Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: smak56 »

Nie chodzi o to czy się zgadzać czy nie zgadzać, ale jak piszesz to chcę wiedzieć o czym piszesz. Żaden plastik w moim samochodzie nie piszczy ani nie skrzypi! Gąbka jest w stanie jakim była na początku (nic się nie sypie!). Fotel też nie piszczy a teraz uwierz mi - tyle ile godzin w nim wysiedziałem to chyba żaden z forumowiczów.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: martens24 »

U mnie przy przebiegu 190 tyś. plastiki nie skrzypią, gąbka w siedzeniach też nic nie sypie się. Plastiki może i twarde ale za to dobrze spasowane. Co do kierownicy to w wielu droższych autach jest podobna sytuacja.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: smak56 »

martens24 pisze: 26 kwie 2018, 22:58 U mnie przy przebiegu 190 tyś. plastiki nie skrzypią, gąbka w siedzeniach też nic nie sypie się. Plastiki może i twarde ale za to dobrze spasowane. Co do kierownicy to w wielu droższych autach jest podobna sytuacja.
No co Ty za głupoty piszesz? :ryczy Przecie to Fiat tak być nie może! :yellow
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: martens24 »

smak56 pisze:
martens24 pisze: 26 kwie 2018, 22:58 U mnie przy przebiegu 190 tyś. plastiki nie skrzypią, gąbka w siedzeniach też nic nie sypie się. Plastiki może i twarde ale za to dobrze spasowane. Co do kierownicy to w wielu droższych autach jest podobna sytuacja.
No co Ty za głupoty piszesz? :ryczy Przecie to Fiat tak być nie może! :yellow
To może nasze bolidy to nie FiatyObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

albert120
klubowicz
klubowicz
Posty: 156
Rejestracja: 16 kwie 2015, 20:46
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kujawsko-Pom
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: albert120 »

Witam.
Tak jak smak56 zgadziam się co do skóry na kierownicy ale z resztą już nie .
U mnie nic nie skrzypi a pod siedzenie nic się nie sypie nie zauważyłem też porysowanych plastyków.
Szczypior może Ty masz inne auto niż Linea i o tym nie wiesz :lacha
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: Szczypior »

Niech i tak będzie, że to tylko u mnie :)
http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?t=4328

Pozwolę sobie zacytować o tym fenomenie który występuje nielicznie a wręcz prawie nigdy :)

mwas pisze:Sypiące się gąbki to norma i było to już nieraz poruszane na forum. Odnośnie trzeszczenia fotela, ciężko mi się wypowiedzieć, mój fotel też wydaje delikatne dźwięki przy niektórych przechyłach, ale jest to nic niepokojącego, pytanie jak bardzo intensywne jest to trzeszczenie :pomysli

A może jedni widzą i słyszą więcej od drugich :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: leszek1234 »

A u mnie nawet skóra na kierownicy jest jak z fabryki, nawet łożyska mcpersonów fabryczne . Szczypior - takie auto sobie kupiłeś (dużo miałeś do poprawiania) i Twoja sprawa. Ale rozciąganie swojej opinii na wszystkie egzemplarze ? Ile (na sztuki) jest na forum osób, które miały kłopoty z tym co piszesz , a ilu jest użytkowników forum (że nie wspomnę o użytkownikach z poza forum , niemających problemów i nieszukających porady o nich w internecie - tzn. na tym forum) .
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: Szczypior »

Zgadza się jest to moja opinia. Nie mogę jej wyrazić? :) Zresztą widać na forum, że dużo jest takich przypadków co pokazuje link powyżej i wiele innych tematów.
Skóra na kierownicy też jednostkowy przypadek :)
http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?t=706
Zaznaczam, nie twierdzę, że auto jest złe czy jakości Fiata 126p ale nie oszukujmy się nie jest też to szczyt wykonania. W tej cenie jest ok ale pisząc o nim jak o aucie z klasy premium jest mijanie się z prawdą.
Opinie wyraziłem, nikt nie musi się z nią zgadzać :)
Dodam, że auto ma bardzo dużo plusów i jestem z niego zadowolony. B&m, wyposażenie, wygląd, pojemność, tanie części zamienne i mała awaryjność. Jestem po prostu obiektywny i na siłę nie będę twierdził, że auto jest super bez wad.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: leszek1234 »

