kupno linea

Informacje ogólne
mlody
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2013, 14:35
Przebieg: 0

kupno linea

Post autor: mlody »

witam przymierzam sie do zakupu linea 8v obcnie mam siene 1.2 73km czy ta linea bedzie ciut mocniejsza od sieny bo jest wieksza i wiecej wazy
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: kupno linea

Post autor: helletic »

Według stosunku mocy do wagi, wychodzi, że to Linea jest większy muł. Niewiele, ale jednak.
Na 1 kg masy Linei wychodzi 0,06 KM
Na 1 kg masy Sieny wychodzi 0,07 KM

Jak już, to bierz T-Jet 120 KM
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: kupno linea

Post autor: buhert »

mlody pisze:witam przymierzam sie do zakupu linea 8v obcnie mam siene 1.2 73km czy ta linea bedzie ciut mocniejsza od sieny bo jest wieksza i wiecej wazy
Nie nie nie i jeszcze raz nie. Będzie słabsza, bardziej mułowata i tak jak napisał poprzednik - szukaj T-JETa.

Linea jest o wiele cięższa od Sieny a te "pare" koników więcej totalnie nic nie zdziała i będzie to w porównaniu do Sieny 1.2 - mułowaty samochód.

Już katalogowo Siena rozwala Linee pod względem osiągów a jak ją jeszcze załadujesz i odpalisz klimę to...szukaj wersji T-JET 120KM i "będzie Pan zadowolony" :zlośnik
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: kupno linea

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

...albo diesla, bo jest więcej ofert.
mlody
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2013, 14:35
Przebieg: 0

Re: kupno linea

Post autor: mlody »

ja nie potrzebuje demona predkosci wiekszosc jazda po miescie ten silnik jest prosty idealny do gazu
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: kupno linea

Post autor: helletic »

No to bierz 8V i nie ma co się zastanawiać.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: kupno linea

Post autor: Tomek »

mlody pisze:ja nie potrzebuje demona predkosci wiekszosc jazda po miescie ten silnik jest prosty idealny do gazu
Ja uważam że się sprawdzi. V8 ma tak specyficznie zestopniowaną skrzynię biegów, że po mieście mimo mizernej mocy nie odstaje jakoś bardzo od innych aut.
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: kupno linea

Post autor: will »

Linea się odmienia raczej na Linei, potestuj w trasie potem wybierz każdy ma inne wymagania.
:jazda
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
mlody
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2013, 14:35
Przebieg: 0

Re: kupno linea

Post autor: mlody »

ale wiekszosc z was ma 8v a narzekacie to co czy ten samochud wogule nie jedzie zaznaczam ze nie jezdze szybko maksymalnie 110km/h dlatego t jet nie biore pod uwage a diesla nie chce
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: kupno linea

Post autor: helletic »

Bo większoś z nas śmiga zazwyczaj szybciej niż 110 km/h, poza tym większości z nas przejadło się rozpędzanie do setki w prawie 15 sek. ale jeśli Tobie to nie przeszkadza, to bierz 8V. Najlepiej przetestuj, każdy ma inne wykagania.

-- 4 sie 2013, o 20:16 --

Bo większoś z nas śmiga zazwyczaj szybciej niż 110 km/h, poza tym większości z nas przejadło się rozpędzanie do setki w prawie 15 sek. ale jeśli Tobie to nie przeszkadza, to bierz 8V. Najlepiej przetestuj, każdy ma inne wykagania.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: kupno linea

Post autor: mwas »

Nie ma się co szczypać i zastanawiać, wystarczy wsiąść do auta, przejechać się kawałek i jak się spodoba, to brać :ink 8V też potrafi pojechać, tylko trzeba się nauczyć tym śmigać i pogodzić się z większym zużyciem paliwa :ink

P.S. Zachęcam do używania słownika j. polskiego lub funkcji "sprawdź pisownię" w przeglądarce :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: kupno linea

Post autor: karollino »

młody - tak się składa że dwa i pół roku temu też przesiadłem się ze Sieny do Linei. Sienę miałem taką jak Ty - 1.2 73 KM (wypust 1999).
Bardzo miło wspominam tamto autko.

