kupno linea

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: kupno linea

Post autor: buhert »

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: kupno linea

Post autor: mwas »

Bardzo bogata wersja (T-Jet Emotion, ESP, Tempomat, skóra), na wypasie, ładne... tyle tylko... to auto z Niemiec... z takim wyposażeniem, rocznik 2008 i tylko niecałe 70 tyś przebiegu :? :pomysli Coś mi tutaj nie halo :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: kupno linea

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Jeśli to co pisze w ogłoszeniu jest prawdą, i gdyby zejść do 20tyś PLN, to warto się zastanowić. Skóra na kierownicy jeszcze nie oblazła, więc przebieg może się zgadzać. Auto może bezwypadkowe, ale nie ma T-Jet na grillu, więc pewnie jakaś stłuczka była.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: kupno linea

Post autor: skory85 »

Bylo puk i to nawet zdrowe... widac na zdjeciu gdzie widac poduszke pasazera. Nizej siedzi niz w normalnej linijce
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: kupno linea

Post autor: buhert »

Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: kupno linea

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Przekraczają budżet.
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: kupno linea

Post autor: buhert »

5tkę dopożyczyć i inna jazda ;)
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: kupno linea

Post autor: daro189 »

Drugi fiacik już w rodzinie - 1.3, grafitowy, dwa komplety kół - z alu i zimówkami, 127000 przebiegu, troszke podrapany ale płytko, kupiony za 11000 zł, niebawem wymiana łożysk amortyzatorów oraz olejów ;)
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: kupno linea

Post autor: buhert »

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: kupno linea

Post autor: smak56 »

Szukaliśmy auta dla daro189 w cenie do 15 tys. W związku z tym, że kupił (2 posty wyżej), oferta Twoja jest nieaktualna.
smak56
* * * *
Obrazek
klimi
Posty: 45
Rejestracja: 27 lis 2017, 8:48
Przebieg: 63000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: kupno linea

Post autor: klimi »

A jak jest z awaryjnością i kosztami serwisowania 1.3 MJ? Jak to auto jeździ? Co najszybciej pada w zawieszeniu? Jak blacha w tym aucie? Gdzie szyukać ewentualnych ognisk korozji?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: kupno linea

Post autor: mwas »

klimi, tak na prawdę to odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz na forum, ale w związku z tym, że zakres dość rozproszony, to postaram się to ująć tak:
- 1.3 MJ - koszty serwisowania nie różnią się zapewne zbytnio od benzynowca. Poważniejszych usterek to chyba u nas na forum nie było, standardowe elementy eksploatacyjne to Olej z filtrem oleju, filtrem powietrza i filtrem paliwa, ale może niech to jeszcze potwierdzi ktoś z tym silnikiem, bo ja to tam jestem benzynowcem :lacha Rozrząd jest na łańcuszku, więc teoretycznie nie trzeba w nim nic robić, trzeba tylko pilnować poziomu oleju, ale to również niech lepiej ktoś potwierdzi :ink
- auto jeździ jak diesel z turbiną :) Ma delikatną turbodziurę i trzeba się do niej przyzwyczaić a tak poza tym to bardzo dynamiczny i oszczędny silniczek
- w zawieszeniu pada to, co w innych wersjach silnikowych, czyli standard: najczęściej łożyska kolumn McPherson'a (łożyska amortyzatorów/poduszki amortyzatorów - zwał jak zwał :ink) i ewentualnie czasem łącznik stabilizatora - inne usterki w zawieszeniu jakoś nie przychodzą mi do głowy, można wręcz powiedzieć, że Linea zawieszenie ma pancerne :luzak. Ale... w związku z tym, ze to dość mocny diesel, to trzeba się liczyć z szybszym zużyciem sprzęgła - kolegom zdarzało się wymieniać już po ok 70 tyś km. Tak, wiem, że to nie element zawieszenia, ale warto o tym wspomnieć.
- blachy raczej nie rdzewieją. Chyba jedyne miejsce, na które trzeba zwrócić uwagę, to progi, zwłaszcza na końcach. U mnie zaczyna wyłazić ruda z prawej strony z przodu, zaraz za kołem - wychodzi brak chlapaczy :oj
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
klimi
Posty: 45
Rejestracja: 27 lis 2017, 8:48
Przebieg: 63000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Ciechanów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: kupno linea