Szczypior pisze: 27 kwie 2018, 9:08 Zresztą widać na forum, że dużo jest takich przypadków
Jednak dla każdego słowo "dużo" znaczy co innego. Dla mnie 7,8 użytkowników na przeszło 1800 uczestników forum to niedużo;) A auto, jak każde inne w tych cenach, przeciętnie wykonane, z przeciętnych materiałów. Dla mnie zaskakująco dobre. Liczyłem tylko na silnik ale i buda mnie nie zawodzi. O zakupionym starym używanym to już w ogóle nie ma co gadać bo zależy na co się trafi. Co do klasy premium - jak rozumiemy to pojęcie tak samo to przegląd takiego samochodu kosztuje tyle co Twoja Linea (nie chodzi o właściciela :ink ) więc kto rozumny porównywałby takie auta?
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: Szczypior »

Kto rozumny by porównał klasę premium z tego samego rocznika do Fiata Linea?
Oczywiste, że chodziło o starsze auta w tej cenie które są dużo lepiej wykonane mimo swojego wieku.

Nie ma sensu ciągnąć tego tematu. Jeżeli ktoś chce na siłę twierdzić, że Linea to najlepsze auto jego sprawa. A usterki w opisane na forum to nie prawda lub wyjątki dla 7-8 aut. Ty naprawdę uważasz, że 1800 użytkownik na forum ma Linea? Pewnie nawet stu nie ma.

Ja jestem obiektywny, ma wady i zalety, nie wmawiam sobie inaczej.


Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: leszek1234 »

Szczypior pisze: 27 kwie 2018, 23:48 są dużo lepiej wykonane mimo swojego wieku.
Auta które nowe kosztują kilkukrotnie więcej od nowej Linei? No to faktycznie zaskoczenie :zdiwiony

Stosujesz metodę dyskutowania ze stwierdzeniami, które nigdy nie padły . Mój post o zadowoleniu z auta czy post Smaka56 o tym, że w Jego aucie gąbka się nie sypie i nic nie skrzypi nazywasz twierdzeniem, że "to auto jest najlepsze na świecie"? Gdzie to wyczytałeś?
Wniosek dla ewentualnego kupca Linei - dobrze sprawdzić przed zakupem czy auto się nie sypie (dosłownie i w przenośni), bo bywają takie egzemplarze.
Pozdrawiam Cię. :pivo na zgodę. Ja już odpadam z tego tematu.
K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: K0J0T »

Jeśli mogę coś dodać od siebie. Linea to auto bliźniacze do Grande Punto - tylko z kufrem. Istnieje kilka istotnych różnic ale na pierwszy rzut oka tak to auto wyglada. Ostatnio przyglądałem się nowemu Tipo, jeździłem nim i mogę śmiało powiedzieć że cieszę się że rok temu nabyłem linkę aniżeli Tipo z salonu. Dlaczego? Kupiłem auto za 14 tys a nie za 42, które i tak jest plastikowe wewnątrz. Auto dla mnie ma jeździć i musi być proste w obsłudze bo nie lubię rzeczy skomplikowanych. Linea to auto z kaprysami ale psują się pierdoly takie jak: przetarte kabelki w drzwiach, marszcząca się skóra na kierownicy, kierunkowskazy działające z opóźnieniem w zimę, łożyska amorów które posłużą na krótko i skrzypiące gumy przy wahaczach poniżej temperatury 0. Auto jeździ, przyspiesza nie staje z check engine na drodze. Warto dodać o tanim oc na fiata 🙂 Jak na razie zrobiłem w niecały rok 12 tys km i toleruję te kaprysy bo auto z zewnątrz jest piękne i tyle. Ps. Bagażnik jest przeogromny w tym aucie i to mi pasuje. Pozdrawiam
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: pogromcaslaskiej »

Trzeba zaznaczyć że niektóre części są dostępne tylko w oryginale z racji małej popularności modelu i może to być wkurzające
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: zibi186 »

pogromcaslaskiej pisze: 28 kwie 2018, 13:31 Trzeba zaznaczyć że niektóre części są dostępne tylko w oryginale z racji małej popularności modelu i może to być wkurzające
Ale z drugiej strony - mała popularność modelu nie czyni go wyjątkowym ? :) :) :).
Awatar użytkownika
opacz
klubowicz
klubowicz
Posty: 63
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:03
Przebieg: 117000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie

Post autor: opacz »

Dzięki wszystkim za opinie!
Co do silnika: Schumacherem nie jestem, raczej jeżdżę spokojnie. Do tego teraz doszło dziecko więc szaleć nie będę :)
Kiedyś jechałem Maluchem w 4 osoby z bagażami i dało radę :D
ODPOWIEDZ