Przymierzając sie do kupna Linei, czytałem to forum i trochę niedowierzałem Kolegom w kwestii przyspieszenia i osiągów wersji wolnossącej. Też szukałem auta do miasta i koniec końców stwierdziłem że 200 kg więcej masy włąsnej nie może aż tak zamulić auta. No i ten wygląd... ujęła mnie za serce od samego początku.

...


Dziś powiem Ci, że po dwóch i pół roku w końcu przyzwyczaiłem się (czyt.: przestałem uzywać wyrazów uważanych za obraźliwe) do słabego "ciągu na bramkę". Tak jest zdrowiej dla mnie. Dodam tylko tyle, że większość kilometrów pokonywałem jeszcze z dwoma pasażerami na pokładzie. No i wyprzedzanie pozostawiłem w sferze wspomnień. Jazda w mieśćie? Niby OK, ale powiem Ci że też czuć ten 200kg balast, szczególnie jeśli chcesz zachować "zdroworozsądkowe" spalanie (wtedy wszyscy Cię wyprzedzają w pogoni za zieloną falą). Jeśli chcesz przyspieszyć, silnik zawyje, obrotek wskoczy pod czerwone pole (spalanie także) a Ty może za czas jakiś dogonisz peleton. To że jeździsz max. 110km/h nie ma tu żadnego znaczenia. Tym autem da sie jechać znacznie szybciej (układ kierowniczy i zawieszenie spokojnie na to pozwalają) i nie mówię tu o chwilowym osiągnięciu V max, tylko o długotrwałym pokonaniu stukilkudziesięciu kilometrów ze spalaniem na poziomie 12 - 14 l/100. Tylko czas w jakim osiągniesz zadaną prędkość (np.: wspomnaine przez Ciebie 100 - 110km/h) bardzo Cię rozczaruje. Dla spokoju psychicznego - lepiej wyłącz też miernik spalania chwilowego.

P.S.: Po przesiadce ze Sieny dwukrotnei w ciągu 3 miesięcy, podczas wyprzedzania przeciągnąłem silnik do odcięcia. Potem zdarzyło mi sie to raz jeszcze. Teraz jeżdżę eko :)

P.S.2: Tak poza silnikiem, to nie mam zastrzeżeń. Piszę całkiem serio. Samochód jest bardzo pakowny, ukłąd kierowniczy jest precyzyjny, jeździ się nim jak po sznurku. Klima szybko schładza. W porównaniu do Sieny, zauważysz jednak że księgowi włożyli mniejszą nagrzewnicę - zimą trzeba mocno go podgrzewać. :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: kupno linea

Post autor: CrazyKetchup »

Dlatego większość zakłada LPG które jest tańsze do tego silnika i ze spalania 12-14 l robi się "kosztowo wg cen benzyny" 7-8 jak dociskasz :) . A tak na marginesie jak znajdzie zadbanego t-jet'a w dobrej cenie to wiadomo że KM nigdy nie za wiele ale wpierw znaleźć trzeba :).

ps. nagrzewnica jako tako działa ale z dobrze działającą klimą bym polemizował - szczególnie przy obecnych 30 kilku stopniowych upałach :( .
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: kupno linea

Post autor: karollino »

Nagrzewnica działa, ale aby utrzymać zimą temperaturę na poziomie "jazdy bez kurtki", to pokrętło termostatu przekręcone co najmniej na 3/4 skali. W porównaniu do Sieny to o 1/2 skali za duzo. Nie wiem, moze w innych autach było podobnie - porównywałem ze Sieną, gdzie gorąco robiło się bardzo szybko.
Klima? U mnie OK - najpierw przewietrzam auto, potem obieg zamknięty, wentylator na 4 i jak temp. spadnie to 2. (Tzewn. < 28*C) albo 3. bieg (Tzewn.>28*C). Trochę huczy, ale chłodno jest ;)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: kupno linea

Post autor: leszek1234 »

bierz 8v i będzie dobrze - jeśli to świadomy wybór. A nie masz gdzie zrobić jazdy próbnej?
will - Linea jako wyraz obcojęzyczny nie odmienia się w ogóle. Rozumiem, że dla nas ten wyraz nie brzmi obco (języcznie) :ink
ODPOWIEDZ