Ogłoszenia z Linkami

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: adamson »

A ten to samo w kółko :ryczy
Nie pisz buhert o oszczędnościach, bo przez 10 lat z hakiem zrobiłeś niecałe 70 tys. :-<<.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: adamson »

luk006 pisze: 07 lis 2018, 21:42 Czołem Klubowicze! Czy gotowi jesteście na nową Lineę w grupie??? Czy ktoś może widział ten egzemplarz? Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.
Diesel, jakoś to nie moja bajka :przykry
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: mwas »

Wygląda ładnie :ink Jeśli chodzi o budę, to chyba wiesz na co zwracać uwagę, trochę już z nami jesteś :ink Jeśli chodzi o napęd, to może niech się wypowiedzą posiadacze multijetów, ale ja bym sprawdził, poziom oleju, po odpaleniu czy nie dymi, czy równo chodzi i czy nie słychać czegoś niepokojącego z okolic rozrządu :ink Oczywiście jazda próbna obowiązkowa i wtedy sprawdzenie, jak auto reaguje na pedał przyśpieszenia itp :ink W zawieszeniu to chyba do sprawdzenia standard - czy nie ma luzów, czy sprężyny całe, czy łożyska amorów z przodu są OK (nie skrzypi/stuki podczas ruchów kierownicą) :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Fiacik »

Jeżeli chodzi o układ napędowy - mam tu na myśli silnik i sprzęgło ( na skrzynie biegów nie słyszałem narzekań ) to przede wszystkim należy sprawdzić :
- silnik czy nie ma wycieków co w tych silnikach raczej się nie zdarza + poziom oleju ( jeżeli właściciel dbał i był świadomy zagrożenia wynikającego
ze zbyt małego poziomu oleju ( chodzi o rozrząd ) to ten poziom powinien być zasadniczo powyżej średniej oznaczonej na bagnecie.
Turbo też należy dobrze obejrzeć , jak będzie sucho to o,key.
- sprzęgło - przy zmianie biegów ( góra/dół ) w czasie jazdy często ( ale nie zawsze ) słychać lekkie stuknięcie dochodzące jakby z tyłu samochodu
co jest objawem normalnej pracy bo auto nie posiada koła dwumasowego . Aby sprzęgła nie ,, zerwać " auto zostało wyposażone
W zabezpieczenie przeciążeniowe objawiające się brakiem uzyskania na postoju przy wciśniętym sprzęgle więcej niż ok. 2200 obr/min.
Uniemożliwia to też ,, dowcipnym mechanikom " ruszanie z miejsca nazywane strzelaniem ze sprzęgła co go niszczy.
Poza tym to przecież diesel common rail i jeżeli pompa paliwa pracuje prawidłowo to samochód powinien płynnie przyśpieszać powyżej 2000 obr/min
a powyżej ok. 2600 obr/min bardzo zdecydowanie co daje frajdę z jazdy zwłaszcza przy wyprzedzaniu . I tak jest aż do 4000 obr/min ( moc max ) i szybkości
160 km/godz. Dodatkowa frajda to spojrzenie na średnie spalanie - u mnie to przeciętnie 5,4 litra na setkę , a nogę mam raczej ciężką .
Jak ktoś lubi bawić się w eko driving to zejście poniżej 5 litrów nie jest żadnym osiągnięciem .
Dodatkowej dynamiki dodaje też stosowanie lepszego paliwa typu BP Ultimate ,LOTOS Dynamic - próbowałem tylko dwukrotnie na zwykłym i jest u mnie
zdecydowana różnica .
Dobrze by też było odpalić auto zimne co pomoże stwierdzić w jakim stanie są świece żarowe .
Jedna uwaga wydaje mi się cenna - ponieważ to diesel to trochę inaczej jeździ niż benzyniak i tak ze 2 tygodnie trzeba trochę potrenować aby w pełni
wykorzystywać jego walory .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: luk006 »

Dzięki za pomoc i odpowiedzi Panowie. Jutro wybieramy się obejrzeć samochód. Ciekawe co zastaniemy na miejscu?
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: mwas »