Post autor: klimi »

Czytałem dość dużo informacji o silniku 1.3 ale nie mogłem się doczytać o awariach :) Widocznie silnik jest naprawdę mało awaryjny. W sumie poważnych usterek to też mało opisanych na forum. W sumie wychodzi że linea to auto idealne - mało awaryjne, mało pali, nie rdzewieje, można kupić z realnym niskim przebiegiem. Szok :P
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: kupno linea

Post autor: smak56 »

klimi pisze: 08 gru 2017, 9:06 W sumie wychodzi że linea to auto idealne - mało awaryjne, mało pali, nie rdzewieje, można kupić z realnym niskim przebiegiem. Szok :P
Mam 1.3 mj. Przebieg ponad 210 000 km.
Silnik: padła jedna świeca żarowa, wymieniłem termostat (niepotrzebnie), pompę vacum (niepotrzebnie)
Przeniesienie napędu: sprzęgło przy 80 i 160 tys.km ( koszt około 400 zł + wymiana, nie ma sprzęgła dwumasowego ani filtra cząstek stałych)
Zawieszenie: jeden łącznik stabilizatora, jeden sworzeń wahacza, łożyska Macphersona (standard), pękła sprężyna.
Nadwozie: brak jakiegokolwiek ogniska korozji (auto cały czas pod chmurką, mam chlapacze i folie ochronne)
Wnętrze: obszycie kierownicy
To tyle. Chyba nie ma na rynku drugiego takiego, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny (zależy też jak trafisz, patrz ogłoszenia).
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: kupno linea

Post autor: Fiacik »

Silnik jest praktycznie bezawaryjny,jeżeli już to wysiadają drobiazgi za kilkadziesiąt złotych jak u mnie podkładka pod wtryskiwacz,czego objawem był zapach spalin w kabinie na postoju.Ja mam silnik po liftingu więc nieco mocniejszy i poprawiony szczególnie jak to wyczytałem głównie pod względem wydłużenia okresu bezawaryjnej eksploatacji .Silnik jest dynamiczny a mocne przyspieszanie
powyżej 2200 obr/min to prawdziwa radocha.Spalanie - ,, bajka " 5,4 litra /100km , a lubię sobie pojechać .Gwarancja na blacharkę
to 8 lat ale na forum chłopaki mają już egzemplarze z 2007 r i nie widziałem aby ktoś pisał o korozji .Z droższych rzeczy to wymiana
łożysk przednich amortyzatorów , ale to też opanowane na forum zwłaszcza pod kątem zabezpieczenia tych łożysk na przyszłość .
Takich drobiazgów jak dzisiaj naprawiono mi w serwisie to można w ogóle nie liczyć - trochę ciężko chodził mi lewarek w pozycji LUZ .
Mówiąc precyzyjnie przesunięty w lewo lub prawo słabo wracał do pozycji ZERO .Jakieś tulejki pod lewarkiem rozmontowano, przesmarowano i ponownie założono za jedyne 48zł .Chodzi teraz jak nówka .
I zgadzam się ze smak56 :ok) - drugiego takiego auta w tej cenie ( za nowe zapłaciłem 47.000zł) na rynku nie ma i już nie będzie , a wiem to bo od ok.2 miesięcy myślę o zmianie na nowy ( lubię co ok.4 lata wymienić auto).Najbliższe mi rozsądne propozycje to pułap ok.60.000zł , a jak doliczyć trochę wyposażenia + koła zimowe to już całkiem spory wydatek .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
ODPOWIEDZ