotę to wypłacają i po bólu. jeżeli się nie zgadzają to ponownie są oględziny i oni wtedy wyceniają. jeżeli się zgadzasz jest ok. jeżeli się nie zgadzasz idziesz do sądu. wtedy wycenia biegły i ta wycena juz jest ostateczna.
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

A ja w zasadzie zdecydowałem się na, o dziwo PZU (AC+OC +NNW + szyby + utrzymanie wartości samochodu z polisy) 2 tyś. Samochód ubezpieczony na 32tyś

[ Dodano: |9 Gru 2010|, o 12:03 ]
gdybym zrezygnował z ubezpieczenia szyb i utrzymania wartości samochodu z polisy byłoby 1705 zł.
ODPOWIEDZ