Z Wałbrzycha będziesz ciągnął do Torunia ? No SZACUN :! :pivo Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK i żebyś nie jechał taki kawał na darmo, chociaż... w Toruniu zawsze coś ciekawego można znaleźć :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: michalexc »

luk006 pisze: 09 lis 2018, 8:28 Dzięki za pomoc i odpowiedzi Panowie. Jutro wybieramy się obejrzeć samochód. Ciekawe co zastaniemy na miejscu?
życzę powodzenia -wierzę ,że dołączysz to elitarnego grona posiadaczy Multijeta na forum :) z silnika będziesz zadowolony.Egzemplarz wygląda dobrze,ogłoszenie widziałem już jakiś tydzień temu.Jeśli przebieg się potwierdzi (myślę ,że prywatnie nikt nie grzebał przy nim) i stan wizualny to jutro wrócisz na kołach.Ja przyznam ,że celowałem w T-Jeta ,ew.77 KM ale z minimalnym przebiegiem.Za rozsądne pieniądze trafił mi się diesel i to emotion.Przbieg 95kkm i cena pratkycznie taka jak ta z Torunia.Kupowałem 1.5 roku temu.Do zrobienia dwie obcierki na zderzakach i do kupienia opony lato.Uwielbiam nim jeździć.Mały silnik ,ale moment obr.robi swoje.Jedyne co przeszkadza to krótka jedynka ,ale to kwestia przyzwczajenia.Po 2 miesiącach już wiedziałem co ten silnik lubi.O spalaniu nie dyskutujemy bo benzyniakom zrobi się przykro.Przeczytałem kilka postów wyżej ,że masz się nakierować na T-Jeta z gazem bo to "lepsze auto" haha rzeczowa porada :) Uważam ,że te dwa silniki to mimo wszystko udane konstrukcje.Każda ma jakieś wady ,ale to kosmetyka.
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: luk006 »

No i niestety wróciliśmy bez samochodu. Niestety, nie przypadł nam do gustu. Dla potomnych, może ktoś będzie zainteresowany, więc po krótce streszczę jak się sprawa przedstawia.
Najpierw plusy:
+ właściciel ma wszystkie niezbędne dokumenty do samochody, a dodatkowo plik faktur z ASO, ponieważ wszystko, lub prawie wszystko było robione w ASO, m.in.: egr, amory, hamulce. Jest to jeden jedyny właściciel tego auta;
+ przebieg, patrząc na faktury jest w 100% oryginalny;
+ właściciel deklaruje, że jedyną rzeczą malowaną w aucie był przedni zderzak - nie zmierzyłem niestety powłoki lakierniczej;
+ samochód ma od nowości pokrowce - zaglądałem pod pokrowiec na fotelu kierowcy - fotel wyglądał jak nowy;
+ silnik elegancko ubrudzony/zakurzony - nie zauważyłem na nim żadnych wycieków;
+ do auta są zimówki 15" na stalusach - nie popatrzyłem nawet w jakim stanie.


