TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Post autor: Sebek »

http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-s ... y-00017970

P.S. Od 1989 po dziś dzień nic się nie zmieniło w miejscu w którym zginęli prowadzący program. Tą samą drogę do Raciborza pokonuję 3-4 razy na miesiąc. Koleiny, zakręt 90 stopni i stromo w dół, trzeba uważać, a po deszczu robi się naprawdę niebezpiecznie.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
PadrePadre
klubowicz
klubowicz
Posty: 136
Rejestracja: 21 lip 2015, 10:24
Przebieg: 111000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Post autor: PadrePadre »

wow.

Jestem bardzo ciekaw jak wyjdzie.
X-Wing Rebel Scum --> W:30 / L:14 / D:3
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Post autor: leszek1234 »

Pamiętam jak czekałem na każdy odcinek Sondy. Dzisiaj taki program to już nic nowego, dzisiaj istnieje mnóstwo takich programów popularno-naukowych i pseudo popularno-naukowych, a przede wszystkim istnieje internet i całe kanały tematyczne w TV.
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Post autor: mireks »

Ja również jestem fanem legendy Sondy a przede wszystkim jej twórców. Nie wierzę jednak w powodzenie współczesnej Sondy. Nie ten odbiorca, nie ten czas i oczekiwania. Pamiętam z jaką niecierpliwością czekałem na publikację nowego wydania miesięcznika "Wiedza i życie", substytutu Sondy. Teraz, w dobie YT przeszedłbym obojętnie obok takiego wydania. Takie czasy.
Jednak kto wie? Może to chwyci? Sonda to przede wszystkim charyzma Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego. Nie ma szns na to, aby ktoś zastąpił i przewyższył kunszt tych Panów...
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 19:50 przez mireks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Post autor: ślimak »

Niestety u mnie było odwrotnie.. Za SONDA..KWANT i inny ZWIERZYNIEC czy Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT .. po prostu nie przepadałem. Tak mało wtedy było w TV. Zaczynała się o 13.00. Może dziwne jednak nie byłem specjalnie przykuty do TV. Chyba teraz te z wracam do tego.. traktuję w jako kategorię "JEST"
88=))
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: TVP reaktywuje kultowy program „Sonda"

Post autor: mireks »

ślimak pisze:Niestety u mnie było odwrotnie.. Za SONDA..KWANT i inny ZWIERZYNIEC czy Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT .. po prostu nie przepadałem. Tak mało wtedy było w TV. Zaczynała się o 13.00. Może dziwne jednak nie byłem specjalnie przykuty do TV. Chyba teraz te z wracam do tego.. traktuję w jako kategorię "JEST"
Mnie Kwant (Roman Kanciruk) zawsze mierził tak jak programy Wiktora Niedzickiego (Laboratorium).
Jednak z perspektywy czasy stwierdzam, że Ci twórcy kierowali się jakąś misją i celem. Udawało im się to osiągnąć, bo nadal się ich pamięta. I za to jestem im wdzięczny, choć ich wówczas nie rozumiałem. Nawet dziś oglądając archiwalne odcinki Sondy absolutnie mnie one nie nudzą, a wręcz uczą, bo traktują o tak wielu dziedzinach nauki, że dopiero teraz je odkrywam. Obecnie takich ludzi z misją nie ma lub media ich nie dopuszczają do głosu.
Sondę natomiast pamiętam z czasów gdy jeszcze KiK ją tworzyli (była dla mnie okienkiem na świat). Niestety nie pamiętam momentu gdy dowiedziałem się o tragicznym wypadku, w wyniku którego zginęli prowadzący Sondę. Był to 29 września 1989 r, piątek, ok. siódmej rano).
ODPOWIEDZ