Ogłoszenia z Linkami

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Fiacik »

Ciekawa oferta , ale czy to auto kupione w polskim salonie jako nowe czy też salon był tylko pośrednikiem , a auto sprowadzone jako
używane ?
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2151
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: leszek1234 »

zawsze mnie to intrygowało i może się wreszcie dowiem - co to jest aukcja grzecznościowa?? Grzeczny sprzedający komis? Proszę się ze mnie nie śmiać, tylko oświecić;)
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Fiacik »

To podobnie jak stan auta SALONOWY :pomysli
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
gucio1960
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 06 lut 2012, 11:12
Przebieg: 12000
Silnik: 1,4T-jet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: gucio1960 »

Ostatnio oglądałem dwie linki w Euromocie Żory z silnikami 1,4 T-jet jeden z przebiegiem 80tys a drugi 123tys.
Stan techniczny karoserii jeszcze ujdzie ale silniki to tragedia szczególnie ten z większym przebiegiem.
Jak na autoryzowany salon to oni nie powinni w ogóle sprzedawać takich samochodów .
Ten z mniejszym przebiegiem miał zmieniony olej 10W 40 co jest morderstwem dla tego śilnika.
Po oglądnięciu tak zaniedbanych silników szczególnie w serwisie Fiata nie dziwie się o złej opinii o samochodach na F.
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Rincewind »

W końcu dorzuciłem swoją. https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-line ... z08mj.html
Zabrakło mi powodów, żeby odwlekać.
Awatar użytkownika
karol_zydek
klubowicz
klubowicz
Posty: 258
Rejestracja: 04 mar 2011, 18:17
Przebieg: 170000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Dęblin, Radzionków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: karol_zydek »

Sprzedam felgę (z zapasu) 15". Tel 793797828
Pzdro Karol
skrobi
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2013, 23:13

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: skrobi »

Witam,
Myślę o zakupie Fiata Linea. Umówiłem się wstępnie na jutro na obejrzenie tego samochodu:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-line ... xtor=SEC-8
Wart zainteresowania? Ktoś z Was może oglądał?
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: adamson »

Bardzo ładny i ten niski przebieg (oczywiście trzeba by to w jakimś ASO zweryfikować) , jakbym chciał nabyć kolejną Lineę to może bym się skusił :pomysli
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
skrobi
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2013, 23:13

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: skrobi »

Nie ukrywam, że też mi się podoba. Moje podejrzenia budzi fakt, że sprzedający jest już drugim właścicielem (a auto ma tylko 4 lata) i sprzedaje go po zaledwie roku użytkowania. Nie wie czy samochód jest bezwypadkowy. To akurat jest do sprawdzenia w serwisie, ale obawiam się, że auto może sprawiać problemy - psuć się. Tego nie da się zweryfikować przed kupnem. Auto kupuję na kilka lat i nie chciałbym nadziać się na jakiegoś bubla. A podejrzewam, że Linea nie jest łatwa do odsprzedania. Szczególnie przez trzeciego właściciela, który ma auto kilka miesięcy ;-)
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: pogromcaslaskiej »

Jak nie kochasz motoryzacji to wybierz np hondę jazz,będzie w benzynie,palić będzie tyle co ten diesel,a z odsprzedażą nie będzie problemu,psuć się też nie będzie,jedynie rocznik będzie starszy😀
skrobi
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2013, 23:13

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: skrobi »

Oj uwierz, że kocham motoryzację. Dowodem tego niech będzie fakt, że mam 25-letniego Malucha i 20-letniego Poloneza. Jedynym wytłumaczeniem ich posiadania jest właśnie miłość do motoryzacji - szczególnie tej polskiej, po której niestety pozostało tylko wspomnienie.
Teraz jednak poszukuję samochodu, którym będę mógł bezproblemowo przemieścić się z punktu A do punktu B. Jak już pisałem, zamierzam użytkować go dłuższy czas, dlatego chciałbym żeby był w miarę młody rocznik i z niedużym przebiegiem. No i musi mi się choć trochę podobać. Linea mi się podoba, a Jazz nie. A po za tym od dziecka byłem fanem włoskiej motoryzacji, w szczególności Fiata i Alfy.
Uważam jednak, że w aucie do jazdy na co dzień najważniejsza jest bezawaryjność. Nie wyobrażam sobie posiadania psującego się co chwila samochodu i obawy przed każdym wyjazdem, czy oby na pewno dotrę do celu. Dlatego właśnie wzbudziło moje podejrzenie to, że Linea z ogłoszenia, mimo iż jest w miarę nowa, ma już drugiego właściciela, który sprzedaje ją po roku użytkowania.
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: karollino »

Na moje oko sprawa wygląda tak: więcej o tej konkretnej Linei na forum się nie dowiesz. Musisz po prostu się przejechać, pogadać z właścicielem (czasem przez telefon już wychodzi że to komis) wziąć auto na warsztat i jeżeli nie czujesz się mocny w mechanice samochodowej - weź ze sobą speca.

Od nas możesz usłyszeć wiele ciekawych rad i informacji dotyczących typowych bolączek tych pojazdów, ale Tobie raczej chodzi o to czy tym konkretnym modelem możesz bezawaryjnie jedzić. Tobie tego nikt nie powie na odległość bo to auto trzeba zobaczyć i się przejechać.

Dlatego telefon w rękę i umawiaj się z właścicielem :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Sebek »

Pierwszym właścicielem mógł być np: Salon Fiata który zarejestrował Lineę jako auto demonstracyjne, lub zastępcze? w W salonie Fiata w Żorach Linea (przed liftingowa) koloru mojej Linki jest właśnie autem zastępczym! Jak nie masz za daleko, to może warto sprawdzić tą Lineę.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Fiacik »

Przejechałem już taką Linką 69.500km i jak dotąd bezawaryjnie .Niezły komfort , dużo miejsca w środku ,pakowny bagażnik , dobry zestaw audio + 6 głośników małe spalanie ( średnio 5,4 litra ) a jeżdżę głównie po autostradach i drogach ekspresowych . Jestem jak dotąd bardzo zadowolony . Auto jeszcze nie zaznało innego paliwa jak diesel ultimate na BP , lotos dynamic na LOTOSIE czy diesel VERWA na ORLENIE a za granicą też tankuję to samo na BP lub ultimate na ARALU . Ten silnik jak ma dobre paliwo jest naprawdę dynamiczny . W/g producenta olej należy wymieniać co 30.000km , ja to robię co 20.000km , opony wymieniłem od razu na większe 195/65R15 firmy GY co znacznie poprawiło komfort jazdy i prowadzenia .
To samo zrobiłem z zimówkami . Auto ładne nie tylko z zewnątrz , ale i w środku - tu znacząco różni się od Linei z przed liftingu .Ja dodatkowo zafundowałem sobie obszycie kierownicy w dwóch kolorach ( patrz jak na desce rozdzielczej ) co bardzo podobało się na zlocie .
Nic jak na razie nie trzeszczy ani nie klekocze . Serwisuję tylko i wyłącznie w serwisie FIAT w B-B , do którego mam zaufanie .
Jestem tak samo ogromnym miłośnikiem motoryzacji - to moje 20 auto ( w tym ostatnie 6 to poza Thalią wszystkie nowe ) i mogę
z całą odpowiedzialnością ten model polecić tym bardziej że potwierdza się opinią serwisu ,że Linki po liftingu są znacznie mniej awaryjne .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: emmer »

moja ma już grubo ponad 200 000 i gdyby nie "mus" to wcale bym jej nie sprzedał. po prostu nie widzę alternatywy dla zmiany tego samochodu.
ODPOWIEDZ