No i minusy:
- na pierwszy rzut oka auto nie przypadło nam do gustu - tak już jest, że albo coś się podoba albo nie - tu pierwsze wrażenie było negatywne. Dlaczego? O tym więcej poniżej;
- właściciel mówił, że jest kilka odrapań parkingowych. Ja chyba inaczej to sobie wyobrażałem i moja wina, że nie poprosiłem o więcej zdjęć - tylne prawe drzwi dość mocno i głęboko porysowane, do tego sąsiadujące nadkole również dość mocno przetarte - na pewno nie do zapastowania;
- na tylnych lewych drzwiach głęboka wgniota - myślę, że do wyciągnięcia;
- przednie błotniki w miejscu gdzie powinny być chlapacze zaczyna atakować ruda;
- felgi poobijane/odrapane;
- jedna z opon i chyba felga też uszkodzona od wjazdu w dziurę lub na krawężnik;
- jazda próbna:
* jak dla mnie sprzęgło za twarde, brało z samiusieńkiego dołu - to chyba można podregulować - gorzej jakby brało z góry?
* w samochodzie coś buczy - właściciel twierdzi, że to belki od bagażnika dachowego - kurde jeździłem nie raz z takimi belkami, w tym z najtańszymi kupionymi w Norauto i do 90 km/h była cisza, tymczasem tu już szumiało od 40-50 km/h. Prawdę powiedziawszy, nie sądzę by były to belki;
* coś ściąga w lewo;
* przy jeździe po nierównościach słychać było delikatne stuki z przedniego, lewego koła;
* silnik - niby pracował równo ale... Od najniższej temperatury co chwilę uruchamiał się wentylator na kilkadziesiąt sekund;
* na co dzień jeżdżę Peugeotem 208 1,4hdi 68KM i w tym Fiacie nie było w ogóle dynamiki. Przy obrotach powyżej 2 tys. i wciśnięciu pedału w podłogę czuć było większą dynamikę, ale wydaje mi się, że za słabo ciągnął;
* w aucie słychać było świst turbiny - czyżby to już końcówka, jeździłem kilkoma dizelkami i podobną sytuację miałem w jednym, w momencie kiedy turbina wybierała się już na łono Abrahama.

Właściciel wydaje mi się bardzo skory do negocjacji ceny - próbuje sprzedać auto od maja. Twierdzi, że w ASO, kiedy kupował nowego fiata oferowali mu za Linkę 10,5 tys. Śmiem twierdzić, że obecnie za zbliżoną kwotę oddałby auto. Generalnie bardzo mi się podobało to, że właściciel ma wszystkie papierzyska do auta i generalnie uczciwie przedstawia sytuację. Myślę, że auto jest warte kwoty ok 10-11 tys. jednak to ma być fura dla mojego taty i to on podjął decyzję o dalszym poszukiwaniu i rezygnacji z zakupu tego egzemplarza.

I to na tyle... Aaa i na koniec jeszcze luźna refleksja na temat naszych dróg. Pamiętam, że kiedyś - chyba w 2010 lub 2011 - przejeżdżałem przez Toruń jadąc do Ostródy czy Olsztyna. Wtedy to była droga przez mękę. Dziury, tiry, drogi krajowe, koleiny. Do Torunia chyba z 7h, do Ostórdy prawie 10. A teraz... 485 km w 3h 55 min jadąc na strzała i to do tego zgodnie z przepisami :-). Masakra!!! Jeśli chodzi o drogi to przez ostatnie 10 lat zrobiliśmy mega skok cywilizacyjny. U mnie na Dolnym często korzystam z A4, S8, A18 (choć tu akurat nie ma się czym chwalić) i S3. Dzisiaj jadąc do "Toronto" wspominaliśmy z tatą jak wyglądała jazda bez autostrad i "esek". Do Wrocławia godzinka, przez Wrocław dwie, a dalej kto to wie ;-).
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Fiacik »

Ciężko jest kupić auto ,, z dobrej ręki " - z Twojego opisu można wywnioskować, że tych wad jest na pewno więcej . Ale ,, szukajcie a znajdziecie ",
życzę powodzenia . :)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: mwas »

Strasznie szkoda, że mieliście wycieczkę bez efektów :oj Dobrze, że prześwietliłeś auto i dałeś znać pozostałym, tak w razie czego :pivo Mam tylko nadzieję, że w niedługim czasie dorwiecie egzemplarz warty uwagi nowego użytkownika a informacje zdobyte no forum będą podstawą do nabycia lub odrzucenia oferty :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: michalexc »

No to faktycznie więcej przeciw niż za.Nie zawsze trafią się za pierwszym.Szczerze to bym sie nie spodziewał że ma tyle wad.No co zrobić taka magia zdjęć i ogłoszeń.Powodzenia w dalszych poszukiwaniach
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: duskap »

