Likwidacja szkody

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Likwidacja szkody

Post autor: adamson »

Ma ktoś doświadczenia z Compensą, jak u nich wygląda likwidacja szkody z AC ? Dziś "odkryłem" :devil na lewych przednich drzwiach spore wgniecenie na wysokości przetłoczenia pod klamką i pionowe zarysowania, zdarty lakier, pionowo w dół pod tym wgnieceniem :smutny ,dość paskudnie to wygląda, o mało szlag mnie nie trafił :zły . Oczywiście sprawca nieznany ! Patrzyłem już na stronie Compensy jakie mają warsztaty, ale żaden mi bliżej nieznany, a chciałbym szkodę naprawić w jakimś ASO,najlepiej bezgotówkowo i najlepiej w Mototechnice Bytom, bo i blisko mam do nich i dość dobrze naprawiają sprawy blacharsko-lakiernicze (na pewno Binding chwalił). Byłem na stronie Mototechniki Bytom i mają umowy z różnymi firmami, ale akurat nie z Compensą :bezzdania . Tu cytat ze stronki Mototechniki : "Współpracujemy między innymi z PZU S.A., UNIQA, BENEFIA, GENERALI ,HDI, AVIVA, pozostałe za zgodą do indywidualnych szkód. Współpracując z wiodącymi na rynku Firmami Ubezpieczeniowymi daje Naszym Klientom możliwość szybkiego i komfortowego załatwienia wszelkich formalności związanych z likwidacją szkody komunikacyjnej na miejscu. Dodatkowym atutem jest możliwość bezgotówkowego rozliczenia zleconej nam naprawy. " Jutro tam podjadę i zorientuję się co i jak ?
P.S. W internecie dość niepochlebne opinie ma Compensa :pomysli ?!
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Likwidacja szkody

Post autor: emmer »

to chyba musisz zacząć z innej strony. zadzwonić do Compensy i oni wskażą ci warsztat, ale może ASO cos wymyśli.

opiniami się nie przejmuj (każda sroka swój ogonek chwali)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Likwidacja szkody

Post autor: leszek1234 »

Najpierw to chyba trzeba firmie ubezpieczeniowej zgłosić szkodę (albo poprzez formularz internetowy albo telefonicznie) i umówić się z rzeczoznawcą na określenie zakresu naprawy. Co do jej kwoty każda firma w swoim regulaminie ma określony sposób jej liczenia (tzn. udział własny, amortyzację części w zal. od wieku samochodu itd.) - stąd różnice w składkach AC (mała składka - gorsze warunki naprawy). Potem, jak wiesz ile możesz wydać, to robisz jak chcesz (możesz zrobić oszczędniej i zostawić różnicę sobie - np. tylko wyklepać, lub dokładnie jak określił ubezpieczyciel - np. używana część lub zamiennik, lub zrobić na bogato i dopłacić warsztatowi z własnej kieszeni - np. wymiana uszkodzonych części na nowy oryginał). Jak zlecisz warsztatowi to i tak prawdopodobnie podpiszesz klauzulę zobowiązująca Cię do pokrycia kosztów naprawy, gdyby ubezpieczyciel nie wypłacił pieniędzy. Więc nie wiem czy ma sens załatwianie naprawy bezgotówkowej? Górkę zostawiasz dla nich.
Ja zawsze jęcząc i złorzecząc informowałem mechanika ile dostałem z ubezpieczenia (zaniżając kwotę) i jakoś zawsze mechanik mieścił się w tej kwocie , robiąc co chciałem :ink Jestem przekonany, że za tą prawdziwa kwotę nie byłoby zrobione lepiej, a zawsze jakaś kasa została w kieszeni. Drzwi to nie jest jakaś trudna naprawa byle lakiernik był dobry.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Likwidacja szkody

Post autor: emmer »

możesz też wziąść pod uwagę takie rozwiązanie - kasa z kosztorysu od TU do ręki, po drzwi na szrot albo z allegro i tylko lakierowanie (może sie okazać, że jeszcze parę złoty zostanie)

-- 7 lis 2013, o 10:23 --

550 zł na allegro. pewnie jakby dokładniej poszukał to by znalazło się taniej.
ODPOWIEDZ