Akurat znam to auto i ja uważam, że to normalnie użytkowane, NIC NIE KOMBINOWANE i bardzo warte zakupu auto. Jak auto jeździ to zazwyczaj ma ryski, wgniotki. Nikt przed sprzedażą nie wymienia czegoś w zawieszeniu (drążek, łączniki->groszowa sprawa) bo po 1 wygląda to na picowanie a po drugie tnie się koszty bo nikt nie dopłaci za nakład czasu i kasy na części i mechanika. Zwłaszcza jak już ma się nowe auto :)
Turbina działa właśnie tak jak opisałeś w tym modelu. Sprzęgło również tak chodzi w tym aucie (wymaga przyzwyczajenia, dla porównania 1,4 8V i T-Jet zupełnie inaczej chodzą). Wentylator przy włączonej klimie włącza się nawet na zimnym silniku. Reszta to drobiazgi. Silnik i skrzynia igiełka a to najważniejsze.
Pełen serwis, tylko na plusy wszystko. To nie jest nowe auto z salonu i cena też nie ta :)
Ja w marcu kupiłem drugą Lineę i miała już 4 przycierki (1 z mojej winy). A pierwsza, którą mam od nowości to ma pełno obić, rys, wgnieceń (z czego tylko 2 są naszą sprawką).
Można oczywiście kombinować przed sprzedażą... pytanie po co?
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: luk006 »

Duskap - wskaż proszę gdzie napisałem, że coś jest kombinowane, bo szukam, czytam i nie mogę znaleźć :-(.

Starałem się przedstawić najrzetelniej stan samochodu. W moim odczuciu ma kilka zalet ale i nie jest pozbawiony wad. Pisałem przecież, że właściciel ma faktury itp. (zresztą sprawiał wrażenie bardzo w porządku człowieka), ale tak już jest, że oglądając samochód albo Ci on przypada do gustu i ustalasz z właścicielem cenę, albo odpuszczasz sobie i szukasz dalej. Zdaję sobie sprawę, że auto nie jest nowe i pewne rzeczy jestem w stanie zaakceptować, jednak pewnych nie zaakceptuje i tyle.
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: duskap »

luk006 pisze: 13 lis 2018, 8:09 Duskap - wskaż proszę gdzie napisałem, że coś jest kombinowane, bo szukam, czytam i nie mogę znaleźć :-(.

Starałem się przedstawić najrzetelniej stan samochodu. W moim odczuciu ma kilka zalet ale i nie jest pozbawiony wad. Pisałem przecież, że właściciel ma faktury itp. (zresztą sprawiał wrażenie bardzo w porządku człowieka), ale tak już jest, że oglądając samochód albo Ci on przypada do gustu i ustalasz z właścicielem cenę, albo odpuszczasz sobie i szukasz dalej. Zdaję sobie sprawę, że auto nie jest nowe i pewne rzeczy jestem w stanie zaakceptować, jednak pewnych nie zaakceptuje i tyle.
Wskaż proszę gdzie napisałem, że napisałeś iż jest coś kombinowane. Nigdzie nie napisałem tego. Wyraziłem tylko swoją opinię dużymi literami, że auto nie jest kombinowane. W moim odczuciu to jedna z najlepszych ofert używanych Linei.
3 lata temu szukałem Linei dla szwagra pół roku. W tym roku również mu szukałem T-Jeta dwa miesiące. Sam też w tym roku kupiłem drugą używaną.
I żadna z tych 3 nie jest w tak ładnym stanie jak ta w ogłoszeniu. A po Twoim poście można odczuć (i patrząc na komentarze innych właśnie tak jest), że auto nie jest godne uwagi i z usterkami (a tak naprawdę żadna z wymienionych nie jest usterką).
Nie wiem czego szukasz po prostu... Bo jak na używane auto to jest ona wręcz w perfekcyjnym stanie. Może lepiej nowe Tipo w leasing wziąć?
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Szczypior »

To nie jest auto z salonu .
Najważniejszy jest silnik a w tym chyba jest ok. Buda też zdrowa , jedyny mankament to rdza i ona odstrasza . Rysy to żaden problem, korekta lakieru i po sprawie .
ODPOWIEDZ